Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Furcsa kapcsolatban egy borderlinnal?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt, egy hiper viharos, veszekedős egy éve.


Az apja lehetnék, egy huszas a korkülönbség. Önmagára igényes 40-es ffi vagyok, biztos egzisztenciával.

Rossz családi környezetből jött, rossz körülmények közt él(t).


Hónapokig együtt éltünk, de annyit veszekedtünk (figyelemhiányos), hogy nem tudtam a munkám végezni. 3 hónapra külön költöztünk, 2 hét mulva költözik vissza.


Elmondása szerint én vagyok az egyetlen normális személy a környezetében, azaz a családjához viszonyítva. Barátai nincsenek.


A kérdés az lenne, az extrém ragaszkodása a pszihikai betegségéhez köthető (félnek az elhagyatástól), vagy a félelmek mellett tudnak valóban szeretni is?



2022. aug. 15. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Veled sincs minden rendben. Miért nem korosbeli nőkkel foglalkozol? Miért akarsz mindenáron hős lovagot játszani? Megmentési kompexusod van?
2022. aug. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Azt, hogy az adott személy képes-e a szeretetre, csak ő maga tudja. Egy személyiségzavarosnak pedig torzult az észlelése, ő maga sem alkalmas arra, hogy ezt megállapítsa magáról.


Szóval a kérdésedre szó szerint senki nem tudja a választ.

2022. aug. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló barátnőm van. Gondosan ápoltam és segítettem gyógyulnia. Olyan tömény önzetlen szeretet van benne, hogy senki más lányban ilyet nem láttam. Tudnak mellette szeretni is. De folyamatos legyen minden nap az érzelmek megbeszélése és kezelése (pl. NLP-vel).
2022. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Az extrém ragaszkodás a betegségéhez köthető. Újabb hiper viharos évekre számíthatsz, de téged nem fog zavarni, ha ennyire szeretsz megmentőt játszani. Egészséges kapcsolat sose lesz, de nem kell mindenkinek olyan. Vannak, akik szeretik a vergődést.
2022. aug. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
biztos egzisztenciájú, magadra igényes negyvenes férfi vagy? szerintem rövidesen eleged lesz ebből a vergődésből és keresel egy normális kapcsolatra alkalmas nőt.
2022. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
5-ös: szerintem képtelen rá. Csak ilyen naiv mentális betegeket tud összeszedni mert ő maga is instabil.
2022. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, egy borderline-nal ez a veszekedésekkel, szakításokkal és kibékülésekkel tarkított kapcsolat egyáltalán nem furcsa, ellenkezőleg, ez a megszokott.


A borderline-ok szeretete elég sajátságos, a rajongási fázisban feltétel nélkülinek, önzetlennek, mélynek és ideálisnak tűnik, de ahogy már te is tudod, emögött nincs stabil érzelem, akár egy vélt sérelem miatt is az ellenkezőjére válthat át egyik pillanatról a másikra. Olyankor nehéz megmagyaráznunk magunknak, hogy aki annyira szeret minket, mégis hogy viselkedhet a szeretettel összeegyeztethetetlen módon.


A borderline partnere eleinte rendszerint elhiteti magával, hogy ezek a fellángolások jelentik a kapcsolat valódi, lényegi részét, a sok dráma pedig szeretettel, türelemmel előbb-utóbb kiküszöbölhető. Ez súlyos tévedés. A veszekedések, dühkitörések, kiborulások nem szűnnek meg, az érme másik oldalát jelentik.


Kizárólag akkor érdemes kitartani egy ennyire problémás borderline mellett, ha hajlandó szakemberhez fordulni, és terápiára járni ahhoz, hogy megtanulja kontrollálni a személyiségzavarát.


Megértem, hogy nem könnyű elszakadni a lánytól, miközben tisztában vagy vele, hogy valószínűleg nem lesz még egyszer ilyen fiatal nőd, és az egyre ritkább békés időszakokban való reménykedés is kicsit olyan tud lenni, mint egy drog, az ember szinte függővé válik. Ám borderline-nal párkapcsolatban lenni csak rövid távon izgalmas, hosszú távon felőröl. Arról nem is beszélve, hogy bár a bpd-s valóban nehezen viseli az elhagyatást, ő maga igenis képes váratlanul "kiszeretni" az addigi partneréből (egyúttal beleszeretni valaki másba), tehát a pofáraesés is kódolva van. Rengeteg történet igazolja, hogy nem szabad bízni abban, hogy ha kitartóak, türelmesek vagyunk, akkor idővel úgyis elnyerjük jutalmunkat, az örök paradicsomi szerelmet. Nekem is volt 17 évvel fiatalabb borderline barátnőm, nagyon sokat kivett belőlem az a kapcsolat.

2022. aug. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hetes, köszönöm szépen.
2022. aug. 16. 09:07
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Borderline vagyok.


"A kérdés az lenne, az extrém ragaszkodása a pszihikai betegségéhez köthető (félnek az elhagyatástól), vagy a félelmek mellett tudnak valóban szeretni is?"

Is-is. Az EXTRÉM ragaszkodás a betegség miatt van. Attól még tényleg szeretem az illetőt. Ha nem szeretném, eleve nem ragaszkodnék hozzá. Akkor keresnék valaki olyat, akit szeretek. És itt körbe is értünk, mert akkor meg azt a másik embert szeretném.


Sajnos mi is sokat szoktunk veszekedni, de én járok pszichológushoz, igyekszem megváltozni.

2022. aug. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!