Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Együtt maradnátok valakivel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt maradnátok valakivel, akivel nem egyezik a jövőkép abból a szempontból, hogy mikor és hány gyereket szeretnétek?

Figyelt kérdés

Nem csak emiatt szakítottam az exemmel, más oka is volt. 4 évvel idősebb, én 18 vagyok, ő 22. Egy éve van már csak az egyetemből, aztán már szinte egyből gyereket akart volna. Mert szerinte az nagyon későn van, ha ő 30 lesz (férfi letere) és akkor születik a gyereke. Egyes számban, mert ő egyke és elvileg azért nem lett kistesója, mert az anyukája megkérdezte, hogy szeretne-e és ő nemet mondott. Én viszont inkább lennék a húszas éveim végén vagy 30 valahány éves, amikor szülök, meg én kettőt szeretnék, nekem van egy tesóm és szerintem jó dolog ez. Ő azt akarta, hogy mondjuk lesz kb 25 éves és akkor szülessen meg a baba, de akkor én 21 lennék, az nagyon korán van, főleg, hogy tovább szeretnék tanulni egyetemen. Ezen ment többször is a vita. Pénz amúgy nem lenne akadály, mert ő programozónak tanul és az apja vett neki lakást.


Szakítás után még átbeszéltük jobban a dolgokat és mondtam ezt is, hogy én nem akarok 21 évesen anya lenni és tudom hogy ő meg ő későinek érzi ha 25 fölött lesz apa, erre meg azt válaszolta, hogy "ha ez a későbbiekben szóba került volna, csak megöleltelek volna és minden rendben lett volna". De nekem ez nem lett volna elég. Szerinte ez nem lett volna probléma a későbbiekben, szerintem meg de.


Érdemes együtt maradni ilyen helyzetben? Nem azért kérdezem, mert ez alapján döntök, csak érdekel.


2022. aug. 29. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy szakítanék, ebben a kérdésben NINCS kompromisszum.
2022. aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerintem itt teljesen jogos a szakítás, más a jövőképetek.

A gyerekvállalás nem az a tényező, amiben könnyű kiegyezni, és szerintem ilyen nincs, hogy a probléma megbeszélés helyett egy öleléssel le van tudva. Ez nem old meg semmit.

2022. aug. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem a kettőtök álláspontja között van a jó megoldás; miután befejezted a tanulmányaidat, dolgoztál 2-3 évet, akkor érdemes szülni. Tehát 25 éves korod körül.

30 fölött már sokkal megterhelőbb és gyakran csak orvosi beavatkozás által jön össze a baba, ezért nem várnám meg. Ha meg most szülnél, akkor mindenféle munkapiaci érték nélkül maradnál, ami a jövőben rossz lehet, amennyiben megromlik a kapcsolatotok.

2022. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj ha én 25 évesen szülök ő 29 lesz és szerinte az már késői
2022. aug. 29. 13:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad szakítottál vele, úgyhogy már döntöttél.

Egyébként jól tetted, nem értem hova sietne a gyerekvállalással. Befejezed az egyetemet, pár évet dolgozol, nyilván együtt is éltek majd a leendő pároddal, akkor bőven ráér ez.

2022. aug. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Isten ments, hogy 21 évesen egy érettségivel a kezedben szülj. Tök jó, hogy NEKI van lakása és munkája, de te konkrétan csupasz seggel ülnél bele egy piszkosul kiszolgáltatott helyzetbe,ami még akkor is lehet nehéz, ha a nőnek előtte munkaviszonya volt. De neked konkrétan semmid sincs. Aztán ha pár év múlva megunja az apukásdit, és kipenderít, akkor mégis mi a tököt csinálsz? Gyerekkel, érettségivel konkrétan sehova nem fogsz kelleni. Magyarország piszkosul szar gazdasági helyzetben van jelenleg, én biztos nem szülnék most, csupasz seggre meg végképp. Ő csak magához akár láncolni, te otthon ülsz egész nap, nevelgeted a gyereket, kinyalod azurad seggét, főzök, mosol, takarítasz, és ennyi. Kb nincs kiút, és ő pontosan tudja. Mire fel olyan sürgősen neki amúgy a gyerekvállalás? Mi az indoka? Ezeknek általában csak egy pipa, hogy van gyerek, amúgy semmit nem foglalkozna veled. Én mindenképpen óva intelek! És nem, nem butaság emiatt szakítani, nagyon jól tetted
2022. aug. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jogos. A gyerek téma az, amiben nehéz kompromisszumot kötni, pláne ha az egyik fél köti az ebet a karóhoz. Ráadásul érteségivel, kisgyerekkel nem is fognak utánad kapkodni. Amúgy meg nem árt "betartani a sorrendet", hogy előbb biztos munkahely, biztos lakhatás, ahol együtt is éltek egy ideig (kiismerni a másikat stb) és majd utána a gyerek! Neki van lakása, ez oké. De te semmit sem kapsz szinte, ha nem volt munkaviszonyod, gyest meg csp-t ami a pelenkát sem fedezi, nemhogy a saját költségeidet... Baromi koszolgáltatott helyzetben lennél, ha bármi miatt megromlik a kapcsolat mehetsz oda ahova akarsz, egy kisgyerekkel, 0 munkatapasztalattal, szinte 0 forinttal. Előbb éljetek együtt, dolgozz pár évet és utána ráér a gyerek
2022. aug. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy együtt maradjak vele. Minek?
2022. aug. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!