Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy beszéljem le a spanyol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy beszéljem le a spanyol tanulásról?

Figyelt kérdés

Férjemmel Németországban élünk. Ő tud magyarul, németül, angolul és most elkezdett emellett spanyolul tanulni. Azt mondja, ha megtanul egy nyelvet, abból nem lehet baj, és ha valami baj történne ezzel az országgal, legalább több helyen tud boldogulni.

Én viszont nem akarok több nyelvet megtanulni, nekem a német is nehéz volt. Ráadásul nem is szeretnék innen elköltözni. Itt van házunk, itt dolgozunk mindketten, hülyeség spanyolt tanulni. Hogy beszéljem le róla?


2022. szept. 8. 09:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Idióta vagy. Ne beszéld le sehogy, attól neked nem kell spanyolul tudni. Amúgy sanszos, hogy ez is a szokásos kamu provokatív kérdés, pár hete volt ugyan ez feltéve, csak akkor a barátnőjét akarta valaki lebeszélni
2022. szept. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Miért zavar az téged, hogy tanul még egy nyelvet? Simán kaphat utána jobb fizut, jobb pozíciókat munkahelyeken a nyelvtudása miatt, akár németországban is. A spanyol az egyik leggyakrabban beszélt nyelv a világon, semmi hátránya nem lesz belőle, ha megtanulja, sőt. Nem értem, mi a bajod.
2022. szept. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
A nyelvtanulásról ne beszéld le, de a temérdek spanyolajkú dél-amerikai bevándorló miatt már nem jelent nagy versenyelőnyt a spanyol nyelv ismerete. Valami jobb nyelvet tanuljon.
2022. szept. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Miért kellene bárhova költöznötök attól hogy a férjed beszélni fog még egy nyelvet??? Speciel beszélek oroszul mégsincs tervem odaköltözni. A férjed akar spanyolul megtanulni, nem azt várja hogy te is tanuld meg.
2022. szept. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne lebeszélni?
2022. szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Miért kéne költözni ezért? Miér tkéne neked is tanulni?
2022. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Megkérdezed, miért szeretne nyelvet tanulni, illetve elmondod neki, hogy szerinted miért nem jó ötlet. Ennél többet viszont nem etikus tenni. Bár az is része a párkapcsolatnak, hogy ha valamelyikőtök meggondolatlan döntést hozna, a másik megpróbálja visszarángatni a földre, de ettől még felnőtt ember a párod, joga van a saját döntéseihez.

Egyébként nekem is volt hasonló helyzet. Olyan tervei és terveink voltak a következő időkre, hogy számomra nem volt világos, hol férne bele neki a nyelvtanulás (amiből ráadásul kilépni sem lehetett egykönnyen). Az meg se neki, se nekem nem lett volna jó, ha erőn felül vállal be valamit, amit aztán alig tud teljesíteni.

2022. szept. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Csak irigy, féltékeny vagy a sikerélményére, meg arra, hogy neki jobb a nyelvérzéke. Nem a tulajdonos, hogy megszabd, tanulhat-e nyelvet. Valószínűleg hamar megtanulná, a nyelvtudás mindig csak előny. Inkább támogasd benne, ha neked nincs is kedved tanulni.
2022. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Semmi közöd hozzá mit akar tanulni, attól, hogy a felesége vagy.Tanulnál inkább Te is.
2022. szept. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 FoxtrotLidérc ***** válasza:
82%

Kérdező... Nem hiszem, hogy konkrét célja lenne a nyelvtanulással (értsd: nem akar továbbköltözni), csupán szeretné a nyelvet megtanulni. Szerintem ebbe nincsen beleszólásod. Sem most, sem máskor.


Ha úgy van, akkor viszont költözést tekintve minden jogod megvan arra, hogy megmondd: NEM VAGY HAJLANDÓ költözködni állandóan. Viszont! A nyelvtanulásból nem következik egyenesen az, hogy költözni akar spanyol nyelvterületre.

2022. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!