Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Boldog akarok lenni, de nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Boldog akarok lenni, de nem megy?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ezer hála annak aki végigolvassa a lelki vívódásaimat.

26 éves pasi vagyok . Van barátnőm kb. egy hónapja. na most az a helyzet, hogy mi már januárban megismerkedtünk viszont akkor egy elég rossz korszakomat éltem és eltaszítottam magamtól. kb. egy hónappal ezelőtt újra egymásra találtunk hiszen nem tudtuk a másikat kiverni a fejünkből. Én közben visszajöttem külföldre úgy, hogy egy hetet töltöttünk együtt a három hét szabadságomból az első két hétben nagyon tepertem, hogy megszerezzem. Aztán mint említettem egy hetet töltöttünk együtt ami csodálatos volt és visszajöttem dolgozni külföldre (nyilván erről tudott, hogy visszafogok jönni stb.). Két hétig még rettentően lelkes voltam aztán úgy egy héttel ezelőtt totálisan azt érzem, hogy kiüresedtem. És nagyon sok minden van itt a felszín alatt. Amit tudni kell rólam, hogy egy rettentően érzékeny csávó vagyok. Nyilván ezen nem segít az, hogy szüleim elég barbár módon neveltek és soha nem mutatták ki azt hogy szeretnek. Mikor kiléptem az iskolából és elkezdtem dolgozni hirtelen összeomlottam az elvárások súlya alatt. Súlyos depresszióval diagnosztizáltak. Ezzel kezeltek is kb. egy évig aztán eldöntöttem, hogy lerakom a gyógyszert. Utána számomra addig elképzelhetetlen felívelés következett. Közben nyilván néha voltam nagyon rosszul is mint szerintem mindenki. ami viszont a legjobban fáj, hogy annak ellenére, hogy barátnőm rettentően odavan értem, rettentően büszke rám és nagyon vár haza ennek ellenére folyamatosan panaszkodom neki és hisztizem amit próbál jól viselni, de néha neki se megy. Nagyon erősen ragaszkodik hozzám és ki tart mellettem viszont az elmúlt egy hétben azt érzem, hogy kivagyok üresedve és semmi és senki az égvilágon nem érdekel. Közben viszont megszakad a szívem ha arra gondolok, hogy ezt a nőt elveszítem. Sokszor nem érzem azt konkrétan, hogy szeretem viszont a tudat, hogy elveszíthetem olyan érzés mintha egy kést forgatnának bennem. Sajnos nagyon sokat agyaló és mindent túl gondoló ember vagyok.

Mindenre szeretnék választ kapni ami bennem zajlik. Szeretném őszintén szerelemmel szeretni viszont rettentően padlón vagyok. valakivel esetleg volt már ilyen? Ha felállt a padlóról akkor őrülten szerette a párját? Vajon ezt csak egy visszatérő depresszió okozhatja? Vagy az, hogy nem vagyunk konkrétan itt egymásnak? Lehet, hogy a barátnőm nem egy topmodell ahogy én sem vagyok egy Adonisz viszont valami olyat mutatott nekem magából amit más soha nem tudott. Mindig csillogó szemekkel néz rám rettentően értékel és nem akar elveszíteni . Megbecsül és tisztel és még ezeket a hülyeségeimet is elnézi és kitart mellettem. Olyan szintű törődést mutatott felém Amit valószínűleg soha nem fogok már megkapni ha őt elhagyom. nem szeretném elhagyni nyilván ezért szeretnék választ kapni a dolgokra. Sok szempontból nagyon terhelt az életem ezt nyilván a rengeteg munkahelyi stressz sem könnyíti meg. Lehet, hogy az elmúlt kettő-három hétben olyan szintű stressz ért, hogy kvázi kiégtem? ezért érezhetem ezt az ürességet? Ha majd végre vele leszek fizikailag is akkor minden jobb lesz? Mivel amikor otthon voltam és abban az egy hétben együtt voltunk csodálatos volt minden. tudom kicsit gáz, de 26 évesn nem tudom eldönteni, hogy mi a szerelem és mi a fellángolás. Soha nem tudok ezek között különbséget tenni.Nem tudom mit kell olyankor érezni ha valakit szeretek. Vagy nem is kell semmi Hollywoodi előadásmódra gondolni ha szereted csak szimplán félsz attól, hogy elveszíted?


2022. aug. 14. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Ennyi baromságot leírni🤦 Senki nem fogja végigolvasni
2022. aug. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

szerintem te simán szeretetéhes vagy, és most kapaszkodsz belé, de részedről ez nem biztos, h. szerelem.

inkább terápiába menj el, rakd magad rendbe lelkileg, és csak utána ismerkedj, mert így könnyen kihasználhatod a másikat.


visszaélhetsz a jóságával és szerelmével, mert lelkileg sérült vagy.

2022. aug. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Annyit tudok vigasztalásul írni, hogy én is valamilyen szinten hasonló külső megnyilvánulásokra vagyok képes, mint a barátnőd.


De a nők általában ilyenek (már akiben talán ott szunnyad az anyai ösztön.) Esetleg felelősséget érez valamilyen szinten mások sorsáért.


Ismered a barátnőd családi körülményeit? Milyen szocializációban nevelkedett?


Ha nagyon szerető és biztonságos légkör volt körülötte, akkor ezt átvehette. A kulcs mindenképpen az lenne, hogy megismerd a családját!!!


Én egy jóideje olyan férfiakat találok meg, akik szintén vigasztalnak nehézségeimben. (De ezek még NEM PÁRKAPCSOLATOK!)


Nem könnyű a döntés - ADJ MÉG IDŐT ennek a kapcsolatnak!


