Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tudom elhagyni a párom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudom elhagyni a párom?

Figyelt kérdés
Most volt az évfordulónk 5 éve, hogy együtt vagyunk. De én kételkedek az érzéseimben már elég régóta. Vele vesztettem el a szüzességem és rajta kívül nem is volt más, pedig 23 éves vagyok. De valamilyen oknál fogva nem tudom magam rávenni, hogy szakítsak vele, pedig tényleg nem jó szerintem se ez a kapcsolat. Nincs benne izgalom, nincs benne már vonzalom sem. Néha úgy érzem, hogy jobban érzem magam ha nincs mellettem, mert idegesítenek már a szokásai.Igazából 5 év alatt nem voltunk ketten jóformán semmere, nem randiztunk, alig van már szex a kapcsolatunkba még az elején volt, de ahogy hozzáköltöztem úgy az csökkent. Nem járunk el szórakozni sem, ő mindig játszik a telefonján én pedig addig főzök, mosók, takarítok, vagy filmeket nézek mivel ő játszik egésznap. Alig beszélgettünk. Szerintem ő 5 év alatt sem tudta meg miket szeretek vagy éppen mi a kedvenc ételem meg hasonló dolgok. Mindenki mondja, hogy miért nem szakítok vele és én is gondolkodtam nem egyszer azon, hogy elhagyom, de félek. Csak nem tudom még magam sem, hogy mitől.

2022. szept. 2. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Valszeg nincs más.
2022. szept. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem akarod. Félsz a változástól, nincs önbecsülésed. Leépítette a párod, vagy eleve nem is volt. Ideje felkötnöd a bugyit és eldönteni, mit szeretnél. Folytatni így, vagy feladni egy jobb kapcsolat reményében. Rossz nyelvek szerint az ember csak a változatosságot akarja, fél, hogy egész életében csak egy emberrel szexel és akkor jaj mi lesz. Lehet, hogy tényleg csak egy kicsit élni akarsz még, nem? Ha minden idegesít benne (tipikus tünete annak, amikor már véget kell vetni), akkor érdemes elgondolkozni ezen.
2022. szept. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Ezt nevezik kapcsolatfüggőségnek. Nem mersz kilépni belőle, mert megszoktad. Nem akarsz kilépni a komfortzónádból. Nem mersz elköltözni, mert félsz az ismeretlen "új élettől". Inkább benne maradsz a meleg fosban.

Az már egy jó jel ha felismerted magadban, hogy ez neked nem jó. Tervet kell készíteni a jövőre nézve. Lépésenként meghatározni, ha nem lenne a párod, hol laknál, mit csinálnál (hobbik, munka, barátok, család). Ha van terved, tudod hogy mit akarsz, ki támogat a családból, barátok közül, akkor nem kell félned. Csak egyszer el kell kezdened.

Arról meg nem is beszélve, hogy a mai világban nagyon ritka az a kapcsolat ami 18 éves korban kezdődött és házassággal érne véget (válás nélkül). Ilyen általában csak a mélyen vallásos embereknél van. Tehát a te esetedben is életszerűbb, hogy előbb vagy utóbb vége lenne ennek a kapcsolatnak, már csak húzzátok, halasztjátok. Sanszos, hogy semmiképp nem ő lenne a férjed....

2022. szept. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban időhúzásnak tűnik csak. Előbb-utóbb vége lesz, ne ringasd magad hamis ábrándokba
2022. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azèrt nem tudod mert gyenge lelkű kapcsolatfüggő vagy. Képes voltál éveket vesztegetni valakire akihez már semmi sem köt.

Valószínűleg több idő volt kiírni ezt a kérdést és nyígni rajta kicsit mint meghozni egy döntést.

2022. szept. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akaratgyenge vagy és félsz a változástól.
2022. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%

Unpopular opinion:

Mindenki azt mondja hogy dobd el, de mivan ha én azt mondom hogy adj neki még egy esélyt.

Mármint mondd el neki hogy érzel és hogy ezt helyre kéne hozni, az ember változik kapcsolatban is, azt a srácot szereted akibe 5 éve lettél szerelmes? Nosztalgiázzatok már és randizzatok randi hátán, programok és új barátok. Néha kicsit jól tud esni a tér de az hogy így elengedni a kapcsolatban magunkat nem egészséges egyikőtölnek sem. Én a legjobbakat kívánom nektek és tartalmasabb jövőt ha már együtt éltek:)

2022. szept. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 after stroke ***** válasza:
Minden változtatás a komfortzóna elhagyásával jár, azt pedig nem szívesen lépi meg az ember. Megvan a maga megszokott kis élete, a megszokott kis problémáival, és inkább marad. Mert kényelmes.
2022. szept. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!