Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak engem irritálnak az ilyen beszólások?

Figyelt kérdés

Alig 2 hónapja költöztünk össze és már annyira kiábrándultam belőle, hogy a szakítást fontolgatom, vagy legalább azt, hogy hazaküldöm.

Minden lépésem kritizálja és mindenre odaszúr egy-egy negatív beszólást. Például ha mosogatás közben véletlenül eltörök egy poharat, vagy leejtek valamit, akkor már kapom, hogy "hogy lehetsz ilyen szerencsétlen? Nem tudsz vigyázni?!" Mindezt jelentéktelen filléres dolgokért, vagy akár olyasmiért is amit egy mozdulattal helyre lehet hozni. Komolyan mindenre be tud szólni valamit. Én pont az ellentéte vagyok, az az igazság, hogy ő sokkal nagyobb volumenű dolgokat elszúr és én soha nem teszem szóvá, sőt, vigasztalom, hogy semmi baj. Például az autómat is meghúzta, de még a szemem sem rebbent, csak annyit mondtam, hogy semmi baj, majd megjavítom.

Ma reggel mikor a munkába készültem, öltözködés közben leszakadt a nadrágomról a gomb, és már rögtön jött, hogy "nem értem hogyan tudtad ezt is tönkretenni" szöveggel. Eddig mindent szó nélkül lenyeltem, de reggel már nem bírtam, és erélyesen odaszóltam, hogy tartsa meg magának az ilyen kritikákat, mert én sem ugatok bele, ha ő elkúr valamit. Erre csak annyit mondott, hogy ne legyek már ilyen kis mimóza aki mindent a szívére vesz, mert ő nem úgy gondolja. Semmi jele a megbánásnak vagy bocsánatkérésnek, ezzel is csak támad, hogy én vagyok mimóza.

Most épp a munkában vagyok és azt fontolgatom, hogy mikor hazaérek elküldöm. Azokután, hogy még bocsánatot sem kért, semmi kedvem ezt komolyan megbeszélni vele.



2022. okt. 12. 10:40
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
86%

Kezdd el szervezni a költözésedet. Hálaistennek, hogy ilyen hamar kiderült, milyen idegesítő a párod.

Te vagy a mimóza, aha. Ő meg csupa jóindulatból oltogat, mert leszakad a gombod, amit te "tönkretettél".

Menekülj.

2022. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%

Hát, ha kiábrándultál nincs mit tenni...


Azonban elképzelhető, hogy Ő nincs is tisztában azzal, mit művel veled. Hozott a kapcsolatotokba egy rossz szülői / nevelési mintát, amit zsigerből alkalmaz. Talán soha senki nem szembesítette még ezzel. Javaslom, hogy ha téged már nem is érdekel, mint kapcsolat, világosítsd fel őt erről, mert ezen neki dolgoznia kellene.

2022. okt. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk az tényleg fura hogy két hónapon belül többször is eltörsz dolgokat... Minden rosszindulat nélkül, nincs valamilyen koordinációs zavarod vagy valami?



Amúgy a normális az valahol kettőtök között lenne szerintem, érdemes megbeszélni a sérelmeket nem elnyomni, viszont nem szép dolog bántó dolgokat hozzávágni a másikhoz.

2022. okt. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
24%
Nem azt mondom, hogy a barátnőd helyesen teszi amit tesz, viszont te kicsit túlreagálod. Az emberek nap mint nap oltogatják egymást, mégsem esnek egymás torkának, hanem csak röhögnek rajta. Egy férfi ne legyen már ennyire sértődékeny.
2022. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Nincs koordinációs zavarom, és semmivel sem török több dolgot mint más halandó. Poharat is egyszer törtem a 2 hónap alatt, szerintem tekinthetjük balesetnek. A pohár csak egyetlen példa volt a több száz közül és az egyszeri eset volt. Olyanokért is beszól, ha nem sikerül első mozdulatra becsatolnom az övet, gyűröttem teszem fel a párnahuzatot, ha a szemetet nem sikerül 5 méterről csont nélkül a kukába dobnom, stb. A lista szinte kimeríthetetlen.
2022. okt. 12. 11:03
 6/36 anonim ***** válasza:
9%
Jajj, szegény Te...Ez már kezd átmenni panaszáradatba, meg a másik lejáratásába.
2022. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
35%
Azt én sem nézném szó nélkül ha a párom 5 méterről dobálja a szemetet a lakásban. Miért nem lehet odasétálni és kidobni rendesen?
2022. okt. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
A szemét történetesen egy összegyűrt csokispapír volt. Mi van akkor ha nem találtam bele? Odasétáltam, felvettem, kidabtam. Kész. Nem neki kellett feltakarítania utánam.
2022. okt. 12. 11:11
 9/36 anonim ***** válasza:
89%
Hát ez tényleg rossz ha apróságokért kritizál. Szeret egyáltalán?
2022. okt. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
89%

#8

Téged a kritizálása idegesít, őt meg az, amiket csinálsz. Tiszta sor.

2022. okt. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!