Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen negatívumai lehetnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen negatívumai lehetnek, ha két ember nincs egy szinten? Hogyan lehet ezt orvosolni? Milyen hozzáállás kell a két ember részéről, hogy hosszútávon működjön?

Figyelt kérdés
Például karrierben, végzettségben, jövedelemben, családi háttérben, osztály helyzetben, kinézetben.
2022. júl. 22. 09:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az érdekkapcsolatok tudnak békésebbek lenni persze, mert nincs érzelem és nem is elvárás az érzelem.
2022. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Csak puszta kíváncsiságból tettem fel ezt a kérdést, mert én nem hiszek a személyiségtípusokban, mivel az ember nem fix személyiség, nem egy doboz mosópor akire rá vannak írva a tulajdonságok, így ebbe a hasonló, különböző dolgokban sem hiszek. Szerintem párkapcsolatban nagyon sokat lehet fejlődni többet, mint egyedül, hogyha tényleg építő az a kapcsolat. Szerintem azok az emberek mondják azt, hogy hasonló a hasonlóval akik kreáltak maguknak személyiségjegyeket, minthogy ők introvertáltak vagy extrovertáltak (Jung nagy tévedése, mert totál tudománytalan fantázia az egész) nekik így kényelmes, hogy ők ilyenek, egy színház az egéat. Dehát ők is változhatnak, változhat a kinézet a gazdasági helyzet, introvertáltabból lehet extrovertáltabb és fordítva. Szerintem ez azoknál okozhat gondot, akik túlságosan benne vannak egy szerepben, és úgy lehet ezen változtatni, hogy rájönnek arra, hogy végülis nincs túl nagy különbség ember és ember közt, ugyanúgy eszünk, büfögünk, szarunk, horkolunk és halálunk után ugyanúgy eltemetnek, aztán megnyugszanak, hogy jéé nem is különbözünk annyira.


Na most megválaszoltam saját kérdésemet. :D De ez csak egy vélemény és, hogy mennyire másként gondolom, mint sokan.

2022. júl. 22. 10:36
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne bárkinek megerőszakolnia magát? Ha két ellentétes személyiség kerül össze, minimum az egyiknek, de inkább mindkettőnek drasztikusan ki kell lépnie a komfort zónájából. Értem, hogy ez a változás, adott esetben fejlődés leggyorsabb módja, de minek, ha valaki jóba van magával, ahogy és ahol van?

Szerintem kategóriákkal komfortosabb egy hasonló értékrendű, felfogású, ritmusú, személyiségű partner, akivel nem kell a saját jellemed megerőszakolnod. Mert ugyan lehet idomulni, alakulni, csiszolódni, de ez jellemzően nagy ellentétek, különbségek esetén egy erőltetett folyamat, ami se nem kellemes, se nem természetes.

2022. júl. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de az sem igaz, hogy egy ideális világban, ahol mindenki törekszik a szerepek elkerülésére és ebből következően nagyon elfogadó... stb., bárki bárkivel kompatibilis lenne. Van a személyiségnek fix része. Nézz csak meg egy gyereket, milyen készen születik. Utána persze rászólnak, hogy mi nem kívánatos és megdicsérik, ami meg igen, és érhetik traumák is bőven, de nem egy tiszta vászon, amit vissza lehet kapni, ha lemegyek alfába, mert olyan állapota sosem volt. Ha meg lesz, már lehet nem vágyik társra, hiszen önmagában is elérte a tökéletességet :)
2022. júl. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!