Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az mitől lehet hogy a legemlék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az mitől lehet hogy a legemlékezetesebb pillanatainkra nem emlékszik pár hónap múlva?

Figyelt kérdés

Gondolom minden kapcsolatban főleg az elején mikor összejönnek, vannak amolyan meghatározóbb esetleg filmbeli pillanatok.

Pl amikor együtt énekeltetek egy szerelmes számot átölelve, vagy az első szerelemvallomások, vagy az első csók, vagy egy különlegesebb vadabb csók egy kapualjban, vagy a közös számaitok, vagy egy különkeges hely, vagy bármi olyan, ami úgy általában megmarad esetleg szakítás után is, vagy évekig, vagy egy életen át, mert vagy egyszeri, vagy különleges, vagy meghatározóbb, nem a szokványos hétköznapi.


És eltelt kb 3-6 hónap. És megváltozott. Már nem ölel szorongatva elalvásnál, szinte hátat fordítva alszik, ejszakánként nem igényli elalváshoz a szerelmes zenéket, első veszekedések.

És ami megdöbbentő, teljes kiesései vannak! Nem emlékszik hogy voltunk egy rózsakertben, nem emlékszik amikor sírva mondta mennyire hű és mennyire szeret és az életét adná, nem emlékszik a különleges csókra, de még ködösen sem, teljes amnéziái vannak.

Igaz hogy rendkívül sűrű az élete ezeregy ember a munkahelyén és haverok, velem is és nélkülem is rengeteg sztorija van, mindez mellett egyetemista, tele lehet az agya millio ingerrel ugyan, de hogy pár hónapos meghatározó dolgainkra és a kapcsolat eleji ködjére úgy tekint vissza mikor mondom, hogy les nagy pupillákkal hogy miről beszélek én és semmi nem ugrik be neki, az úgy mit jelenthet?

Az elhidegülés és ez miatt miatt úgy érzem az is lehet, simán udvarol másnak is. És lehet már azt sem tudja melyik csajt hogyan manipulálja.

25n



2022. aug. 19. 08:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
istenem, remélem tisztában vagy vele, hogy a rövid távú memória kb ha 1 percig tart (de inkább még rövidebb), és csak ideiglenes infók tárolására alkalmas. a hosszútávúba pedig azok épülnek be pl amik valamiért fontosak az embernek. ha már hónapokról beszélsz, az a hosszútávú memória része. ha nem vagy tisztában dolgokkal, akkor legalább nem okoskodj.
2022. aug. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
46%

#11: Te sem teljesen vagy tisztában a dolgokkal.

Az emlékezet nem egy kétfiókos polc, ahová egyértelműen besorolható, hogy mi rövid-, és mi hosszútávú. Eleve alapból négy szinttel indul az emlékezet: szenzoros memória, rövidtávú, középtávú, és hosszútávú. Utóbbi kettőnek pedig vannak különböző szintjei. Egy 2 hetes emlék nem ugyanolyan "erősséggel" épül be az emlékezetbe, mint egy 10 éves.

Az viszont igaz, hogy az egyes emlékezeti problémák eltérően hathatnak a különböző idejű emlékekre.

2022. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
szerinted a kérdezőnek kognitívos órát kell tartani? nem 2 hetes emlékekről beszélt, hanem ,,pár hónapos meghatározó dolgainkra és a kapcsolat eleji ködjére" --> a több hónapos emlékek nem a rövid távú emlékezethez tartoznak, hanem a hosszúhoz, hiszen a középtávú memória is csupán néhány órás. én csupán erre szerettem volna felhívni a figyelmét, mert felbosszantott az okoskodó stílusa, amivel az irományom LÉNYEGI részét lesöpörte, és meg tudta magyarázni magának, hogy jajj de a 10 éves dolgokra jobban emlékszik, mint én. miközben előtte kb 6-an leírták, hogy a kedves párjának látszólag közel sem annyira fontos ez a kapcsolat
2022. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
70%

[link]


nyugodtan nézegesse ezt a kérdező, amennyiben valóban ez a leglényegesebb pont a problémája kapcsán. ez viszont nem vátoztat a tényen, hogy a párja érzelmileg közel sincs annyira bevonódva ebbe a kapcsolatba.

viszont ha csak azt nézzük, hogy vannak viták, attól még nem rossz egy kapcsolat, az mindig megjelenik, a kérdés, hogy hogyan tudják kezelni és kommunikálni a problémákat. pl. kérdező, említetted már ezeket a párodnak? hogy miért fordít neked hátat az ágyban? vagy hogy neked rosszul esik, hogy látszólag semmilyen maradandó élménye nincs ebben a kapcsolatban?

2022. aug. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ködösít csak úgy érzem hazudgál. A szavak más mint amiket érzek hogy ami belőle jön.

Elkezdett magára jobban adni mint aki randikra jár, stb

Ki van cserelődve. Nem látok szerelmet felém. Csak a hamis szavak.

2022. aug. 19. 11:35
 16/18 anonim ***** válasza:

Azt nem merem állítani, hogy más lenne a képben, de azt sem, hogy nem. Attól, hogy ad magára, még nem biztos, hogy randizik.

De!

Az, hogy érzelmileg teljesen elhidegültetek, az már intő jel. Itt sem feltétlenül arról van szó, hogy mással randizna. De hogy ő már nem érzi azt, mint te, az 100%.

És ahogy látom, már a bizalom is (teljesen jogosan) elszállt.

Így van értelme?

Mert szerintem nincs...

Tudom, te még szereted. De igazából nem őt magát szereted, hanem azt, amilyennek szeretnéd látni őt. Amilyennek mutatta magát az elején.

Ne reménykedj, nem lesz már ő ugyanolyan.

2022. aug. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem fél, hogy összekeveri a szitut egy párhuzamosan valaki mással történt esettel. És inkább letagadja.

Nekem ez a megérzésem.

2022. aug. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Amikor emlékeztetgetem részletekkel, akkor megesik hogy beugrik neki és tovább tudja mondani, hogyan is volt.

Nem direkt tagad le dolgokat 100% meggyőződésem hogy emlékkiesései vannak!

2022. aug. 19. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!