Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az mitől lehet hogy a legemlék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az mitől lehet hogy a legemlékezetesebb pillanatainkra nem emlékszik pár hónap múlva?

Figyelt kérdés

Gondolom minden kapcsolatban főleg az elején mikor összejönnek, vannak amolyan meghatározóbb esetleg filmbeli pillanatok.

Pl amikor együtt énekeltetek egy szerelmes számot átölelve, vagy az első szerelemvallomások, vagy az első csók, vagy egy különlegesebb vadabb csók egy kapualjban, vagy a közös számaitok, vagy egy különkeges hely, vagy bármi olyan, ami úgy általában megmarad esetleg szakítás után is, vagy évekig, vagy egy életen át, mert vagy egyszeri, vagy különleges, vagy meghatározóbb, nem a szokványos hétköznapi.


És eltelt kb 3-6 hónap. És megváltozott. Már nem ölel szorongatva elalvásnál, szinte hátat fordítva alszik, ejszakánként nem igényli elalváshoz a szerelmes zenéket, első veszekedések.

És ami megdöbbentő, teljes kiesései vannak! Nem emlékszik hogy voltunk egy rózsakertben, nem emlékszik amikor sírva mondta mennyire hű és mennyire szeret és az életét adná, nem emlékszik a különleges csókra, de még ködösen sem, teljes amnéziái vannak.

Igaz hogy rendkívül sűrű az élete ezeregy ember a munkahelyén és haverok, velem is és nélkülem is rengeteg sztorija van, mindez mellett egyetemista, tele lehet az agya millio ingerrel ugyan, de hogy pár hónapos meghatározó dolgainkra és a kapcsolat eleji ködjére úgy tekint vissza mikor mondom, hogy les nagy pupillákkal hogy miről beszélek én és semmi nem ugrik be neki, az úgy mit jelenthet?

Az elhidegülés és ez miatt miatt úgy érzem az is lehet, simán udvarol másnak is. És lehet már azt sem tudja melyik csajt hogyan manipulálja.

25n



2022. aug. 19. 08:00
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A vicceinkre sem emlékszik amikkel nem egyszer, hanem gyakorta ugrattuk egymást pár hónapja.
2022. aug. 19. 08:07
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért nem emlékszik most, mert nem jegyezte meg akkor. Valószínűleg nem voltak ezek olyan fontos dolgok a számára, mint a te számodra.
2022. aug. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

És ha neki nem jelentettek semmit, és amilyen hideg lett, akkor jogos lehet az a gondolat, hogy másokat fűzhet?

Amiket sikerült belőle kiszednem, benne olyan dolgok maradtak meg leginkább, ami féltekenységhez köthető, pl amikor nagyon begőzölt azon, hogy pasikkal beszélgettem.

2022. aug. 19. 08:15
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha 3-6 hónap után itt tartotok, érdemes még időt és energiát beletenned, hogy vele foglalkozz?
2022. aug. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Amiért úgy látom benne kifújt a szerelem, sőt szerintem még arra sem emlékszik hogy szerelmes volt, és a veszekedések alatt még idegen embernek is tűnik, mint aki nem is velem jár, ennek az egésznek szerintem befellegzett.

Nekem nagyon gyanús, hogy másokkal randizgat már.

2022. aug. 19. 09:16
 6/18 anonim ***** válasza:

Akivel most járok (nem régóta, kb. fél éve), vele 5 évvel ezelőtt találkoztam először. Gyakorlatilag teljesen véletlenül, "ismerős ismerőse" volt. Mind a mai napig emlékszem a találkozásunkra (én vagyok a férfi), pedig akkor még fel sem merült, hogy járjunk. Csak barátkoztunk, haverok voltunk, csak hát szerelem lett belőle. És emlékszek rá. Meg ő is. Az első csókunkra is emlékszem. Vagy az első ölelkezésre. Nyilván én sem emlékszem mindenre, főleg mióta COVIDos voltam, ritka rossz lett az emlékezetem, de amihez érzelmek kötnek, azt nehezen tudnám elfelejteni.

Hogy ez nála mitől lehet? Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy tényleg valamilyen mentális/neurológiai probléma. Mint írtam, nekem is a COVID mgtépázta az emlékezetemet. A munkahelyemen már vérciki, amikor valami feladat van, elindulok, és kilépve az irodámból elfelejtem, hová indultam. :D Meg hasonlók. Ez nála is előfordulhat. De okozhat a stressz is emlékezeti problémákat. Nem jó az, ha az ember két végén égeti a gyertyát. Akkor sem, ha egyetemista.

Egyébként nem akarok általánosítani, de az ilyen "jaj, de hihetetlenül fontos, pörgős, állandóan elfoglalt" emberek között azért nagyon sok van, aki alkalmatlan komolyabb dologra. Nyilván ez általánosítás, és sokan vannak, akikre ez nem igaz, de az ismerősi, haveri körömben is látom, hogy ők azok, akik képtelenek pár hónapnál hosszabb, komoly kapcsolatot kialakítani. A harmonikus élethez a nyugalom is kell, nem csak az eszeveszett pörgés.

Amúgy meg: nem szerelmes. Nem tudom, hogy tényleg emlékezeti problémái vannak-e, vagy csak "nem akar" emlékezni, de ti most már kb. csak dugópajtik vagytok. Én azt mondom, hagyd a fenébe. Te ami tőled elvárható volt, megtetted, neki ez viszont csak egy fellángolás volt. Ő megszokásból van veled, te pedig nem vagy boldog. Ez így neked sem jó. Lehet, hogy rosszul fogod érezni magad szakítás után, de sokkal rosszabb lenne ebben a posványban tengődnöd még hónapokig, vagy akár évekig.

2022. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Azért az valahol rosszul esik hogy ami nekem jóformán egy felkavaró szerelem volt, arra a másik mégcsak nem is emlékszik.

Ilyen durva ellentmondást 2 fél között én még életemben nem tapasztaltam soha.

2022. aug. 19. 10:00
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a furcsa, ha nem esne rosszul.

De ő ilyen sajnos. Neked ez egy őszinte szerelem (volt), neki meg egy alkalmi fellángolás. És/vagy tényleg komoly mentális problémái vannak. Az sincs kizárva. Sőt, valami defektje biztos, hogy van.

Lesz majd olyan férfi az életedben, aki ugyanúgy odáig lesz érted, mint te érte. Lesz majd, aki évek múltán is a karjaidban szeretne elaludni, és nem csak hátat fordít, aztán "ott rohadj meg"... Lesz majd, aki évek múltán is felidézi az első csókot, a megismerkedésetek napját, az első közös nyaralást, stb, stb. Ne keseredj el!

2022. aug. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
jaja, valóban az lehet, amit a többiek is írtak, hogy számára ezek nem voltak annyira különleges pillanatok. nyilván mindenre nem lehet emlékezni, meg egy kapcsolatban nem feltétlenül lesznek ugyanazok a különleges pillanatok, de tapasztalatból mondom, hogy akinek igazán fontos vagy, az hosszú évek után is emlékszik ilyen dolgokra, sőt nekem egy nagyon különleges exem van, aki kb 10 évvel ezelőtti dolgokra is emlékszik, de én is vele kapcsolatban.
2022. aug. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A hosszu távu memoria az más.

10 évvel ezelotti dolgainkra(ismerem korábbrol) ugy emlékszik hogy arra meg én nem..

2022. aug. 19. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!