Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan rendezzem ezt magamban?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan rendezzem ezt magamban? A páromnak van egy gyereke, és ezt a másik nőtől van neki gyereke érzést hogy tudom kezelni? Mert ez mindig dühít vagy nem is tudom, de mikor osszejottunk ezt vállaltam.

Figyelt kérdés
A gyerek aranyos és szeretjük egymást, semmit nem vetitek ki rá, csak magamban ez a tény, ez hogy mondjam fáj, hogy nem tőlem van gyereke, meg nagyon az elején jár a kapcsolat közös baba szóba se jöhet, gondolkoztam pszichológuson hogy elmegyek, olyan rosszul érezem magam hogy van bennem ez az érzés, miért fáj hogy más nőtől van gyereke?

2022. okt. 15. 07:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás gyerektelen férfi.

Hidd el, sokkal jobban jársz.

2022. okt. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%
Ez teljesen normális érzés, nem kell ide pszichológus. Mindannyian első helyet szeretnénk a társunk életében, és ahol gyerek van, ez nem lehetséges. Nem tudom, mióta jártok, de ha viszonylag friss kapcsolatról van szó, jobb lenne abbahagyni. Ahogy #1-es írja, gyerektelen férfit keress.
2022. okt. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Csatlakoznom kell az elsőhöz. Elég sok olyat hallok, ahol az első gyerek miatt évek múlva szétmegy a kapcsolat. Neked is a gyerek az első, ha a párodnak is a gyerek az első, akkor nem sok jót tartogat a kapcsolat. Örök problémaforrás lesz és ha ez már most ekkor baj, akkor csak nőni fog.
2022. okt. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
73%

Mi nők valahogy így vagyunk kódolva. Szerintem ez még onnan ered, amikor csak az anya volt biztos. A férfiak könnyebben el tudják fogadni a nő gyerekét, és a saját gyerekükkel is addig szoros csak a kapcsolat, amíg az anyával is szoros. Persze ma már van, aki elvből nem jön össze gyerekes nővel, és nem neveli másét. De addig hangoztatja ezt, amíg nem jön a képbe egy szingli, csinos anyuka. 😉 Pár ezer éve viszont azt se tudhatta, hogy melyik az övé, és aki nem volt szűz, annak volt már gyereke, szóval kihalt volna az emberiség, ha senkinek se kell a kisgyerekes nő.


Az anyaság viszont biztos, a legszorosabb kötelék az életben. Minden energiája és ideje arra megy a nőnek, hogy a saját utódja a legjobbakat kapja mindenből. Egy idegen, hozott gyerek ezekből vesz el. Teljesen más, mikor egy nő csak a gyereket fogadja a családjába, főleg ha már nincs anyja. Teljesen a sajátjának tekinti. De amíg az anya képben van, addig a többség nem tudja elfogadni a férfi gyerekét.


Ezt az érzést szerintem nem fogod tudni megszüntetni. Megpróbáltad gyerekes pasival, adtál egy esélyt, de nem megy. Ezt egyszerűbb elfogadni, és kilépni, mint örökké ezzel az elfojtott ellenszenvvel játszani a feltétel nélkül szerető mostohát.

2022. okt. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod őszintén szeretni és elfogadni a gyerekét, akkor inkább fejezd be ezt a kapcsolatot. És igen, legközelebb csakis gyermektelen férfi közeledését fogadd el.

Az ilyen helyzetekből lesznek a klasszikus "mostoha" történetek. Nem véletlen, hogy a népmesékben is milyen gyakori és jellegzetes alak a gonosz mostoha.

Ha esetleg nagyon szereted a párodat, és hajlandó vagy változni, akkor pszichológushoz menni van értelme.

2022. okt. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%
A pszichológus se tudja parancsba adni, hogy fogadja el és szeresse. Maximum segít kideríteni, hogy mi az oka, és hogy tudja ezt az érzést kezelni. De nem múlik el. Sőt, tapasztalatom szerint erősödik idővel.
2022. okt. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
55%

Ne kezdj gyerekes pasival! Egyrészt, mindig második leszel neki, másrészt, ha komolyabbra is fordul a kapcsolat, akkor egy idegen nő kölykére megy az ideje, energiája, pénze, amit a TIED elől vesz el majd

Kell ez neked?

2022. okt. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

"Mi nők valahogy így vagyunk kódolva"


Van olyan nő ismerősöm aki a sajàtjakènt szereti a párja előző házasságából származó gyereket.

2022. okt. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
52%
#8 Ez nagyon ritka eset
2022. okt. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
52%
Egyszer voltam ilyenben, nem tudtam még csak elfogadni sem a gyereket, pedig nagyon erőltettem magam. Ott már anya sem volt a képben, meghalt. Szerintem keress gyermektelen pasit.
2022. okt. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!