Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tartsak fenn egy párkapcsolatot?

Figyelt kérdés

Évek óta ugrálok egyik kapcsolatból a másikba. Pl. valakivel alakul a dolog 2 hónapja, rámír valaki más és már ő kezd el érdekelni. Az egyikben adott tulajdonságok tetszenek, a másikban mások és végül egyikből sem lesz hosszabb kapcsolat, mert mintha arra az emberre várnék, aki mindenben tökéletes. Pedig ilyen nincs. Mintha nem tudnék érzelmileg kötődni senkihez, hanem csak azt nézném, hogy megfelel-e a listámnak. A másik pedig, hogy bízni sem tudok teljesen senkiben, gyakran idegeskedek azon, hogy megcsal vagy hogy úgysem lennék neki elég jó hosszútávon, mert lehet van, aki érdekesebb/viccesebb/okosabb/szexibb vagy ilyesmi. Ezeket sosem mondom nekik, mert nem akarok toxikus lenni a féltékenység/önbizalomhiány miatt, de magamban ott vannak ezek a gondolatok.


Az a baj, hogy szerintem tudatosan tudom, hogy mi a gond velem (önbizalomhiány, korábbi rossz tapasztalat miatti bizalmatlanság), de nem tudom, hogy mit tehetnék ellene. Küzd valaki más is ilyen problémával? Mi lehetne a megoldás rá? Pszichológus segíthet ezen?



2022. júl. 16. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolatfüggő vagy.

Pszichológust keress meg.

2022. júl. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Így sehogy. Inkább kezeltesd magad, de az is csak akkor hatásos, ha valóban akarod, és nemcsak ímmel-ámmal teszel bármit is.
2022. júl. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 épp ezaz, hogy nem vagyok kapcsolatfüggő, pont az a bajom, hogy nem tudok kapcsolatban lenni. Legnagyobbrészt szingli voltam eddig, de ha valakivel alakul is, az nem tart sokáig.
2022. júl. 16. 12:03
 4/10 A kérdező kommentje:
Kapcsolatfüggő = olyan egyén, aki a szar kapcsolatban is benne marad, csak ne kelljen egyedül lennie. Én meg egy szinte tökéletesen alakuló dologban is a rosszat látom meg, aztán “offolom” is.
2022. júl. 16. 12:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd az ismerkedést egy időre. Egy kis egyedüllét magaddal sok mindenre választ ad.
2022. júl. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Inkább személyesebb tapasztalatokra lennék kíváncsi. Ha valaki volt hasonló helyzetben, hogy “gyógyult ki” belőle? Mi segített?
2022. júl. 16. 12:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Minden problémád az önbizalomhiányodból fakad. Mi bajod magaddal?
2022. júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 szerintem az első kapcsolatomra vezethető vissza. Azzal az indokkal szakított velem az első barátom, hogy nem vagyok elég telt. Mert ő időközben rájött, hogy a telt nőkhöz vonzódik, én meg alapvetően vékony alkat vagyok. Kondizok amúgy, ilyen formásan vékony vagyok, nagyon jó pasiknak szoktam tetszeni, mégsem hiszem el magamról, hogy jó nő lennék. Mivel hitethetném el magammal? Minden nap mondjam el 20x a tükör előtt, hogy igenis szexi vagyok? :D
2022. júl. 16. 12:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem fog meg a másik lehet nyomikkal állsz össze
2022. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az önbizalomhiány az első három életévben kap alapot, minden más már csak következmény, pl.ha bántanak az oviban/iskolában vagy hogy olyan partnereket választasz, akik nem értékelnek stb. Pszichoterápia segít, klinikai szakpszichológussal. Ne tévesszen meg a klinikai megjelölés, ő nem orvos, aki orvos, az a pszichiáter, de neked arra nincs szükséged.
2022. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!