Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezen túl még mit tehetek?

Figyelt kérdés

Párom sokszor lekezelően beszél velem, amit nem hagyok, félbeszakítom, vagy lezárom a beszélgetést. Így volt ez az elejétől, próbálkozott mindig "lenyomni", magát ezáltal feljebb helyezni, természetesen tudom, hogy saját bizonytalansága áll a háttérben.

Mit tehetek még ezen túl? Nem hagyom, de újra és újra próbálja, hangulattól függően. Persze kedves is tud lenni.

Megállítom, elmondom neki, hogy velem így nem beszélhet, később is elmondom, nyugodtabb hangulatban azt mondja, ő észre sem vette... Ne haragudjak...

De újra előjön...


2022. okt. 3. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts vele. Az ilyen toxikus, lehúzós emberek nem alkalmasak párkapcsolatra. Meg se tudom számolni hány ilyen barátnőm volt/hány ilyen lánnyal ismerkedtem már. Lapát.
2022. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jelezd neki mindig, ha fel sem tünik neki nem sokat tudsz tenni
2022. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sose legyel olyannal, aki le akar nyomni. Egy parkapcsolatban ez megengedhetetlen.
2022. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mondasz konkrét szituációt, hogy mikor érzed így?
2022. okt. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Így nehéz leírni, de megpróbálom...

Új házunk készül.

Vasárnap, család előtt: hívd fel a kivitelezőt, mindig nekem kell (nem igaz, én is hívok bárkit, akit kell, semmi bajom az ügyintézéssel, mégis ezt ragasztotta rám az elejétől, mint sok mást...) Mosolyogtam, azt mondtam, ok.

Hétfő, találkozunk, mi újság.. Mesélek, milyen hideg van az irodában, stb, ő türelmetlenül: de mit mondott a kivitelező?!

Elmondom, hogy vállalta a csempezest, de a szegély zárók sajnos maradnak olyan színűek (teljesen elutnek a szegélytől)... Már erre is flegman felelt, hogy hát őt az nem is érdekli.. Mondtam, engem igen.

Erre: és a legfontosabb, az ablakok??

Milyen ablakok?

És ekkor már tiszta idegesen, bunkón, hogy hát ott voltál, beszéltük. Nem voltam ott, családdal voltunk, mindenki mindenfelé mászkált a házban, én egyedül, szó sem volt ilyenről, h ablakokról bármit kell kérdezni. Annyi volt, h az egyik szorul, és a terasz ajtó nehezen csukható, majd átvételkor jelezzük.

De mindezt olyan lekezeloen kérte számon, hülyének beállítva, hogy hát nem kérdeztem meg, a legfontosabbat...

Semmivel sem fontosabb, mint a csempe, pl, és tegyük fel, hogy elfelejtettem (de tényleg nem volt róla szó, h erre rá kell kérdezni), akkor sem így kezelem a páromat...

De nem magyarázom, kicsit kusza lett, most újra éltem, fel is idegesített... Elszomorított. Sérült...

2022. okt. 4. 05:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Amikor megismerkedtem a felesegemmel, az elso beszelgetesek alkalmaval elkerult, hogy kinek mi a legfontosabb a kapcsolatban. Mind a ketten a tiszteletet jeloltuk meg, hogy annal fontosabb nincs. Lehet mas velemenyunk, kovethetunk el hibakat is, de amig egymast tiszteljuk, addig nem fog soha elmergesedni a helyzet. Az osszes kapcsolat felbomlik, ahol az egyik fel nem tiszteli a masikat.
2022. okt. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Vasárnap, család előtt: hívd fel a kivitelezőt, mindig nekem kell (nem igaz, én is hívok bárkit, akit kell, semmi bajom az ügyintézéssel, mégis ezt ragasztotta rám az elejétől, mint sok mást...) Mosolyogtam, azt mondtam, ok."


Szerintem nem volt sok kedved felhívni. Egyébként most nem akarok kötözködni, de mint férfi lehet jobban el tudta volna magyarázni, hogy mit is akar... És akkor utólag se lett volna ez, hogy szemrehányást tesz, hogy ezt miért nem kérdezted meg? Mi vagy te, gondolatolvasó? Azt várja, hogy bele láss a fejébe??

Elhiszem, hogy felidegesített a helyzet. Utólag benyögi, hogy "és a legfontosabb, az ablakok??"

Eleve, hogyha annyira fontos lett volna készít egy listát neked, hogyha már ragaszkodik, hogy te hívd fel... Leírja neked tételesen, hogy ezt és ezt kell megkérdezni.


"Hétfő, találkozunk, mi újság.. Mesélek, milyen hideg van az irodában, stb, ő türelmetlenül: de mit mondott a kivitelező?!"

