Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én házam, te házad, hogy is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én házam, te házad, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Párommal 6 éve együtt vagyunk. Mindkettőnknek van egy saját háza. Mivel elég messze élünk egymástól, így össze költöztünk az én házamba. Ahogy ide költözött, renováláson estünk át. Igyekeztem neki kicsit "saját igényeire" szabni az egészet. Ő választott bútort, ágyat, szint stb. Sok minden nekem nem tetszett, de nem a világ vége. Aztán 3 év után munka miatt vissza kellett költöznie a saját házába (abban a városban kapott melót). Így csak 2 hetente találkozunk, kb 1 éve ez megy. Keres másik melót, hogy vissza tudjon jönni, de a biztosat a bizonytalanért nem hagyjuk. Most viszont az van, hogy egyre jobban idegesít, hogy ebbe a házba ő két forintot nem tett bele. Itt lakott, lakik és fog is lakni, de nem érdekli, hogy pl a fürdő szobába a csap tönkre ment. Mikor itt lakot is nekem kellett megkérni rá, hogy nyírja már le a füvet. De amíg itt lakot is folyamatosan a saját házába rendelt meg tervezte, hogy mit hova, meg mit kell még csinálni. Pedig az övé teljesen rendben van. Ne értsétek félre, nem akarom, hogy mindent ő csináljon, intézem, fizessen. Egyedülálló, két gyerekes anyukaként ismert meg, tudta, hogy megcsinálok mindent, de kicsit lassabban haladok, mert nem egyszerű. Csak rosszul esik, hogy amíg itt lakott sem tett hozzá semmit, vagy éppen nagyon minimálisat (felszerelt egy karnist). A sajátját meg állandóan csinositgatja, rögtön kicserélteti, ha tönkre megy valami.

Ezt már szóvá tettem neki, azt mondja nem érzi magáénak a lakást. Pedig én mindent próbáltam, hogy ne idegennek érezze itt magát. Eladni nem akarom, mert bármi történhet, nem akarok anyámhoz költözni a két gyerekkel. Tehát a gyerekek miatt nem opció, hogy eladjam. Ez már egy fix pont. Viszont ő meg el sem adhatja családi okok miatt. Egy közös még nem opció, de igazából minek mennénk, ha adott egy ház?

Nem értem :(


2022. jún. 30. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Azt mondtad, hogy visszaköltözött a saját hazába. Innentől miért is kene javítgatnia a tiedet?

Mondjuk nekem eléggé úgy tűnik, hogy ez a kapcsolat ki fújt, ha szeretne, már rég talált volna közelebbi melot.

Vagy ha rendben van az ő haza, akkor miért nem koltozol hozza te ? Nem értem.

2022. jún. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem érzi otthonának (holott az ő kényelmére formáltad).

Nos, a veled való együttélést nem érzi komfortosnak.

Vagyis neki a saját otthona és a saját külön élete a fontos.

Biztos, hogy rá akarod építeni a jövőtöket?

Mert a te jövődben benne vannak a gyerekeid is.

Ez elég gáz helyzet.

Nem hogy kilóg a lába kapcsolatból, de gyakorlatilag

nincs is benne, és nem vagy benne a perspektívájában.

2022. jún. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
A #2 kb. mindent leírt ami eszembe jutott. Te kinyaltad a fenekét is, ő meg egy fűszálat sem tett keresztbe érted. Elhiszem, hogy két gyerek mellett kell némi kompromisszumot kötnöd, ha párkapcsolatra vágysz, de hidd el, ennél jobbat is találhatnál. Egy biztos, a gyerekek legyenek mindig az elsők, nehogy eladd a fejetek felől a házat.
2022. jún. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Ezt szerintem is engedd el. Ha veled akarna lenni, akkor veled élne. Ő azért a sajátját csinosítgatja, mert neki az marad az otthona. Nem tervezi, hogy nálad lakik, ezért nem tesz bele egy fillért se.
2022. jún. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#1 mert tervezi, hogy vissza költözik ide, de melót nem talál. Vagyis van, de nevetséges fizuért. Mi nem költözünk oda, mert kicsi, 1 szobás és nem fogom a gyerkekmet kitenni egy költözésnek, mert ha (ne így legyen), de köztünk egyszer vége, akkor megint költözzek vissza velük? Sajnos egyszer nagyon megjártam és a padló legaljáról kellett felállnom egyedül gyerekekkel a hátam mögött, 0 segítséggel. Nem kockáztatok.

#2 én is kérdeztem tőle, hogy esetleg velem van a baj, hogy nem érzi magát jól itt. De nem. Majdnem 50 éves és mindig is ott élt, nehezére esik eljönni onnan, ezt megbis értem.

#3 sose egy férfi miatt sem tennék olyan lépéseket, ami a gyerekeim "kárára" lenne. A ház fix, sose adom el, vagy kockáztatnám.

#4 ez a szomorú. Hogy kézzel lábbal jönne, mert tudom. De kettősség van benne. Maradna ott, de velünk akar élni. Nem egyszer mondtam neki, hogy döntsön mit akar. Mert én teljesen el vagyok egyedül is. Nekem a gyerekek boldogsága, nyugodt élete és biztonsága fontosabb, mint egy férfi társasága, akármennyire szeretem őt

2022. jún. 30. 08:33
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Én se csinálnám más lakását ne is haragudj, te csináltál bármit az ő lakásán? Annyit várj el amennyit te is adsz
2022. jún. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező!

Nemcsak úgy lehet élni, hogy mindannyian együtt, mint egy (mozaik)család. Lehet úgy is, hogy mindenki lakik a saját házában, ahol ő az úr. Ahol minden úgy van, ahogyan ő akarja. Viszont összejártok, közös programokat csináltok, van testi és lelki intimitás köztetek. Különösen elvált, idősebb embereknél teljesen megértem, ha így élnek. Ettől ők még szeretik egymást, emberileg is és testileg is vonzódnak egymáshoz. Csak mindenkinek így jobb. Sokszor azért élnek így, mert a gyerekekkel nem megy az együttélés az "új szülőnek".

És ebben az esetben nem is kérdés, hogy ki melyik házra költ, és melyik házban kinek a dolga a füvet lenyírni.

2022. jún. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Mindenki azt mond, amit hallani akarsz, de a tettek számítanak. Mi az a különleges szakma, amivel csak egy városban tud elhelyezkedni? Eleve miért ott keresett? Ennyire keveset kapna, hogy nem élnétek meg együtt?

Te add el akkor a tiéd, és ott vegyél magadnak másikat. Az is fix lesz, de közelebb. Ő meg ki tudja adni az övét. Eddig miért nem tette? Azt nem hiszem, hogy most annyival többet keres, hogy jobban megéri. Mennyit keresne nálad lakva, plusz egy bérleti díj?

Te szoktál hozzá menni?


Gondold át. Több sebből vérzik a sztori. Azt írod, hogy megvagy a pasi nélkül. Akkor miért nem mersz ezekre rákérdezni?

2022. jún. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nekem van albi már előtte is vokt + most lett nyaralónk. Én mindig közösként tekintek ezekre, ő maximalisan beszáll munkával mindennel de mondjuk együtt is tervezzük életünk végéig.

Sosem volt még ilyen párom még a gyerekeim apja se, szóval nagyon nagyon odateszi magát mindig mindenben 2 éve (szinten 2 gyerekem van).

Én azt gondolom hogy a teljes elköteleződés hianyzik a párodból.

2022. jún. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

"rosszul esik, hogy amíg itt lakott sem tett hozzá semmit, vagy éppen nagyon minimálisat"

Akkor nem esett rosszul?

2022. jún. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!