Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert nem tudom tultenni magam a sokadik fajdalom/serelem utan mar a dolgokon?

Figyelt kérdés

Osszessegeben egy megbocsato ember vagyok..

Viszont, a sokadik trauma/csalodas/fajdalom utan, egyszeruen keptelen vagyok tiszta lappal folytatni a kapcsolatot es valahogy minden megvaltozik bennem, hiaba bocsatok meg, egyszeruen olyan, mintha tudat alatt minden rossz valahogyan elraktarozodna es idonkent elojonne, foleg akkor, ha a traumat okozo szemellyel vagyok es mondjuk tesz valamit, ami akaratomon kivul elohoz egy vagy tobb regebbi fajdalmat/traumat, amit okozott.

Pedig a negativ dolgokat igyekszem elfelejteni egyebkent sem szoktam rajtuk sokaig ragodni, viszont megis, ha elerek egy szintre a megbocsatast kivano dolgok tekinteteben, valahogy elkezdenek elojonni a dolgok es olyan, mintha mar attol a ponttol nem lennek kepes megbocsatani, vagy teljes egeszeben tultenni magamat a dolgokon.

Mintha huznek egy kepzeletbeli vonalat, ami utan nem megy tovabb..

Olyan erzes, mint, mikor pl. Van egy csini cipod, ami fel-fel tori a labadat egy kisebb helyen, de akkor is viseled, mert imadod es kulonben is minden alkalommal begyogyul a sebed, amit okozott, majd az egyik (sokadik) alkalom utan hirtelen eszreveszed, h mar nem gyogyul be oly gyorsan a sebed, sot, mintha mar egyaltalan nem is tudna es mar nem is csak egy helyen okoz hamserulest az imadott cipo, hanem kb. a labad teljes feluleten, amivel erintkezik, sot mar a sarka is inog es valojaban a pantjainak a fele is leszakadt..

De, igy is viseled, vagy legalabbis probalod, mert meg mindig szereted, meg akkor is, ha mar hordhatatlan es csak kinoz..

Szoval a kerdesem az lenne, h van-e meg vki kozuletek, aki igy muxik es ha igen, hogyan lehet ezt a helyzetet kezelni??

Ugy ertem, ugy pl. mint, mikor meg csak par serelem volt benned, mikor meg nem gyult fel ennyire es pont letojtad, nem volt semmi bajod.

..es h egyaltalan, el lehet-e meg jutni arra a korabbi szintre, h tudat alatt se mergezzenek ezek a dolgok!


Kosziiiiiiii



2022. szept. 12. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:

ahhoz át kell állni egy ilyen stílusra...ki nem sz**ärja le ki mit gondol , st**arok én az egészbe....


[link]

2022. szept. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Nos, van erre lehetőség, de lehet, egy ideig az önfejlesztésre kellene koncentrálnod.
2022. szept. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 FoxtrotLidérc ***** válasza:

Ez sajnos így működik.


Nálam is van az a pont, ahol betelik az a bizonyos pohár - annak ellenére, hogy nagyon kompromisszumkész vagyok, és igyekszem visszajelzések alapján változtatni ha úgy van. Kérdésem a következő: Igyekszik a párod kompenzálni a sérelmeidért? Meg igyekszik aktívan helyrehozni amit esetleg elrontott? Egyáltalán megbeszélitek a problémát, szóba kerül, vagy csak magadba temeted? Ha legutóbbi, akkor úgy érzem, itt az ideje leülnötök megbeszélni a kapcsolat jövőjét. Azt tedd előtte mérlegre pro-kontra, hogy milyen is a ti kapcsolatotok. Ki mit tesz bele, ki mennyit tesz bele. Ha nagyon a kontra oldalára borulna a rendszer, akkor... Az is lehet, nem a megfelelő partnerrel vagy együtt.

Ha beszéltek, mindenféle érzelmi töltet nélkül el kell mondj mindent neki. Mi miért fáj, mit vársz, milyen megoldásokat javasolsz.


Kívánok sok sikert! :))) (Sajnos 36 óra ébrenlét után jobb nem telik tőlem)

2022. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ehhez már szakember kell.
2022. szept. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.🥹🥹🥹


Kedves 3-as..

Az a helyzet, h alapbol mukodom igy sajnos es minden kapcsolatom vegul ezert er veget.

Koszonom a kerdesed..

Igazabol, en olyat tipusu ember vagyok, aki mindent, de tenyleg mindent elmond/ kimond, nem tudok alarcot viselni es tenyleg mindig minden az arcomra van irva, nem tudom eltitkolni, amit erzek, vagy gondolok.

..es igen, jol erzed, h legfokepp a jelenlegi kapcsolatom miatt erdekel a tema.. 🙈😌

Tehat, mindig szolok es elmondom, mi a bajom, de valojaban legtobbszor nem is kell mondanom, mert tudja, h mivel bant, vagy bantott meg.

Egy ideje kulon vagyunk mar, de nem tud elengedni, viszont, mikor tiszta lappal kene indulni, vmiert nekem mar nem megy, barmennyire szeretnem, mert ujra elkezdeni ismerledni nekem sincs tul sok kedvem..

De, sajnos ezek a mult beli serelmek, nem hagyjak meg azt sem, h legalabb ilyen melyebb barati viszonyt apoljunk.

Amig nem talalkozom vele, addig elvagyok, nem jut eszembe semmi serelem, de mikor jon, h szeretne ujra kezdeni par nap utan jonnek a rosszabbnal-rosszabb regi erzesek, egyszeruen elohozza..🤪🤪🤪


Koszi szepen, en is kivanok neked sok sikert es aludj egy nagyot, amint teheted!!! 🙏🏻😌

2022. szept. 12. 19:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, nem tudom aktuális- e még , de csak most bukkantam a kérdésedre.

Teljesen àtérzem, olyan mintha én írtam volna ki a kérdést, ebben a helyzetben vagyok évek óta.

Te találtál rá valami megoldást azóta? Mi a helyzet a kapcsolatoddal?

En nagyon sok önfejlesztő könyvet olvasok, próbálom magam helyre hozni. Az okát már értem, az agyunk így próbál meg megvédeni minket az esetleges újabb sérelemtől és folyamatosan emlékeztet, hogy “hé figyi vigyàzz már, a múltkor meg azelőtt is ezt meg azt tette ez az ember, vigyázz vele” egyszóval pont a saját párunk ‘triggerel’ minket és nem tudunk felszabadultan élni…

Örlődöm, mert olyan rosszat azért nem tett, ami szakító ok lenne viszont a sérelmek nem hagynak békén.

Nem tudom feljársz e még az oldalra, de jól esett elmesélni. Esetleg ha van kedved írj és beszélgethetünk a témában, sorstársam😅

2023. ápr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!