Na meg ez is..Túlságosan fel van pörögve. Én el tudom képzelni ezt a szitut is. Beérsz az irodába. Nem mindjárt a lényegre akarsz térni, hanem mondjuk leveszed a kabátot, utána mondjuk megkérdezi kérsz e egy kávét (most csak mondtam valamit...), és úgy leültök beszélgetni. Én legalábbis ezt így tudnám elképzelni.


Összegezve a történteket. Ha még egyszer ilyen lesz. Azt kell neki mondani: hogy tudod mit drágám? Szerintem te jobban el tudnád intézni ezt, átadnám neked ezt a feladatot.

Kifejtem, hogy miért...

Mert ugye ezt "ragasztotta rád az elejétől kezdve", hogy neked kell intézni.

És mikor felveti a kérdést, hogy neked kell felhívni, akkor "Mosolyogtam, azt mondtam, ok."

Na most ez nekem arra utal, hogy bár vállaltad, hogy felhívod, de nem szívből. Tehát ilyen "beletörődés." Remélem érted, hogy hogyan mondom. Attól, hogy ő ezt ragsztotta rád az elejétől fogva, dönthetsz úgy, hogy nem csinálod. Ha legközelebb ilyen van, hogy valamihez nincs kedved, akkor ne vállald el ennek ellenére is, hanem mondd azt, amit az elején írtam, hogy,

"tudod mit drágám? Szerintem te jobban el tudnád intézni ezt, átadnám neked ezt a feladatot. "

Mert így nem lesz az, hogy bele mész olyanba, amit nem akarsz plusz még utána le is cs_sz érte, hogy miért nem kérdezted meg ezt vagy azt.


"tegyük fel, hogy elfelejtettem (de tényleg nem volt róla szó, h erre rá kell kérdezni), akkor sem így kezelem a páromat..."

Igen, na az meg a másik, hogyha el is felejtesz valamit.. Emberek vagyunk, nem gépek. Hibázunk olykor. Tökéletes ember nincs. Ilyenkor meg megkérdezheted tőle azt, hogy "miért drágám, te még nem tévedtél semmiben soha? Veled sosem volt még, hogy elfelejtettél volna valamit?"

Ha ő annyira jól tudta, hogy mit kell kérdezni, miért nem hívta fel ő...


Nem lett kusza, érthető a lényeg. Gondolom, hogy tényleg felidegesít még most is, hogyha leírod. Érthető teljes mértékben.

2022. okt. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreérthető volt: nem azt ragasztotta rám, hogy nekem kell telefonálni, hanem a "te nem intézel semmit, mindent nekem kell..." felállást, ami nem valós.

Nem volt vele bajom, h nekem kellett hívni, ha olyan volt, vmi nagyon férfias, akkor mondtam neki, h inkább hívja ő, pont azért, amit te is írtál.

Meghúzom a határaimat, de továbbra sincs belátás benne, hogy nem így kellene. Sajnos ő nem foglalkozik önismerettel, hogy értse a saját (és mások) működését.

Ilyeneket is szoktam mondani, amit írtál, de nem segít... Hogy mi van akkor, ha valaki elfelejt valamit...

2022. okt. 4. 11:43
 9/13 anonim ***** válasza:

Alapvető stíluson nem tudsz változtatni. Azon tudsz csak, hogy te hogyan kezeled ezt, lelkiállapotodtól függően. Tehát ha jobban vagy lelkileg, akkor lehet, hogy átsiklasz rajta könnyedebben, ha pedig rosszabbul, akkor nyomaszt. Ha eleinte ilyen volt, akkor mi az, ami megfogott benne? Nem tudom akartok e gyereket majd... Ha lesz gyereketek akkor nem félsz, hogy még rosszabb lesz az egész helyzet?

Egy kapcsolat normál esetben két egyenrangú félből áll. Ha te úgy érzed, hogy lenyomnak, akkor nem kezel téged egyenrangú félként. Ha már a kapcsolat elején ilyen volt a kommunikáció, tehát érzékelted a tisztelet hiányát akkor miért döntöttél úgy, hogy benne maradsz?

2022. okt. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem nyom le, csak próbál.

Azért maradtam benne, mert mindig képes volt hozni azt, ami nekem fontos: hosszú, hajnalig tartó beszélgetések.

Összeházasodtunk. Utána jöttem rá, hogy azok nem valós voltak.

Azért maradok a házasságban, mert vannak egyéb területek, amelyekben jól működünk együtt, másrészt nincs már időm a nagy szerelmet és lovagot keresni, jövőre 40 leszek. Továbbá illúzióim sincsenek már, mindenkinek van baja... Nekem is.

Szóval maradok, ez nem kérdés, ezeket a dolgokat, amikkel próbálkozik, nem veszem fel. De hogyan tovább?

2022. okt. 4. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!