Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a helyes lépés ebbe az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyes lépés ebbe az esetben?

Figyelt kérdés

Holnap lenne az évfordulónk a párommal, amit már nagyon vártam, mert nehéz időszak van mögöttünk (sok munka, stressz, betegség stb.). Nem is terveztünk semmi extrát, csak együtt akartunk lenni, pihenni, kicsit kirándulni, romantikazni kettesben. Még nem élünk együtt, bár minél több időt próbálunk együtt tölteni. Őt videkhez köti a vállalkozása, így én megyek hozzá, amit imádok, mert nagyon szép helyen lakik és jó kiszakadni a városból. Általában 3 napot vagyok nála, 4-et a városban, de a szabadságomat, ünnepeket, home officet nála töltöm. Szóval megvan az együttélés hangulata már a kezdetektől fogva. Szóval már alig vártam, hogy ma menjek hozzá, már rögtön munkából mentem volna a vonathoz, kb 40 perc volt még a munkaidőmből, amikor küldött egy üzenetet, hogy a fia és annak a barátnője hozzá költözönek egy hónapra és most szóltak, hogy ma jönnek. Mondanom sem kell, hogy köpni-nyelni sem tudtam, mert nem úgy terveztem, hogy társaságunk lesz. Én alapból nem szeretek velük egy időben a páromnál lenni, mert nekem ők idegenek és ilyenkor általában van valamilyen konfliktus, megy a családi cécó, ami így is van, mert az "anyósom" ott él nem messze és mivel csak a fia meg az unokája van neki, ezért az is állandó program, hogy menni kell hozzá. Ezzel nem is lenne baj, ha kedves lenne, de nem az. Ha nem muszáj, akkor én nem megyek át hozzá, de amikor ott van az unoka is, meg az unokamenye, akkor pláne mindunknek át kell menni és hallgatnunk kell a sopánkodását.

Én ezt most nem akartam és megmondtam a páromnak, hogy akkor én inkább maradok a városban. Ebből viszont egy hatalmas cirkusz lett kettőnk között, aminek az volt a lényege, hogy szerinte így is mindenki szívja a vérét és most még én is kiállok mellőle.

Nekem meg az esik rosszul, hogy tudja, hogy nem díjjazom az ilyen szitukat, mégsem kérdezett meg, hogy mi a véleményem, csak közölte a tényeket. De úgy, hogy még ő is puffogott, hogy mennyire kiboritja a gyerek ezekkel a dolgaival. A gyerek alatt egy 28 éves felnőtt embert értek, akinek semmi perspektívája sincsen az életet illetően és csak teng-leng ide-oda, nincs rendes munkája sem. És persze, negertem, hogy az az ő otthona is, de könyörgöm, én is bejelentkezek a szülői házba, ha megyek, nem csak beállítok a pasimmal, pedig nálunk én még tulajdonos is vagyok apukám halála óta. De van saját lakásom, munkám és egzisztenciam a fővárosban. Ezt azért hoztam fel parhuzamnak, mert a párommal viszonylag nagyobb korkulonbseg van köztünk, a fia pedig nagyon fiatal korában született, így néhány évvel vagyok csak idősebb a fiánál, de az ő mostani korában is volt már saját egzisztenciám.

Tisztára kiakaszt a párom, hogy még neki áll feljebb, amikor ez az egész arról szól, hogy bűntudata van, amiért a volt nejevel nem tudták harmonikus családi környezetben felnevelni fiát, ezért nem mond neki nemet semmire. Csak ez velem szemben nem korrekt, mert végül mindig nekem kell engedni. És tényleg nem arról van szó, hogy én nem tartom tiszteletben, hogy van gyereke, de nem egy pici gyerekről beszélünk, hanem egy felnőtt férfiról. A bátyám már vőlegény volt az ő korában és építette az egzisztenciajat a családjának.

Mit kellene tennem? Tegyem félre a komfortomat és utazzak le hozzá, töltsem vele úgy a hétvégét, hogy közben három idegen tartja nekünk a gyertyát?

Amúgy mondtam neki, hogy jöjjön ő, tegye félre az elinteznivalokat egyetlen hétvége erejéig és jöjjön ő. Erre nem mondott semmit.



2022. aug. 26. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Talán pont ez volt a helyes lépés, hogy kiírtad magából ezeket a dolgokat.

Nem egyszerű helyzet, valamennyire meg lehet érteni mindenkinek a helyzetét, de amit végül tettél, nagyon jó ütemérzékről tesz tanúbizonyságot, határt kell szabni, különben mindig te lennél, akinek igazodnia kell a többiekhez.

