Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos ez az elvárás az új pár felé?

Figyelt kérdés

Szerintetek elvárható egy nőtől ,hogy a párja (nem férje, és nem is a vőlegénye) gyerekét a sajátjaként szeresse?

Szerintem szeretni, elfogadni lehet a gyermeket és tőrödni vele amennyi az emberből őszintén és szívből jön, de úgy mint egy saját vérszerinti gyereket nem lehet szeretni és nem is kellene ,hogy a nőre legyen minden erőltetve. Főleg ,hogy a gyerek az édesanyjával él, két hetente jön az apjához tehát van édesanyja aki neveli.


Akik ilyen kapcsolatban élnek ,hogy viszonyultok a gyermekhez, mennyit foglalkoztok vele? Milyen feladatokat láttok el körülötte, milyen elvárásai vannak a párotoknak rátok nézve a gyerekkel kapcsolatban? Mi az ami szerintetek ilyen helyzetben elvárható egy nőtől? Ha jön a gyerek hétvégén a párotok megengedi ,hogy esetleg tartsatok egy csajos napot vagy programozzatok vagy kötelezően együtt kell töltenetek minden percet mint aki képtelen a gyerekével lenni 1,5 órát?


Olyanok válaszára lennék kíváncsi akik voltak hasonló helyzetben és van tapasztalatuk.



2022. szept. 20. 16:48
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát! Sajnos pont a párom az aki nem így áll a dolgokhoz. Ő elvárja tőlem ,hogyha jön a gyereke akkor 0-24h-ben ott legyek velük ne legyen más programom mert a társa vagyok, és ezt csináljam azt csináljam és segítsek a gyerek körül neki. Sokat foglalkozik/játszik egyébként a gyerekkel Ő is, ezt nem tudom elvenni tőle. Hozzáteszem a párommal együtt élünk egy 60nm-es házban, viszont az elrendezés miatt nincs külön gyerekszoba itt kialakítva csak egy háló és egy nappali (bár úgy gondolom ha megakarná oldani megtudnánk). Mikor a gyerek édesanyjával külön mentek akkor a párom a saját szüleihez vitte 2 hetente a gyereket kiskorától kezdve, mert a jelenlegi ház ahol élünk még nem volt készen és nem tudott hova menni átmenetileg, amivel nem is lenne baj. Viszont sajnos azóta is minden második hétvégén oda kell "költöznünk" az anyósomékhoz 3 napra. Ha egymás után két hétvégét jön akkor egymás után két hétvégét költözünk oda. Én már jeleztem neki ,hogy számomra ez nem túl komfortos de érdemi változás nem történt csak ,hogy nincs más megoldás egyelőre. Az anyósom pedig nagyon sok mindenbe beleszól akár a nevelésbe akár másba "ez nem jó az nem jó, így nem jó úgy nem jó, ide ne vigyétek a gyereket oda ne vigyétek." Ha a gyerek édesanyja elutazik 1 hétre akkor is anyósomékhoz költözünk 1 hétre. Jövőre szeretnénk építkezni ahol már több szoba lenne, de az is beletellik majd 1,5-2 évbe a mai világban. Nem tudom mi tévő legyek meddig lehet ezt így csinálni, szeretem a páromat de nem tudunk dűlőre jutni ebben a témában. Amikor felhozom a témát akkor szerinte rajtam kívül minden más nő szívesen és boldogan ülne 2 hetente hétvégén kötelezően az anyósnál lemondva ezzel minden programját. Ezzel kicsit úgy érzem mintha én lennék az egyedüli akinek ez nem pálya így. :(

A gyerekkel egyébként jó kapcsolatot ápolok, többször mondja nekem ,hogy "szeretlek" de én semmiképp nem szeretnék anyai szerepbe lépni.

2022. szept. 21. 11:43
 12/24 A kérdező kommentje:

11-es! Nagyon köszönöm neked! Ez lenne a szuper hozzáállás!

Irigyellek..

2022. szept. 21. 11:44
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát húha... ha már kész a ti házatok, minek is cuccoltok anyósodhoz még mindig...? Hogy rajtad kívül legyen még egy szakácsnő-pesztra?

Nappaliban miért nem tud aludni a kisgyerek?


Legjobb amúgy. Ők menjenek a mamához hétvégén, te meg otthon maradsz. Ugye nem gondolja komolyan az embered, hogy a gyerekének ugrálsz, neki ugrálsz és még az anyjánhoz is alkalmazkodsz...?? Ne tedd. Maradj otthon!

2022. szept. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Uh bakker, ez nagyon gáz. A leírásod alapján neked itt nem osztottak lapot. Te nem tényező, szereplő vagy az életükben, hanem egy kellék. Én ezt nem tudnám elviselni. Én a saját életemnek a főszereplője szeretnék lenni, lévén egy életem van, nem pedig máséban kellék. Ez kötve hiszem, hogy egy új házban megváltozna. Én kilépném ebből, érek én annyit, hogy ne csak egy kellék legyek, de te tudod...
2022. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigyelni kell másokat hanem tenni a saját boldogságunkért.

