Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos "elvárás", hogy segítsek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos "elvárás", hogy segítsek az exbarátnőjének?

Figyelt kérdés

Szóval jelenlegi páromnak volt egy sokeves kapcsolata, akivel a mai napig tartja a kapcsolatot. Most a nőnek lett egy komolyabb egeszségügyi gondja és megkereste a párom, hogy segítsen neki dokit találni, mivel ő is kórházban dolgozik, de nem közvetlen eü. pozícióban. Na én viszont igen, komolyabb a kapcsolati tőkém ezen a téren sokkal, mint a páromnak. Most meg lettem kérdezve hajlandó vagyok-e segiteni. Persze, ha nem akkor önző vagyok. Az viszont nem tetszik, hogy minket piszkál ezzel. Mondtam neki, nélkülem nem mentek semmire mivel páromnak ugye nincs olyan ismertsége mint nekem.

Kicsit számomra abszurd ez a kérés. Ti mit gondoltok?



2020. jan. 14. 21:33
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Magánba nem akar elmenni, mert az túl drága. A háziorvos nem veszi sürgősségire, mert azzal meg összeveszett valamin. Mondtam hogy itt ő segíthet, hogy olyan beutalót ír neki, hogy sürgős. Most nemrég írt megint a páromnak, hogy nem tud-e valakit.
2020. jan. 14. 21:36
 2/35 anonim ***** válasza:
80%

Semmilyen elvárása nem lehet feléd ezzel kapcsolatban. Az ő exe számodra egy kvázi idegen ember. Ha jó fej akarsz lenni, persze, segíthetsz neki, én valószínűleg segítenék is neki, mert nem akarok pitiánernek tűnni. Persze, attól is függ, mit ért segítség alatt. Ha csak ajánlani kell valakit, az nem probléma, ha rajtam keresztül szeretne előjogokat, vagy rövidebb várólistát, az valószínűleg felejtős lenne.

Tudom, a betegség az komolyabb dolog, de én pl. nem segítettem ingyen fordítással az én pasim exének, de nem is piszkáltak vele.

2020. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
93%
Ha komoly a gond, segítenék, ha csak valami apróság, akkor nem. Kihasználni ne hagyd magad, de azért direkt szemétnek sem kell lenni.
2020. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez olyan piti viselkedés. Nyilván nem akarnak egymástól már semmit. Én nem problémáznék rajta.
2020. jan. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek. Nem várhatja el tőled. Ha segítesz akkor az nagyon rendes dolog lenne.

Én a helyedben csak akkor tenném, ha valami iszonyat sürgős, halaszthatatlan és rendkívül komoly problémáról lenne szó.

Ha valami kis "hasfájás" akkor nem.

A rendkívül komolyat értsd szó szerint. A torokgyulladás nem komoly.

2020. jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
12%
Ellenfeled bármiben is ez az EX BARÁTNÖ? Ha nem akkor tök jogosan kér segitséget töled a párod!
2020. jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
81%

Senki nem várhatja ezt el tőled és nem vagy attól önző, ha nemet mondasz.

Szerintem menjen magánba és fizessen.

2020. jan. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem vagyok köteles senki kénye-kedve szerint ugrálni. Nem csicska vagyok, hanem barátnő. Hát annyira még nem komolyodott el a dolog tudtommal.
2020. jan. 14. 21:44
 9/35 A kérdező kommentje:
Mármint a betegségre értettem.
2020. jan. 14. 21:45
 10/35 A kérdező kommentje:
Bocsi, 6osnak ment ez.
2020. jan. 14. 21:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!