2022. aug. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

hát, számomra unszimpatikus vagy, és visszatetsző, hogy a szerelmed fiát idegennek tartod, a szerelmed anyját meg egy sopánkodó öregasszonynak.


tehát akik a pasid vér szerinti, legfontosabb rokonai, azok számodra érdektelen, idegenszerű, utálatos emberek.


gondolkozz el magadon!


másrészt, ha "apáddal" jársz, vagyis nagy a korkülönbség (pontosan hány év?), akkor tudhattad volna, h. a párod mellé kapsz egy ilyen "csomagot" is.

2022. aug. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2 A párom még rosszabbajat is mond a saját anyjára, én még kedves voltam. Ez nem az én saram, ezt bárki aláírja, az anyja narcisztikus személyiségzavarral küzd és szociopata hajlamai vannak. Ez sajnos tény. És én hallgatom minden alkalommal, hogy már megint mennyire kiborította a páromat. Konkrétan amióta ismerem őket, egyszer sem hallottam, hogy megdicseri a saját fiát, mindig csak kritizálja, meg szemrehányást tesz neki minden miatt. Velem úgy beszél, mint a kutyával, ha olyanja van. A sütit, amit viszek neki, inkább kidobja, cagy utólag hosszasan ecseteli, hogy napokig milyen rosszul volt tőle... Szóval tudnék mesélni, hogy milyen az, ga valaki ellenszenves. Hozzá képest én angyal vagyok.

A fiával meg semmi bajom nem lenne, ha lenne benne tapintat és nem lenne olyan önző, de hát ezt hozzá az anyjától. Én nagyon nagy szeretettel fogadom mindig, sütök a kedvéért, ha kéri, főzök is, amit szeret, csak cserébe nem jön vissza semmi, mert pont olyan, mint egy gyerek, aki azt hiszi, hogy neki minden jár. Ha bem kapja meg, akkor hiszti van és lelki terror. És mondom, 28 éves férfiról beszélünk, nem egy kamaszról.

Ami a korkulonbseget illeti, pont abban reménykedtem, hogy már nem kell úgy foglalkozni a gyerekkel, mint egy óvodással.

Vokt amúgy olyan párom, és soha bem volt belőle konfliktus, hogy a kicsivel kell foglalkoznia, hiszen 4 éves volt a gyerek.


#1 Pont ezt gondolom én is, hogy meg kell húzni a határokat, mert különben ez lesz az alap. Csak az bánt, hogy nekem harcolnom kell a helyemért úgymond.

2022. aug. 26. 17:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a helyedben én is így döntöttem volna.
2022. aug. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Végül is jogos, hogy egyszer ő is félre tehetné a dolgait, mehetne hozzád. Ha erre nemet mond, érdemes elgondolkodni, mennyire tudtok kompromisszumot kötni a jövőben.

Egyébként neki is igaza van, nyilván a szeretteink az elsők, viszont aki szerelmes, az hajlandó engedni a saját dolgaiból.

2022. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
hát ha már ilyen szerencsétlenül alakult, hogy oda cuccolt a fia, akkor a kedves párod felemelhette volna a s*ggét, és nálad tölti a hétvégét. gondolom a fia el tudja látni magát 3 napig, nem? ha már így meg volt beszélve a romantikus hétvége, akkor ennyi rugalmasság igazán lehetett volna benne, hogy ő mozdul meg, hiszen az ő pereputtya miatt hiúsult meg a program
2022. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Végül ő jön hozzám.


De végső soron engem az zavar, hogy sehogysem egészséges ez a helyzet. Sem az anyja, sem a fia nem tudja, hogy merre van arccal előre. Azt látom, hogy nem tisztelik a mi kapcsolatunkat. Néha a fia is úgy viselkedik mintha csak vendég lennék ott, pedig en tartom rendben a házat, ő az, aki csak vendégségbe jön, vagyis élvezi a kényelmet, de amúgy nem segít, vagy tesz rendet maga után. Múltkor megkerdezte az apját, hogy a párom mennyire tart ki engem? Miket fizet nekem? Majdnem leestem a székről, amikor ezt meghallottam... Kb látszik, hogy ennyit gondol rólam. A nagyanyja meg...

Miért nem tisztelnek minket? Miért nem hagynak nekünk teret? Nem vagyunk egész héten együtt, ezért kincs a kettesben töltött idő.

2022. aug. 26. 21:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Te meg minek ganézod a házát? A legrosszabb dolog amit tehetsz, hogy körbenyalod a pasid seggét. Tudod ki ganajozna nála...
2022. aug. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 Mivel ott töltöm az időm nagy részét, használom a házat, főzök, sütök, ruhaim egy része is fixen ott van, amikor nem vagyok ott, akkor párom az én ruháimat is kimossa, ha úgy jön ki a lépés. Szóval otthon érzem magamat, és ő is úgy kezel, hogy az az én otthonom is.
2022. aug. 27. 08:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Milyen kedves, hogy kimossa a ruháid, ha már takarítószolgálatként funkcionálsz...
2022. aug. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!