Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom tisztességtelen és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom tisztességtelen és múltbéli hibái véletlenszerűen feltörnek bennem, mérgessé téve engem. Szeretném elhagyni, véget venni ennek, de sajnos már van egy 3 éves lányunk. Mint internetes ismeretlen, aki ezt olvasod, elválnál a helyzetemben?

Figyelt kérdés

Maga a történet onnan gyökerezik, hogy ő szerinte meddő volt és ne védekezzünk, megígértette velem, hogy ne aggódjak amiatt hogy gyerekünk lesz, amiből ő terhes lett és elfelejtette elmondani, hogy mindenáron megtartaná a magzatot, ha úgy esik.

Azóta sejtem, hogy ezért kezdett el velem találkozgatni, mert megakart állapodni, és én sokkal jobb anyagi körülmények között voltam, ami számára fontos volt. Azóta tudom, hogy egy tetemes hitele van amit házasság után vallott be, ami miatt öngyilkosságot is próbált korábban.

Ahogy velem viselkedik és ahogy másokkal onnan érzem, hogy annyira nem is szeretett engem, csak tetette. Ekkor még 27-28 évesek voltunk.


Azóta egy kisgyerek mellett megpróbáltam odatenni magam, mint egy mintaférj, a teljesítményemhez képest, de úgy érzem hogy egy hullámvasúton ülök, ahol bármelyik pillanatban elönt a végtelen ideg, ha úgy esik. Erre egy jó példa a ma reggel, amikor semmi nem okolta volna, de mégis rá se bírtam nézni mikor eljöttem otthonról, annyira felbosszantott a múltbéli cselekvése.

Egy párszor már felhoztam ezt a témát, de vagy végtelen megsértődés vagy hárítás lett belőle.


Ti válnátok a helyemben, nemtől, kortól függetlenül?



2021. márc. 24. 12:28
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
29 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

Ez nem ilyen igen/nem kérdés. Itt a sokan válltak, legtöbben végtelenül gyenge/önkritikát lan/sértett emberek, akiknek a szavára nem érdemes adni.


Te nem voltál körültekintő, naiv, te hibád, te felelősségre, viseld a velejárókat. Azaz vagy azt hogy elviseled, vagy a vállás velejáróit. Amit figyelembe kell venni, az a gyerek és az a baj, hogy a gyerek már így úgy is megfogja szívni két idióta miatt, mert ez sehogy sem lesz már idilli család, ha csak nem a két felnőtt meg nem emberi magát és tudjuk, hogy nem fogja. Ha válltok, csonka család, egymás ellen szítás szülők részéről, ha nem, mérgező környezet. Ma a szülők többsége ezzel ajándékozza ártatlan gyermekét, felelőtlen idióták. Gondold végig mi a gyerek érdeme és aszerint cselekedj.

2021. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1

Csonka családban nőttem fel, pontosan tudom mivel jár egy rossz válás gyerekek részéről. Én ezért se akartam gyereket és erre is felhívtam párom figyelmét akkor.


>Te nem voltál körültekintő, naiv, te hibád, te felelősségre, viseld a velejárókat.

Ezt egy picit unfair-nek gondolom. Ha most hazamegyek és kivágom az ablakon a feleségemet, akkor ez az ő hibája, miért nem volt körültekintő, miért szült gyereket egy őrültnek.


>Azaz vagy azt hogy elviseled, vagy a vállás velejáróit.

Tudom a velejáróit, nem akarom hárítani a felelősséget. Ha így lenne nem kértem meg volna a kezét és nem házasodtunk volna össze miután született egy gyerekünk.


>Amit figyelembe kell venni, az a gyerek és az a baj, hogy a gyerek már így úgy is megfogja szívni két idióta miatt, mert ez sehogy sem lesz már idilli család, ha csak nem a két felnőtt meg nem emberi magát és tudjuk, hogy nem fogja.


Lányunkat eddig is figyelembe vettük, sosem volt elhanyagolva. Jelenleg kívülről mindenki azt mondja, hogy idilli a családunk, harmóniában élünk. Erre szerettem volna választ kapni, hogy bármikor megtudok-e bocsájtani neki, annak ellenére, hogy további tiszteletlenséget tanúsíthat vagy megbolondulok.


>Ma a szülők többsége ezzel ajándékozza ártatlan gyermekét, felelőtlen idióták. Gondold végig mi a gyerek érdeme és aszerint cselekedj.


Régen nem vették emberszámba a feleségeket, azért nem volt ennyi válás. Talán jobb volt az a korszak?



>Ez nem ilyen igen/nem kérdés. Itt a sokan válltak, legtöbben végtelenül gyenge/önkritikát lan/sértett emberek, akiknek a szavára nem érdemes adni.

Ez a komment ami tele van helyesírási hibával, részenként értelmetlen, tele indulatokkal, hamis feltételezésekkel, nem állsz jobban mint mások.

2021. márc. 24. 13:05
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Aki valóban nem akar gyereket az maga is védekezik, és nem veszi garanciának a szóban elhangzó meddő vagyok c. mondatot. Igen, hibáztál, mert hiszékeny voltál, és nem védekeztél.

Válj el, ez nem házasság, csak egy szr.

2021. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 FoxtrotLidérc ***** válasza:
88%

Válnod kell. Ez egy mocskosul aljas húzás volt a részéről. Nem egyedi a jelenség - az angol nyelv ezt "babytrapping"-nek hívja. Ez a bizalommal való igen durva, és gerinctelen visszaélés. Sajnos/szerencsére nem tudom, hogy mennyire játszik a hozott vagyon, meg a vagyonmegosztás, erről mindenképpen kérdezz meg egy ügyvédet!

