Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Két pszichológus megfér...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két pszichológus megfér egymás mellett?

Figyelt kérdés

A férfi és a nő is pszichológiát tanulnak, csak más területen. Egyik gyermekpszichológusnak tanul, a másik pedig klinikai területen szeretne elhelyezkedni.

Látom rajtuk hogy nagyon szeretik egymást, azonban a megfigyeléseim alapján néha egymás agyára mennek.

Szerintetek működhet egy párkapcsolat akkor, ha mindkét fél "turkászni" akarja a másik agyát?



2022. júl. 13. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarná mindkét fél turkászni a másik agyát? Persze, nyilván nem lehet teljesen elvonatkoztatni a munkádtól a magánéletben, de a pároddal szemben nem úgy ülsz otthon, mint egy terápián.
2022. júl. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne turkasszak a másik agyát :D ennyi. Pszichológus ide vagy oda ez egyik kapcsolatban se férne bele normálisan 😅 én is pszichológiát tanulok mégsem turkászom a barátaim, vagy akárki hogy át csak úgy. Meg lehet tartani bizonyos dolgokat magadnak is.
2022. júl. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy ilyen kapcsolat csak akkor működhet ha egyik sem elemezgeti ki a másikat. Azt nem tudom, hogy egy pszichológus hogyan tudná kizárni a szakmai tudását a párkapcsolatából, de az biztos hogy ha szakmailag elkezdi elemezgetni a másikat, abból előbb vagy utóbb konfliktus lesz.

És ha még ki is tudják zárni egymás elemezgetését, akkor is előfordulhatnak náluk is olyan párkapcsolati problémák amik egy "átlagos" kapcsolatban szoktak. Sok múlik azon, hogy mennyire passzol össze a személyiségük. Ha alapból passzolnak, jó esetben nem lesz mit elemezgetni.

2022. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Alapból problémás, ha egy pszichológus "turkászik" a párja vagy bármilyen ismerőse fejében (mondjuk szerintem néhányan ilyenkor úgy képzelik, hogy a pszichológusok gondolatolvasók, vagy nem tudom, de durván túlbecsülik, hogy mennyit lehet "turkászni" más agyában). Egy jó pszichológus el tudja választani a munkát a magánélettől, úgyhogy ha ezt meg tudják tenni, akkor ugyanott tartanak majd, mint a többi pár, és nem ezen fog múlni a kapcsolatuk jövője.
2022. júl. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, ha nem fog jól működni a kapcsolatuk, hidd el, nem emiatt lesz.

Azt hiszed, csak két pszichológussal fordulhat elő, hogy szeretik egymást, de néha egymás agyára mennek?????

2022. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

10 pszichiáterből 9 pszichiáter... az 1 pszichiáter.


Amúgy meg a jellemüktől függ. Csermust jellegű embert - mindegy milyen nemű - nem lehet elviselni hosszabb ideig, nem véletlen szart be a házassága.

2022. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
#6: Pszichológusokról volt szó, nem pszichiáterekről. De én ismerek pszichiáter házaspárt is (nem Csernus jellegűek), és teljesen jól megvannak.
2022. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én, mint frissen végzett pszichológus, akkor szívesen válaszolok. Ugyan én a BME-n tanultam, szóval ez nem a,, klasszikus/terápiás" irányzat, de alapszakon mindenki ugyanazt tanulja. A párom ugyan nem pszichológus, de vannak átfedések a szakmánkban.

Teljesen ki tudom zárni az elemezgetést. Szerintem egy közkedvelt tévhit, amiről már többször beszéltünk az egyetemen is. Lehetséges, hogy aktívabban figyeljük a másik embert, de megterhelő folyamatosan fürkészni, figyelni, elemezgetni az embereket. Én legalábbis nem csinálom. Van olyan persze, hogy ha éppen nagyon ráérek, gondolkozok ilyeneken, de nem ez teszi ki a párkapcsolatom jelentős részét.

Ja és nekem plusz pont, hogy vannak hasonló területek a párommal a szakmánkban is, mert tök jól el tudunk beszélgetni ezekről (ameddig ő mással foglalkozott, nekem kifejezetten hiányzott ez a fajta kommunikáció), tanulhatunk egymástól stb

2022. júl. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
Kérdés, hogy melyikük a dominánsabb? Lehet, hogy túl reálisan látják majd a helyzetet, és ez zavaró lesz mindkettőnek.
2022. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Működhet. Miér takarnák "turászni" egymás agyát?
2022. júl. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!