Ha gondolod, egy nagyon keveset privátban én is segíthetek - de nem a végtelenségig. Sajnos most én sem vagyok túl rózsás helyzetben...

2022. aug. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Maneko ***** válasza:
100%

Csatlakozom ahhoz az előttem szólóhoz, aki azt mondta, menj előbb szakemberhez. A kiüresedéses időszak, amit tapasztalsz, a depresszió egyik tünete. Én is ebben vagyok: van, amikor lelkes vagyok és minden jó, legtöbbször viszont fásult, kedvetlen, üres, semmi nem jó, tele vagyok negatív, önpusztító gondolatokkal, egyszerűen borzalmas állapot. Btw, a gyógyszert csak úgy letenni rossz ötlet volt - ha jól tudom, fokozatosan szokták róla leállítani a betegeket -, így lehet, hogy annak is most fizeted az árát. De ebben akár tévedhetek is.

Kicsit hektikusan írsz, szóval nem igazán értem, mi a helyzet a barátnőddel, azon kívül, hogy szeret téged, te is őt - asszem -, te külföldön vagy, ő meg nem, úgyhogy ezzel kapcsolatban nem tudom, hogy igazából mit szeretnél... de lehet, hogy te sem. Tedd rendbe magad lépésről lépésre. És az első lépés egy szakember felkeresése legyen.

2022. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen sajnos kedves utolsó válaszoló ez nekem is feltűnt, hogy a mondandómban össze-vissza csapongok. Egyszerűen folyamatosan pörög az agyam és annyi gondolat van a fejemben, hogy elkezdek egy témát és hirtelen váltok egy másikra.
2022. aug. 14. 11:15
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Bipoláris zavar lehet? Valamikor édesanyámnak sem tudták meghatározni, hogy mi baja, miért vannak mániás depressziós szakaszai.


Ismerős a téma nekem közvetlen közelről. (Mármint főleg rokoni körünkben elterjedtek bizonyos fura dolgok...)


3-as válaszoló voltam.

2022. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem szuperérzékeny vagy. Van amúgy egy ilyen fb csoport is, érdemes csatlakozni, de vannak könyvek is ezzel kapcsolatban. Ez egy kezelhető dolog, nem vagy egyedül, meg lehet tanulni ezeket az életérzéseket kezelni, és ha te tudod és a párod is tudja hogy ez gond, akkor tudjátok értelmezni a helyzetet.


Nem tudom hogy igazán szereted-e a párod. Volt pár megnyilvánulásod, ami miatt ez is felmerül. A lány nagyon szeret, ez nem kétséges. Viszont te csak a gondoskodást élvezed a kapcsolatban, de nem teljesen viszonos ez a dolog, mert meg is fogalmazod, hogy nem tudod hogy szereted-e. Ha már ez felmerül, akkor ez probléma. Nem kéne hogy ez kérdés legyen. De ezen is lehet segíteni.


Valahogy azt érzem, hogy magad körül forogsz. El kellene kezdeni szeretni a másikat, őt értékelni, méltányolni, figyelni az ő szükségeire, vágyaira... kicsit a másikért is "élni", hogy ő is érezze, hogy elfogadott, szeretett személy.

2022. aug. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

7-es vagyok... nem beszólni akartam, kicsit így sikerült, de inkább megállapításnak szántam, hogy sikerüljön értelmezni a dolgokat.


Azt érzem, hogy nem szeretsz igazán élni, talán kevés a sikerélmény, vagy gyengék a motivációk.. sok dolog lehet. Ezeket ismerem is, én is küzdöttem ezzel, és szerintem sokan mások is.


Egyébként jó dolog élni. :) Utazzatok el a barátnőddel Olaszországba mondjuk egy 5 napra, és figyeld meg, hogy ott hogyan élnek a helyiek. Nincs tervezés, nincs túlagyalás, egyszerűen élvezik az életet, nem számít igazán semmi, csak szeretik magát az életet, a jó ételeket, a finom kávét, és ennyi. Nem gondolják túl a dolgokat. :) Én például terveztem, hogy ott eljutok egy nap 4 helyre... örülök, ha 2 összejött. Az egész társadalom úgy van berendezve, hogy ne rohanj, nyugodj meg, és élvezd a pillanatot.

Menjetek a barátnőddel este sétálni a városba, és élvezd, hogy ő melletted van. Ha ő elhagy, egy vége-hossza nélküli próbálkozás kezdődik, és nem biztos hogy találsz olyat, aki ennyire fog szeretni.

Ne arra nézz, ami a kudarcod. Azt nézd, amik vannak. Tök jól állsz, van egy csodás kapcsolatod. Ez már önmagában érték! 26 évesen ne várj el túl nagy dolgokat magadtól. Így csak bestresszeled magad, és az egészségedet kicsinálod 40 éves korodra... gyomorbántalmak, szív, epe...stb. Nem ér ennyit az egész.

Ha a barátnőd támogat, akkor nem lehetsz annyira béna, és sikertelen. De még ha nem is lennél Mr.Tökély akkor is a párod szeret, és ragaszkodik. Ezt értékeld nagyra, mert ha nem, elveszítheted, és rosszabb lehet a helyzeted, ha tovább rágódsz.


Fel a fejjel. :)

2022. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
depresszios emberként nem igazán vágysz a társaságra, legjobban a saját társaságodban érzed magad jól, komfortosan. Nem vagy hozzászokva máshoz. Éppen ezért nem is hiányzik. Viszont amikor ott van akkor minden jó. Ez csak hozzászokás kérdése. Ebből egy klassz párkapcsolat lesz.
2022. aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!