Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért hibáztat és kelt bűntuda...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hibáztat és kelt bűntudatot, aztán egyszerűen elutasítja ha nyitok felé?

Figyelt kérdés

A barátom rendszeresen olyan apró dolgokon kapja fel a vizet és elmondása szerint "lesz egyből 200-as a vérnyomása", amik szerintem a leg hétköznapibb párbeszédek lehetnének az életben. Ezért már semmit se merek mondani mert ha kritikával illetek egy szituációt vagy bármilyen dologgal kapcsolatban kifejezem a nemtetszésem, ő abban a pillanatban vesz egy nagy levegőt és elindul dolgára. Ha neki nem tetszik amit mondok, egyből megtartja a távolságot, összeveszünk ezen és a hallgatásával büntet. Nem veszi fel a telefont sem. Egy ilyen helyzetben egyáltalán nem érezném magam hibásnak alapvetően, de mivel hosszú órákig bír "büntetni" ezzel a viselkedéssel, így kizsarolja a bocsánatkérést részemről, amit én azért teszek, hogy ne legyen köztünk harag.

Ő utálja, ha ilyenkor hívom, keresem és még csak el se köszön, teljesen átvált bunkó üzemmódba, mintha egy csettintésre (egy semmiség miatt) egyből nem tudná szeretni. Szerintetek mit tegyek egy ilyen helyzetben? Tényleg tanácstalan vagyok, hogyan tudnék segíteni a gondolkodásán? Régóta együtt vagyunk, ez a probléma mindig is jelen volt, de már azt érzem, hogy egyre jobban el vagyok nyomva. Nem mondhatok már semmit, csak ha üres fejű libaként, mindentől lenyűgözve tudok véleményt alkotni a világ nagyszerűségéről, pedig igenis jól esik néha elmondani, hogyha valami rosszul esik, vagy a nap folyamán történt valami negatív dolog, nem lehet mindig csak a "nagyon szuper" a téma... (23L)



#ágy #párkapcsolat #kibékülés #gondolkodás #Női férfi különbség #Osszecsiszolodas
2022. okt. 19. 06:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Értetlenekkel nehéz az élet. Keress vmi intelligensebbet
2022. okt. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

hosszú órákig bír "büntetni" ezzel a viselkedéssel, így kizsarolja a bocsánatkérést részemről,


Szállj ki a játszmájából. Ha lelép, maradjon ott ahol van. Nem fog változni, tapasztalatból mondom. 1,5 évet kínlódtam egy hasonló idiótával.


Soha nem fogja érdekelni, ha más a véleményed vagy valami rosszul esik. Nyilván hiszti és fogd be. Ezzel idomít. Ne hagyd.

2022. okt. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amiről írsz az egy a nárcisztikus jellemvonások sokszínű palettájáról.


Ha egyre inkább elnyomva érzed magad, ahogy írod, akkor érdemes volna utánajárnod, hogy nem-e tényleges személyiségzavar ez nála.

(Nem biztos, hogy az, lehet szimplán hisztis bunkó, ahogy előttem is írták)

2022. okt. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Írjál konkrét esetet. Ha pedig büntet, és nincs igaza, akkor te ne kérjél bocsánatot, de kellene tudni, miken kapja fel a vizet.
2022. okt. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!