Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg támogatnom kéne a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg támogatnom kéne a barátomat mindenben?

Figyelt kérdés

Van ez a mondás, hogy mindenben támogatni kell a parunkat.


A barátom munkahelye elég kaoszos. Sport egyesületnél dolgozik szervezoken, de embertelen körülmények között, napi 10-11 órákat dolgozik, ráadásul már hetek óta nem csak hétfő-péntek, hanem szombatonként is. A munkán kívül kb megszunt minden élete. Rám is alig van ideje, energiája, hobbijait sem csinálja, sőt igazából házi munkát sem csinál (otthon él még), szerintem hetek óta annyi ideje sen volt, hogy a szobáját rendbe tegye. Fullra ki van merülve, 6 órákat alszik, iszonyat hajtás van náluk. Ennél a sportegyesuletnel valahogy nincsenek is rendesen meg a munkakörök, kB mindneki csinál mindent, aminek az lesz a végeredménye, hogy minden lepattano munka is a szervezokre, a barátomékra száll, amire épp a pénzügyesnek, szertarosnak stb nincs ideje, mert nekik menni kell haza. Mindneki amugy van csak délután jár (edzők, szertaros) vagy már hazamegyek 4-5 körül (marketinges, pénzügyesek), viszont a barátomék elég durván meg vannak szivatva. Pl este 6kor 10 óra munka után mikor ment volna haza, a szertaros befogta pakolni még a barátom a szertarban, és én ezen amuvy tökre ki voltam akadva, kérdeztem h hát de a szertaros nem a te főnököd, lejárt a munkaidod (sot), nem is a te feladatköröd, miért nem állsz a sarkadra és jössz haza, mondod, hogy nem tudsz maradni? De az a baj h barátom habár iszonyatosan szenved ettől az egésztől, fullra ki van idegileg és kimerült, pattanásig van fszsilve, mégis ott van benne egy elég erős megfelelési kényszer h kb a szrt is osszeszedi a többiek után, és ugrik és mások helyett dolgozik... Az is bosszantó, hogy ketten vannak szervezők, a maisk szervező persze mondatja h szombaton nem megy be dolgozni, mert vidékre megy nagymamát látogatni, a barátom meg nem képes hasonlóan a sarkára állni és mondani, hogy bocsi, lejárt a munkaido. Sokszor nem is a saját munkakörét csinálja és emiatt arra nincs ideje, ami a saját munkája lenne és estig kell ezzel foglalkozni... Teljesen ki van facsarvs, iszonyat kaosz az egész és amikor szóvá teszem neki, hogy én ezt gondolom, kB foggal körömmel védekezik és mondja h igen szar, de támogatásra lenne szüksége... Mondom oké, de miért támogassalak egy olyan dologban, ami szerintem full élhetetlen és igazságtalan és nincs konkrétan SEMMI élete mellette? Nyilván persze mondják h támogassuk mindenben a másikat, de én ezzel nem értek egyet, de most megbantottam ezzel, hogy miért nem támogatom...



2022. júl. 29. 17:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi néhány helyen értelmetlen lett, átirts az autokorrekt
2022. júl. 29. 17:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem bírtam végigolvasni, de nem, nem kell mindenben támogatnod. Sőt nem is kell vele lenned. Ha nem felel meg, amit nyújtani tud vagy akar, tedd lapátra.
2022. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ennek nem igazán látom a végét, ez a zavaró ebben. Mindig mondja h már a jövőhet jobb lesz, csillapodik, de őszinten hétről hétre rosszabb csak :D és már elvesztettem azt az aranyos, energikus barátom, akit szerettem, helyette egy teljesen kifacsart párom van. Én is dolgozom 40 órát, én is elfaradok, de ez azért más.
2022. júl. 29. 17:24
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 én is gondoltam erre is, hogyha hosszabb távon nem rendeződik, akkor kb ramegy a kapcsolatunk és muszáj lesz kilepnem... Csak nyilván azok a hülye érzelmek, sajnos nem ennyire könnyű :(
2022. júl. 29. 17:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A barátod helyzete nem fog változni. Akit ki lehet használni, azt ki is fogják sajnos, őt pedig vastagon ki lehet és még örül is neki. Mivel eljönni nem akar, változtatni nem akar, a sarkára nem áll, szerintem semmi többet ne remélj. Van, akit nem lehet megmenteni.

És nem vagy köteles mindenben támogatni.

2022. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra terhelik akire lehet. Ez egy egyszerű menedzsment technika. Az a veszélye, hogyha egyszer azt mondja, hogy nem csinálja, akkor megharagszanak rá.
2022. júl. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A párod szépen előszedi a munkaköri leírását és megmutatja a főninek. Ugyanis, ha x meg y munkakör elvégzése nem szerepel a munkaköri leírásban, akkor nem köteles megcsinálni, amiatt pedig ki se rúghatják.


Én eüben dolgozok, az első néhány évben olyan dolgokat kellett csinálnom amikre a végzettségem nem is jogosít fel. Amikor egy gyerek majdnem meghalt, mert vért adtam neki és olyan keresztreakciója lett tőle, hogy egy tubust kellett a torkán lenyomni. Na és kinek a neve szerepelt a papíron? Hát az enyém. Nincs végzettségem vér adására, simán börtönbe kerülhetettem volna, ha a gyerek meghal. Azóta csak azt végzem el, ami hivatalosan benne van a munkaköri leírásomba. Úgyhogy én 1x majdnem nagyon megszívtam azzal, hogy majdénmindentmegoldok dolgot toltam.

2022. júl. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!