Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Továbblépés gyerekkel,hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Továbblépés gyerekkel,hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem is tudom hol kezdjem..

Van egy 6 éves kislányom és sajnos az apukájával már régóta kb csak lakótársi kapcsolatban vagyunk.

8 éve élünk együtt de már nem működik a dolog kettőnk között nagyon régóta.Nem is alszunk együtt,semmi testi kapcsolat és közös program sincs már jó ideje.

Beszélgetni is csak kb a muszaj dolgokat beszéljük meg.

Engem már ez a helyzet kikészít egészségügyileg is...

Szeretnék külön költözni de sajnos a fizetésemből nagyon nehezen tudnék megélni albérletetben,plusz a gyerek,rezsi,kaja stb.

Családhoz nem tudok haza költözni mert nem olyanok a körülmények sajnos,meg a gyerek apja megmondta nem vihetem el(60kmre lenne tőle)mert különben elveszi tőlem..

Tehát kérdésem inkább olyan anyukákhoz szólna,akiknek egyedül kell boldogulnia a gyerekükkel.

Hogy csináljátok,hogy teljen mindenre?Hogyan sikerült újrakezdeni?

Esetleg önkormányzati lakást sikerült kapnotok?

Segítségem nincs sajnos,így munkában is 8-16ig opció van,szerencsére van is ilyen munkám.

Apja azt mondta támogatna vmennyire anyagilag de hát ő se keres sokkal többet mint én.

Már nem akarok így élni,tovább akarok lépni de nagyon nehéz az anyagiak miatt meg kislányomat is megviselné ha külön mennénk.



2022. aug. 27. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

"gyerek apja megmondta nem vihetem el(60kmre lenne tőle)mert különben elveszi tőlem" - És nem röhögted ki?! :D Szerinted melyik bíróság ítélné az apának a gyereket ilyen esetben?


"Apja azt mondta támogatna vmennyire anyagilag" - Igen, ezt hívják gyerektartásnak, fix összege van (ha nem fizet, leültetik, és az állam fizet helyette).

2022. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Mikor szétmentünk én egy olcsó albit kerestem, lepukkantabb ház. Megegyeztem a tulajjal, hogy megcsináltatom, de addig nem fizetek albi díjat. Ismerösök segítettek így nekem nem került sokba. Ugródeszkának jó volt. A fizetés az apa részéről nem választás kérdése. Ahogyan az sem hogy én hova költözök a gyerekkel.
2022. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

érdemes lenne olyan nőt keresned, aki hasonló helyzetben van, és együtt kivenni egy albérletet.

tudnátok osztozni a lakbéren, és sokat tudnátok segíteni egymásnak otthon.


azért, mert most van melód, ami ideális, ne vedd alapvetésnek, h. a közeljövőben is lesz, és nagyon nehéz egyedül boldogulni.


ha összeállsz egy másik anyatárssal, talán könnyebb.

és ha később lesz új párod, onnan még mindig tovább tudsz lépni.


a párod amit csinál, fenyegetés, semmi jogi alapja nincs annak, hogy elvehetik tőled a gyereket 60 km-en túl, te viszont válásnál jelezd a bírónak, h. zsarol téged.

2022. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Válást beadhatod egyedül is, nem kell hozzá a másik fél. Ha van közös (együttélés alatt vett) ingatlan, feleződik, ahogy minden vagyon, pénz és hitel, akárki nevén van. Gyerektartás apa fizetésének 25%-a lesz kb. hacsak másban nem egyeztek meg. Viszont az apa ugyanolyan joggal pályázhat a gyerek felügyeletére, mit te, tehát megítélhetik az osztott felügyeletet, és ez esetben 60 km-ről nem tudjátok ugyanoda suliba hordani...
2022. aug. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk házasok.

Nekem semmim sincs,az ő lakásában lakunk.

Tudom,hogy nem veheti el tőlem de képes lenne bíróságra menni,én meg nem szeretném a gyerekemet kitenni mindannak ami azzal járna...

Igen,jó lenne olyan anyukát találni aki hasonló helyzetben van de sajnos nincs

Osztott felügyelet lenne,3 nap nálam 3 apukájánál a munkája miatt.

Csak itt az anyagi a legfőbb probléma sajnos...

Segítséget ezen téren nem tudok kérni senkitől.

2022. aug. 27. 16:51
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha osztott felügyelet van, akkor nem jár gyerektartás és persze logikusan a közelben kell maradnotok egymáshoz.

Lakótársat hirdetésben tudsz keresni.

Az nem merült fel, hogy megjavítsátok a kapcsolatot?

2022. aug. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

És ha apa a bíróságra megy minek teszed ki a gyereked?

A kisgyerek nem fogja tudni, hova mentek

2022. aug. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem vagytok hazasok, akkor az is lehet, hogy automatikusan te kapod a felugyeleti jogot. Legalabbis Ausztriaban igy van.
2022. aug. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretnénk már együtt maradni..

En már utana kérdeztem a dolgoknak,és sajnos a gyereket kitenném annak,h szakemberek kérdezgetnék ha bíróságra kerülne a sor.

Igen,tudom hogy osztott felügyeletnél nem járna a gyerektartás,de így segítene a gyerekem apja,hogy havi összeget adna az albérletben(aztán meg kitudja,hogy tényleg úgy lenne e)

Sajnos alberlet árak az egekben,probálok olyan opciót találni ami élhető lesz számunkra de nagyon nem egyszerű.

2022. aug. 27. 21:30
 10/12 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy szakemberek kérdezgessék a gyereket, elég nagy gáznak kell lennie. 10 év alatti gyermek nem is dönthet arról, hogy melyik szülővel akar maradni. Sajat óvónőjét/tanárát hallgatnák ki előbb, mint a gyermeket. A szakembereket sem úgy kell ám elképzelni, hogy durván rákérdeznek arra kit szeret jobban meg mit látott otthon, stb.

De gondolom valami takargatnivalód lehet, ha ennyire félsz tőle, hogy egy aranyos bácsi vagy néni egy hangulatos szobában játékok közt akar rajzolás közben kedvesen beszélgetne vele...

És mielőtt azt hinnéd össze vissza beszélek, gyermekvédelemben dolgozom. De évekkel előtte váltam (azaz házasok nem voltunk, gyerekelhelyezés volt).

2 tárgyalás volt mert nálunk apuka undorító módon viselkedett, el akarta venni tőlem a gyereket, mert az ő családja (nem ő!!!) jobb házban él. Környezettanulmányt is jöttek készíteni hozzánk, hogy megfelel-e a gyereknek a szüleim háza, mert ideiglenesen oda költöztünk a kisfiammal.

Valóban nem volt a legszebb ház a földön, de a gyereknek mindent meg tudtam és tudok adni azóta is!

Én városon belül maradtam, de tudtommal elviheted 60km-re is. Hiszen meg tudod indokolni, hogy ott vannak rokonaid, náluk tudsz lakni, nem apuka szivatása miatt költözöl messzebb. Akkor meg alapból a távolság miatt a bíróság nem fogja engedélyezni az osztott felügyeletet, mert nem kivitelezhető!

Önkormányzati lakást nehéz kapni, mi abban élünk, de iszonyú hosszú várólista van szerintem minden településen.

2022. aug. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!