Tudom, hogy egy rossz válás elszenvedője voltál gyerekként. De ha ez a házasság megmarad, annak nagyon durván a gyereketek látja a kárát. De szerintem ezt nem kell bemutassam neked.

Azt kívánom neked, hogy a lehető legkisebb veszteséggel tudj ebből a káoszból kiszállni! Ez a nyomorult meg oldja meg azéletét ahogy akarja!

2021. márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

A barátnőmet meddőnek nyilvánították 19 évesen.

30 Évesen az akkori párjával már 7 éve voltak együtt védekezés nélkül mikor egyszer csak teherbe esett.

Semmi sem lehetetlen.

Nem gondolnám rögtön azt, hogy hazudott erről neked.

Az hogy ezekután megakarta tartani a babát szerintem természetes.

Valószínűleg nem befolyásolta, hogy vele maradsz e vagy sem. Így is úgyis megtartotta volna.

Le is mondhattál volna róla....

Vagy maradhattál volna hétvégi apuka.

Vagy védekezhettél volna....

Kettőn áll a vásár.

Szerintem a párodnak is jobb lenne ha elválnátok. Hátha talál egy normális pasit és te is egy nőt akitől nem kap el az undor....

Szánalmas

2021. márc. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Ez a feszültség egyikőtöknek sem tesz jót. Ennyi infó alapján a ti esetetekben a válást tartom a kisebbik rossznak.

A gyerek legyen az első, ezt azért hangsúlyozom, mert a kérdésben alig írsz róla. Semmi sem változtat azon, hogy szüksége van rád, az apjára. Ha elhanyagolod, azt előbb-utóbb nagyon meg fogod bánni. A gyerekkel együtt töltött idő felbecsülhetetlenül értékes, és később nem lehet bepótolni. Szerintem a közös felügyeletre törekedj.

2021. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#3 #4

Köszönöm a kommenteket!


#5

>Nem gondolnám rögtön azt, hogy hazudott erről neked.

>megígértette velem, hogy ne aggódjak amiatt hogy gyerekünk lesz

Visszanézve naiv voltam, nem is picit, hogy hallgattam rá, hogy ne védekezzünk


>Le is mondhattál volna róla....

Ilyen nem létezik, hogy lemondasz a gyerekedről.


>Vagy maradhattál volna hétvégi apuka.

Ez sem volt opció, vagy együtt maradunk vagy hazaköltözik 300x kilométerre szüleihez, de akkor nem engedte volna meg, hogy lássam a gyerekemet


>Szánalmas

Sajnálom, hogy ilyen érzelmeket vált ki a helyzetem, vagy a problémamegoldó próbálkozásom.

Nem akartam provokálni, de így érzelmekkel tele, nem tudom ügyesebben kiírni a kérdést illetve válaszolni a kommentekre.


Ha így éreztem volna, mielőtt megkérem a kezét, nem kértem volna meg.


Mióta összeházasodtunk sok hideget/meleget kapok, sok a súrlódás, de ezeket eddig mind megoldottuk. Mindketten próbálkozunk, de azt érzem, hogy a kezdeti tisztességtelenség belülről megesz. Amikor minden nyugi otthon, akkor belülről lángol fel egy-egy bántó emlék.

De ezt írtam korábban, hogy nem nagyon tudjuk megbeszélni, inkább feledésbe merül.

2021. márc. 24. 15:08
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
El kell válni, mert hiába erősködsz, hogy nem adod fel a tökéletes családapa szerepet, ha undorodsz a másiktól, meg fogsz keseredni. Egy ilyen lépés után már soha nem fogsz bízni benne, mert az élet egyik legmeghatározóbb döntésétől fosztott meg, ráadásul direkt. Ne kelljen annak a gyereknek végignéznie, hogy bünteted az anyját. Jó apa még így is lehetsz, normálisan válni is lehet, de az biztos, hogy ha ebben maradsz, elrontod mindkettőtök életét. Az anya vállalta ennek a kockázatát, amikor úgy döntött, hogy átver.
2021. márc. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a kérdés, hogy most miylen a nő?ő odateszi magát? jó anya? ad magára? megkérdezi miylen volt a napod? Nem beszél csúnyán? Vezeti a kiadásait? Ha nem, vesd fel ezeket és kérd meg hogy változtasson x időn belül. Ha nem teszi meg, hagyd el, ha megteszi, akkor meg felejtsd el az örökös elégedetlenkedést, hogy csak arra fókuszálsz ami rossz. És arra is gondolj azért, hogy az életben sajnos a szerelem elmúlik, de ha van köztetek szeretet érzése, támogatás érzése (pl. odafigyel ha fáradt vagy beteg vagy és vesz gyógyszert, hoz teát, lemond miattad egy programot stb) akkor az egy jó házasság. A rossz házasság az, ahol marakodnak és versenyeznek és vádaskodnak éjjel nappal és semmiben sem tudnak közös nevezőre jutni. A filmbeli ideális házassághoz meg sajna sok pénz is kell. Pénz, hogy legyen mindenkinek nagy saját tere, hogy ne legyen stressz a mindennapokban, hogy legyen pénz a külső ápolására, barátok fogadására, kikapcsolódásra...Ha ez nincs, akkor ha elválsz se lesz jobb életed.
2021. ápr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!