Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben jogos volt megütni a másikat? Lehet belőle feljelentés?

Figyelt kérdés

A feleség pofon üti a férjet. A férj ököllel visszaüt, a feleség elesik, az orrában törést vagy porctörést érez, szédül,az egész arcába kisugárzik a fájdalom.


Feljelentés esetén figyelembe vennék, hogy a feleség ütött először? Kaphat valamit a férj?



2022. jún. 16. 09:51
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
85%

Nem teljesen értem, mire gondolsz.


Ha a nő egy kovácsoltvas kerti székkel akarja hátbavágni a kérdezőt, és erre a kérdező hirtelen felindulásból orrba vágja, az már nekem beleférne jogos önvédelembe. Itt nem ez történt, hanem a kérdező kapott egy pofont, ami nyilván feldühítette, de ettől még nem számít jogos önvédelemnek visszaadni, pláne nem eltörni az orrát.


Én amúgy megértem a kérdező tehetetlen indulatát, de attól még nem válik jogos önvédelemmé a történet.

2022. jún. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
95%
Marha egyszerű, megfordítottam a kérdést/illetve tovább szőttem a cselekményt gondolatban../
2022. jún. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el, hogy a penz szamolva, az asszony verve jo

Az, hogy az asszony megut nem ad felhatalmazast arra, hogy osszeverd.

2022. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
90%

Legidősebb unokatesó vagyok és lány. A kicsik mindig idegesítettek, és ha rugdostak vagy tépték a hajam, én is odacsaptam. De nem bsztam a gyerekeket a falnak, mert tisztában voltam vele idegesen, fájdalomban is, hogy fizikailag erősebb vagyok.


Ha neked így elborul az agyad, vonulj be valami szanatóriumba.

2022. jún. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 FoxtrotLidérc ***** válasza:
87%

Most továbbolvastam a sztorit... Továbbra is azt kell mondjam: Nem fér bele a tettlegesség semmilyen formája a kapcsolatba. Mert - mint ezerszer elmondtam - elég rég lemásztunk már a fáról ahhoz, hogy ez így megengedhető/elfogadható legyen. (Akkor is, ha az embernek k-vára fáj. PONT!)


Viszont ha voltak OLYAN beszélgetések a hapsi, meg az említett hölgyek között, akkor nincs miről beszélni. A nő dühe jogos volt - még ha a pofonról továbbra is úgy gondolom: NEM FÉR BELE felnőtt szintű problémakezelésbe. Az ököllel megütöm a páromat pedig nem csak erkölcsileg helytelen (főleg adott kontextusban), hanem konkrétan bűncselekmény is. Egy esetben tudom elfogadni egy orrbeverés létjogosultságát: önvédelemből - abban az esetben, ha a másik fél késsel, baltával, szamurájkarddal, etc.-vel támad.


Mindezen felül: Szívesen meghallgatnám mindkét felet, illetve jó lenne ismerjem az üzenetek pontos szövegét. Jó lenne az előzményeket is ismerni. Van egy sanda gyanúm: Nem ez volt az első balhé kettejük között. További következtetéseket nem szeretnék látatlanban levonni.


Lehet lepontozni.

2022. jún. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
29%

"Lehet lepontozni."


Valóban nehéz követni, mi alapján mennek a pontok.

2022. jún. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 A kérdező kommentje:
De igen, ez volt az első balhé közóttük ahol tettlegesség volt.
2022. jún. 16. 17:55
 58/60 anonim ***** válasza:
97%
A pofon tettleges becsületsértés, nem könnyű testi sértés, tehát még enyhébb kategória, nem büntetőjogi, hanem polgári ügy. Az orrtörés súlyos testi sértés, ha 8 napon túl gyógyul, büntetőjogi kategória. Ha nem tört el az orra, csak zúzódott, és 8 napon belül gyógyul, az könnyű testi sértés. Remélem a feleséged már a látleletet veteti fel, feljelent és elválik. Lecsukni ennyiért nem fognak, de egy felfüggesztett befigyel.
2022. jún. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
100%

Azért ököllel arcon bxni valakit kicsit más mint egy lószrt nem érő pofon.


Nőként mondjuk eleve nem pofozkodok, mert az a vicc kategória :D

2022. jún. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
46%
4: Tévedés, mivel jogos önvédelme is csak ugyanakkora lehet! A férfi ellen eljárás indulhatott.
dec. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!