Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet normálisan kezelni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet normálisan kezelni azt, hogy a párotok mindig mások mellett áll ki veletek szemben, és ezért állandóan elárulva érzitek magatokat?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk, pontosabban élünk együtt. Azóta nagyon sokféle élethelyzetben figyeltem már ezt meg nála. Igazából bárkivel szemben, mert ő egy nagyon konfliktus kerülő típus... Gondolom úgy van vele, hogy miért szálljon bárkivel szembe, ha velem, a gyengébbel szemben egyszerűbb neki... Például a barátaival szemben. Sokszor bántottak és aláztak már meg, direkt, szándékosan, és ahelyett, hogy kiállt volna mellettem és rájuk szólt volna, ahelyett a végén még valahogy engem hozott ki bűnbaknak az egészből... Együtt dolgozunk, és a kollégáink sajnos pont a legrosszabb, leglustább fajták. A konfliktuskerülő magatartása végett párom sokszor inkább megcsinálja a legcsicskább munkákat a többiek helyett, amíg azok hereverélnek, és amikor már szabályosan könyörgöm neki, hogy ne tegye, ne alázkodjon meg nekik, ne dolgozzon helyettük, akkor is inkább megteszi. (Ergo, a szavamra se ad, hiába neki akarok jót.) A kollégákon és a haverjain túl, kb bárkinek előbb ad igazat, mint nekem. Ezzel szemben, ha én bármit kérek tőle, azzal általában magamra maradok... Másokért kb a kútba ugrana, nekem meg annyit se képes segíteni, hogy otthon csak egy kanalat arrébb tegyen... Másokkal szemben se magát, se engem sem véd meg, és ilyenkor próbál racionális magyarázatot adni az amúgy nyilvánvalóra... De én ebből csak annyit érzékelek, hogy akár meg is késelhetnének, akkor is én lennék a hibás, mert én biztos direkt beledőltem a késbe, hogy azután tudjak min puffogni... Egy konfliktushelyzetben mindig engem akar csitítani, és a másiknak ad igazat, akkor is, ha nem én kezdtem és még ha nekem is van igazam... Állandóan magányosnak érzem magam emiatt, és már többször próbáltam vele erről beszélni, de tagadja, hogy ezt csinálná... Mindent nekem kell lenyelnem, nekem kell magam megerőszakolnom, hogy kibírjam ezeket a konfliktus helyzeteket, hogy magamba tudjam folytani, nagyon egyedül érzem magam, miközben normál esetben ő lenne az, akire számítanom lehetne. Mégis engem hagy cserben állandóan...

2022. okt. 21. 13:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Így leírva neki valami szakember segítsége kéne, mert a szélsőséges konfliktuskerülése komoly negatív hatással a párkapcsolatára is és a saját életére is.

Ez a baj a gyáva emberekkel, mindig annak a rovására csinálják a dolgaikat, akitől kevésbé félnek. Tőled, mint a párjától, fél a legkevésbé.

2022. okt. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

"már többször próbáltam vele erről beszélni, de tagadja, hogy ezt csinálná... Mindent nekem kell lenyelnem, nekem kell magam megerőszakolnom, hogy kibírjam ezeket a konfliktus helyzeteket, hogy magamba tudjam folytani, nagyon egyedül érzem magam"


És még hány évig akarsz így élni?

Próbáltad megbeszélni, nem ment. Van változás? Nincs.

Akkor mi a jó neked ebben az egészben? Ha te magad felismerted hogy ez neked nem jó, ő nem akar változtatni, akkor miért vagy még vele?

Ha ilyen az alapszemélyisége azon nem lehet változtatni. Vagy megszoksz vagy megszöksz.

2022. okt. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki elárul, az onnantól megszűnik létezni számomra, teljes eltávolítás követi az életteremből.
2022. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem lennék ilyen csicskával, mondjuk eleve nem lennék munkatárssal sem.
2022. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Csak a fö kérdést olvastam.

Baratom is hasonlo volt.

Pszochologiaban viszont van egy olyan elv ha vmi hianyzik a párodbol tégy ugy mintha meglenne benne és meglesz benne(mert az emberek a dicseretre biztatásra rá akarnak szolgalni)


Nalunk olyan volt hogy ha vmelyik férfit erdekeltem vagy a volt pasim ha ki akart bekulni egybol en lettem a hibás a r.banc es minden. Tipikusan az a felfogása van ha meg is erőszakolnának egy nőt, az is csak a nő hibája.

