Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ennek így kell mennie vagy én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennek így kell mennie vagy én látom rosszul?

Figyelt kérdés

Egy picit elfáradtam és bele is.


Külföldön dolgozok 3 éve és kompletten eltartom a "csaladom" mindent fizetek (alberlet számlák) és minden másra is küldök pénzt + az én külföldi megélhetésem lakhatassal fel is emészti a fizetésem de már 3 éve csinálom amivel nincs is gond viszont semmit sem kapok cserébe vissza a barátnőmtől és itt most nem anyagiakra értem hanem szeretetre vagy érdeklődésre stb....


Most már igazából csak a gyerek miatt csinálom és tartok ki még amennyire lehet. 1x 1x beszélünk napközben és este is csak a gyerekről és kb ennyi, ha hazamegyek és ha van is valami közöttünk akkor teljesen úgy érzem hogy kényszerből csinálja és ez már sajnos teljesen kicsinált belül, a gyerek 4 éves és gondoltam hogy ha hazamegyek akkor eltolthetnenk kettesben végre egy hétvégét 4 év után de szépen csendben annyiba is maradt a téma ( kb 5x hoztam fel hogy előre tudjunk tervezni és a szabadsagomat hazautazassal le tudjam szervezni) de szépen lassan a szőnyeg alá lett soporve a történet.


Sajnos nemtudom mit tudok csinálni mert ha ezt mondom is neki szépen lassan ez a "probléma" is a szőnyeg alá van ugyan úgy soporve..


Igazából pontosan úgy érzem magam mint akivel azért vannak együtt mert egyedül ezt nem tudná csinálni anyagilag és kényszer.


Nagyon sokszor terveztem hogy hazamegyek ( 1 év volt a terv ameddig kint dolgozok) de a minimális érzés sincs meg hogy akarná és így eléggé rossz...


Az egyik legnagyobb baj hogy most már kb egy senkinek érzem magam aki csak arra jó hogy szépen hetente küldje a pénzt és fizessen és ha évente 1x 1x haza is tudok menni kb kimondatlanul de taszítom és ezt határozottan érzem is.



Nehéz lenne az a tudat hogy magára hagytam a fiamat és őt is mert szeretem még valahol de ez a helyzet is tarthatatlan... nem tudom mi lenne a helyes döntés


2022. jún. 16. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

A fiadat már rég magára hagytad. Nem tudom elképzelni, hogy ha évente 1-2-szer hazamész, akkor az a négy éves gyerek azt mondja neked, hogy apa és nem azt kérdezi, hogy ki ez a bácsi.

A barátnődet nem vagy köteles eltartani, nem is tenném. A gyerek semmi különbséget nem fog abból észlelni, ha szakítasz az anyjával.

2022. jún. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Mégis milyen kapcsolat lehet két idegen között?
2022. jún. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen ezt mondom én is magamnak és ez az a rész aki nagyon ki akar szakadni ebből, de ott a másik hogy a fiamat a fiamnak érzem még ha a helyzet ilyen is az anyjával és ha én nem küldök pénzt akkor kitudja milyen helyzetbe kerülnek. De ameddig ezt csinalom egy értelmes no sem fog velem szóba állni.


Már régen hazamentem volna ha egy pici jelet is adna hogy menjek de semmi. Nyilván a kijovetelem előtt is voltak bajok és sajnos ha veszekedtunk valamin mindig elöjött a gyerekkel való zsarolos kártya. Amióta kint vagyok és fizetek mindent azóta ez a zsarolás része legalább eltunt

2022. jún. 16. 17:43
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Ne játszmázz. Ha haza akarsz menni, menj. Nem fogja mondani, amíg nem vagy ott. Ez egy ördögi kör. Nem kíván, mert nem vagy ott vele a mindennapokban. Az nem elég intimitás, hogy hazamész és "dugjunk".
2022. jún. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a következőket kellene tenned:


- gyere haza végleg, ha itt is lenne munkád

- üljetek le egy komoly beszélgetésre a barátnőddel a jövőtökkel kapcsolatban

- ha azonos a jövőképetek akkor maradjatok együtt és vedd ki a részed a gyereked neveléséből, mert most te csak egy idegen vagy a gyerek szemében

- ha a barátnőd úgy dönt, hogy nem akar tőled semmit (párkapcsolat, szeretet, szex, gondoskodás, együttélés stb), akkor NEM kell erőltetni, hanem szépen ki kell tudni mondani hogy vége. De!

- a gyereket mindenféleképpen tisztességesen el kell látni minden szempontból. Ha ti nem is lesztek együtt a barátnőddel, ha itthon dolgoznál akkor is ki tudnád venni a részed a gyereknevelésből, ugyanúgy mint az elvált apák.

De az egyértelműen látszik, hogy teljesen elhidegültetek egymástól. Erőltetni semmit sem szabad. Párkapcsolatod más nővel is lehet, ha esetleg a barátnőddel nem egyezik a jövőképetek (ezt kell megbeszélni).

2022. jún. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezen sajnos már vegigmentem és mindig csak a terelés ment és utána a téma is kikopott. Ennyi idő után hazamenni már nem akarok mert a 3 év alatt végre elkezdtem keríteni magamnak itt egy kis "életet" és hetvegi apa szerepet meg nem vállalok, annál az is sokkal jobb hogy ha itt kintről támogatom a fiam és sokkal többször utazok haza hozzá.


Ezt itt csak akkor adnám fel ha érezném hogy nem csak egy fizető bankkártya vagyok és ezt érezteti is velem. Az elhidegules meg sajnos nagyon csúnyán az ő sara ez az amit folyamatosan mondtam neki hogy nagyon vigyázni kell vele és vegigvezettem neki hogy mi lehet ebből. A gyerekkel járó terhet pedig maximálisan el szerettem volna látni de ahogy mondtam is rengeteg zsarolás volt és kb a kezéből sem adta ki akkor sem amikor hulla fáradt volt, rengeteg veszekedés ebből is indult, ezért jutottunk el oda hogy hátha ha 1 évre kimegyek akkor anyagilag sokkal többet tudok nyújtani és ő is szorgalmazta mert akkoriban nem igazán álltunk túl jól ezen a téren csakhogy minden sokkal rosszabb lett.


Az igazat megvalva és ezt sok felnőtt elfelejti de nem csak a gyerek idegenedik el hanem az a szülő aki nincs vele ilyen olyan okok miatt és velem is ez van sajnos de otthagyni mert az gyerekem anyja ilyen ezt a szintet meg nem értem el pedig rengetegszer megerdemelte volna. Bárcsak olyan egyszerű lenne hogy leulunk és megbeszéljuk:) na ez az ami sosem jött be mert neki így kényelmes és tudja hogy a gyerekkel bármikor sakkban tud tartani, ez viszont az én hulyesegem...

2022. jún. 16. 18:45
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Ok, de akkor miben tudunk neked segíteni? Mi a kérdés?
2022. jún. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Neki kell hozzád költözni. Ebben ultimátumot adnék neki. Ha nem, akkor annyi. A gyerek miatt nem kell ilyenkor aggódni, de anyagilag biztos jobban járnál és találhatnál magadnak valakit, ahogyan már ő is talált.
2022. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Vesd fel neki hogy költözzenek ki hozzád, te mindent intéztek, lesz a baratnődnek munkája, a gyereknek ovi és végre együtt lehettek. Ha csak a szajhúzogatás megy erre is, akkor ennek a kapcsolatnak annyi.
2022. jún. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
57%
Igen ez a vizsga kérdes a legjobb válasz
2022. jún. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!