Kérdező, a párodat egy hangyányit sem érdekli hogy te hogy érzed magadat ezeken a hétvégéken. Legközelebb egyszerűen maradj otthon. Mégis mit fog tenni? Megsértődik? Kioktat? Olyan nincs, hogy neked menned kell. Nem vagy kisgyerek sem tulajdon.

Nyilván ott kéne hagyni de te nem figod, inkább közös házban gondolkodsz ahol ugyanúgy nem lesz szavad mint most.

2022. szept. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"szerinte rajtam kívül minden más nő szívesen és boldogan ülne 2 hetente hétvégén kötelezően az anyósnál"


Egy picikét el van tévedve ez a jómunkásembör.

Tapasztalatom szerint kb. a nők 0,1%-ára lehet igaz ez az állítás.


Írtad, hogy szereted. Visszakérdeznék, mit szeretsz rajta?

Nem bír a saját anyja nélkül egy hétvégét eltölteni a gyerekével. Még csak nem is arról van szó, hogy elugranak pár órára a gyerek nagymamájához, hogy vele is lehessen, meg mondjuk a nagyi főztje finomabb és ott ebédelhessen a gyerek. Nonstop ott kell lenni, ha jön a gyerek. Az ilyen ember a szememben apaként elégtelenre vizsgázott.

Nem akarlak lebeszélni róla, de őszintén: ilyen embernek jó szívvel szülnél gyereket???

2022. szept. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
16-osnak teljesen igaza: majd a saját gyerekeddel meg a párodéval együtt vonulhatsz hétvégente anyukához. Hisz minden nő erre vágyna. Ja nem.
2022. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos sok mindenben igazatok lehet.. :(

Azért is szeretne egy nagyobb házat ,hogy ne az anyósékhoz kelljen menni 2 hetente tehát valahol tudja ,hogy ez nem oké így. Viszont azt érzem hiába tudja vagy a lelke mélyén egyetért velem ,hogy ez nem normális dolog mégsem tesz ellene semmit. Ha nagyon akarná ,hogy külön legyünk a szülőktől megtudtuk volna oldani eddig is ,hogy hozzánk jöjjön a gyerek. Egyébként ez már több mint 1 éves téma közöttünk, hogy ezen változtatni kéne, de a mamahotelben még mindig kényelmesebb neki úgy látszik.. Amit végképp nem értek ,hogy ha már anyósékhoz kell menni engem miért kötelez erre és erőlteti rám ezt, úgy gondolom akkor van ott bőven személy aki ellátja a gyerekét és foglalkozik vele ha neki egyedül sok. Vagy akkor esetleg legyen elég az ha meglátogatom őket pár órára, vagy közösen programozunk, de nekem is oda kell cuccolnom ott aludni ott enni, ott fürödni stb. Mert jelenleg áll a bál ha azt mondom ,hogy a szüleimhez hazamegyek vagy programom van gyerekes hétvégén, sőt mitöbb nem is igazán enged el ilyenkor, vagy pedig megkapom ,hogy rossz társ vagyok mert nem vagyok velük. Szerintem ez a felfogás akkor sem változna ha a gyerek hozzánk jönne a házba, sőt akkor főleg nem lehetne programom vagy más elfoglaltságom mint ők.. mert akkor meg végképp nem lenne rajtam kívül senki aki pesztrálná a gyerekét.. Hiába próbáltam meg leülni vele beszélni higgadtan 101x, hogy ez így nincs rendjén és ezt nincs nő aki csinálná a vége mindig az ,hogy én csak pampogok. Sokszor mondtam már neki ,hogy más férfi akár két gyerekkel is lenyom egy apás hétvégét mindenféle barátnő és szülők segítsége nélkül. Mindenesetre jó tudni ,hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel... :(

2022. szept. 21. 16:51
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Neked ez elég? Hogy tudod nem vagy egyedül a véleményeddel?

Mások meg nem pazarolják el a szabadidejüket olyasmire, ( pláne rendszeresen) amire nem akarják.

Mert az idő az, amit sosem kapsz vissza.

2022. szept. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg is van a kérdés a válaszodra: ha szerinte a Te problémád csak pampogás, meg rossz társ vagy, ha nem ugrálsz úgy, ahogy nekik jó, akkor Neked kell eldöntened, hogy továbbra is csak egy bábu vagy ebben a családban, vagy nem pazarolod tovább az idődet és a fiatalságodat egy ilyen helyzetre. A hozzáállása akkor se fog változni, ha nagyobb házban vagytok, mert láthatóan ennek semmi köze a helyhiányhoz. Nekik van egy kényelmes életük, egy megszokott rendszerük, te meg vagy idomulsz ehhez, vagy fogod magad, és másik pár után nézel, aki talán téged is emberszámba vesz. Neked még nincsenek kötöttségeid, semmi nem indokolja, hogy más családjának kelljen alárendelned magadat.
2022. szept. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!