Oltári balhéinj voltak ezekbol, mert pl a volt pasim mellém állt, engem hordtak el ketten holott valoban szeretem a párom es hű vagyok nem érdemlem meg.


Elkezdtem tehát azt alkalmazni hogy dicsértem hogy védelemben biztonságban érzem magam mellette, hogy ahol velem megjelenik ott egxbol tudja minden másik férfi hol a helye és egyből tisztelettel beszélnek velem és mégcsak nem is mernek velem alpári módon kikezdeni vagy nyomulni, hatalmas tekintély az ha egy nő mellett áll egy férfi, illetve mellettem ő.


Lenéztem az miatt hogy a volt párom ha 2 szót szól rólam rosszat, egyből behuzza a fülét farkát és 5 secundum alatt le tudja rólam oltani őt és a volt párom mellé áll ezzel a volt párom lazán manipulálja.


A gyakorlatba sokszor át kellett ezt ültetnem, társasági kontextusokban is biztosítottam őt arról hogy hogy barki ha bekóstolna ő az én védelmem és ehhez tartsa magát! Egy pasi nagyarcátol sem tartok amikor ott van mellettem.


Na szép lassan nagynehezen kezdi már felvenni magára venni ezt a szerepet, hogy MELLETTEM áll ki, ha kell 10-20 ezer emberrel szemben is.


Eztehet kiterjeszteni családi miegyéb probkémákra is hogy pl ha az "anyóssal"lenne vitám ne oartfogolja ne avatkozzon bele ne ketten legyenek ellenem, vagy jobb lenne ha akkor is mellettem állna ha épp nem engem hanem egyenesen minket érintene az anyós magatartása.


Tehát dícséret jutalmazás mutasd azt hogy hiszel benne, stb.

És ki fog benne alakulni.


Habár nekem muszáj is sajnos ezzel foglalkoznom mert ha nem teszem bármelyik férdival haverjával vagy volt párommal karöltve csinálnának ki. Igy jobb magam mellém állítani mert ő viszont olyan domináns hogy a volt páromat haverjait bármely pasikat megesz reggeleire is ha akar. (Profi a szociális készségei, a kiállása, a tekintélye)Azaz ha mellettem van nekem ő bárki ellen egy "atomfegyver". Általa bárkit tudok manupulálni vagy leállítani magamról, vagy elérni célokat.

2022. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Na ez a másik véglet, és hasonlóan visszataszító hozzáállás, amikor a nő csak azért érzi magát erősnek és vállalja be őrült módjára mindenkivel szemben a lekezelő konfliktusokat, mert ott van mellette a kétszáz kilós csávója.
2022. okt. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

#5:

Jól csinálod! (irónia)

A kutyaiskolában még főtt virslit is adnak a kutyáknak és szépen meg is tanulják az aznapi feladatot. Kutyáknál ez teljesen rendben van, de férfiban kellene a fenének egy idomított "jószág".

Nekem egy önálló, egész (testileg, mentálisan, lelkileg) emberre van szükségem, nem egy manipulált majomra. Beteg egy világot élünk....

2022. okt. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az a helyzet, hogy hiába vagy együtt vele, ő egyszerűen nem a párod, a társad. Egy normális párkapcsolat nem ilyen. Szerintem nem vesztegesd az időd vele...
2022. okt. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

7 mondd ezt egy pszichokógusnak


Ha teged megdicserne a főnököd vagy fizut emelne a semmire, egybol motiváltabb lennel te is rászolgálni arra es többet hozni magadbol.

Ez ilyen, igy működik.ha a hulyék le is pontozzák akkoris

2022. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

A manipulaciórol

A szemelyisege egy embernek eleve folyamatosan fejlodik. Ha jo iranyba tereled hogyan kell parkapcsokatokban műkidni egymásért kiállni és megváltozik fejlodik es összetartást lehet vele kovácsolni azt ne nevezzuk már maniipulált majomnak!


Tudod kik a majmok? Akik nem fejlodnek soha sehova!

2022. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!