Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elhagynád szklerózis multiplex...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynád szklerózis multiplexben szenvedő fekvő párodat?

Figyelt kérdés

Környezetemben van egy 30 éves pár, pontosabban szklerózis multiplexben fekvő férfi 34 a nő 29 éves.

A férfi több mint 2 éve szklerózis multiplexben szenved, de rohamosan romlik az állapota, mert a nap nagy részén már csak fekszik. Eddig még a szobában járókerettel sokat mozgott, de már ülni sem tud a speciális székén, nagy fájdalmai vannak. Teljes tehetetlen.

Eddig betegállományban volt, de a munkáltatója már elbocsájtotta.

A párja dolgozik + a szülei is besegitenek nekik anyagilag ill. jár ki hozzá egy ápoló, amig egyedül van.

Minden orvos már lemondott a férfiról, külföldön is voltak.

A nő nagyon társasági életet él, de idegileg ki van. Szóbeszéd azt járja, hogy a nő már nem bir igy élni.

A férfi nem tud sehová se menni mert nem tud egy helyben sem meglenni sokáig a fájdalmai miatt, pedig lenne segitség őt elvinni.

Azt beszélik pár év van neki hátra, valaki 10 évet hallott.

Csak azért irtam le ezeket, hogy legyen egy kis elképzelésetek a helyzetükről.

Belegondolva a helyzetükbe, mindkettőjüknek szenvedés. A nő megfossza magától az életet.


2022. szept. 8. 20:12
A kérdező szavazást indított:
soha
igen
nem tudom
37 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha ez igaz, szerintem nagyon gáz, hogy ennyit foglalkozol más dolgával.
2022. szept. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem hagytam el, mikor kiderült, nem hagynám el akkor sem, mikor lényegében már haldoklik. Igen, a nő elcseszi az éveket ezzel, de én nem tudnék a tükörbe nézni, ha akkor hagynám cserben, mikor már magatehetetlen.
2022. szept. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre normálisan csak azt lehet mondani, hogy nem hagyod el. A dolognak van egy másik rétege, amiben viszont el fogod hagyni.
2022. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pipás Pista ezt anno megoldotta...
2022. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Egy életem van, és szar dolog, de elhagynám... nem akarom ápolgatással tölteni ezt a rövidke időt. És mástól sem várom el, hogy engem pátyolgasson valaha, tehát nem egy önzőség, hanem én csak így vagyok összerakva. Ha menni kell, akkor megyek, vagy engedem, hogy elmenjen, ahogy a helyzet adja
2022. szept. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Az ilyenek miatt mint te kérdező, azt javaslom a nőnek h hagyja el és legyen boldog massal h te pukkadj meg a pletykáidtól.elvezed h az a nő szenved, és ilyen jellegű kérdések foglalkoztatnak. szánalmas vagy. Magad is beláthatnád ha lenne magas EQ-d h ez egy borzasztó ambivalens helyzet, nem lehet jól dönteni. De elítélni max az tudnák, aki hasonló helyzetben már lépett valahogy
2022. szept. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én -a konkrét páromat- nem, mert tudom, hogy fordított esetben o sem hagyna el.


De ez irtó nehéz helyzet.. azt sajnálnám, hogy pont a gyerek tervezés előtt jönne egy ilyen szerencsétlen helyzet. :( magára viszont sohasem hagynám, történjék bármi! O is mellettem volt mindig. És tudom azt is, hogy azt sem várna el, hogy mellette megadják ilyen helyzetben

2022. szept. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
1%

El kell vitetni a pasast. Nem vigyazott az egeszsegere,ne rombolja le a no egeszseget.


Se ki nem akadalyozta,h eljarjon futni vagy egyen egeszsegesen illetve ne cigizzen ne kabszerezzen.


En a SM hapsi helyeben magam szakitsnek a novel,mert nem lenne szivem megkeseriteni az eletet pont annak ,akit szeretek.

2022. szept. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9%
Minden nő elhagyja a párját, ha az lerokkan. Egyetlen kivételt sem ismerek a környezetemben. Aki pedig a sohát választja, még ha férfi is, nem őszinte. Nem tudhatod, mit tennél ilyen helyzetben, ha nem voltál még benne.
2022. szept. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
8. Ez egy autoimmun, genetikai betegség, nem attól függ, mennyire vigyázott az egészségére. Ilyeneknél lehet az illető nagyon sokáig egészséges felnőtt, aztán valami miatt - akár stressz, akár egy lázas betegség, akár nőknél hormonális változás és bekapcsol valami, amiről nem is tudta, hogy örökölte. Akárkivel előfordulhat.
2022. szept. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!