Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehetne megoldani ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne megoldani ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Egy olyan felállás van köztem és a barátnőm között, hogy heti 2-3 napot albérletben van, a többit nálam tölti. Ő még tanul, az albérlet a szomszédos városban van, közel az egyetemhez. Van több bevételi forrása is: egyrészt támogatják a szülők, kapja a szoctámot, van tanulmányi ösztöndíja és dolgozik diákként. Én is voltam egyetemista, tudom, hogy ez azért édeskevés, főleg a mostani helyzetben, de akkor sem 0.

A gondom az, hogy kvázi én tartom el. Az otthoni költségekbe (k.költség, internet, víz, fűtés) nem száll be, de ez nem is gond. Viszont a közös programok, vagy bevásárlás esetén is 10-ből legfeljebb egyszer fizet ő, ami már kicsit zavar. Viszont ami teljesen átlépi a határt az az, hogy egy közös bevásárlásnál berak a kosárba egy 5-10 ezres bort az apjának ajándékba, amit én veszek, és ő ad át egyedül, ha hazamegy.

A gond az, hogy nekem nincs pofám szólni, mert jól keresek (nettó 1 millió körül), és furcsán érezném magam, ha bármit is ki akarnék így fizettetni vele. Viszont még csak 10 hónapja vagyunk együtt.. itt az én pénzem még nem közös pénz.


Jogosan zavar ez egyáltalán?


2022. okt. 21. 17:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%
Ha annyit keresnél akkor meg se kottyanna egy két hasonlóan kicsi összeg!
2022. okt. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Szólj neki normálisan, ehhez miért kell gyakorira írni
2022. okt. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Ha ez zavar téged akkor olyan barátnőt kell választani amelyik már dolgozik. Vagy szólj a szüleinek, hogy tartsák el a lányukat, ha már ilyen fiatal lánnyal kezdtél (gondolom te jóval idősebb vagy). Nagyon más opció nincs.

Ha vulgárisan akarok fogalmazni (nem szoktam egyébként), de ez az igazság: ez a p*na pénzbe kerül. Ez van. Ha kell, fizetsz.

Láttam már ilyet, hogy az a nő amelyik nem akarta lenyúlni a pasit pénzzel az nem kellett, de amelyik igen, arra meg utána jött a panasz.

2022. okt. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nézőpont kérdése ez az egész, ismernem kellene mindkettőtöket, hogy érdemben lehessen nyilatkozni. Aki nem keres ennyit, az azt hiszi, őrült sok pénz. Lehet, hogy eszébe sem jut lehúzni, csak neki nincs, és úgy gondolja, neked ilyen apróság nem tétel. Mondjuk egyedül átadni a bort fura. Viszont én most pár hónapja nagyon jól keresek, kb úgy, mint te. Nos, ebből elmegy havi 300, és nem luxusban élek. A maradékot meg félre rakom, akármi történik, mert millió/m2-es ingatlan árak mellett ez sem sok, ha nem 50 évesen akarok családot… Nem kötelességem egy néhány hónapos kapcsolatban ennyire felelősséget vállalni a másikért, mert van egy célom, ő meg lehet, hogy holnap lelép.
2022. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%

Azért érdekes, hogy hogy kap szoctámot, ha dokgozik és a szülei is támogatják. Én mindenhol azt tapasztalom, hogy ha van ennyi pénz, arra nem adnak szoctámot. Mert ugye a diákmunkát is be kell írni. Illetve ha otthonról kap pénzt, akkor valószínűleg az egy főre eső jövedelem is magasabb, mint ami a szoctámnál pozitív pont.

Vállalkozók a szülei? Azzal lehet jól papírozni...

Na meg aki tényleg rá van szorulva, az nem vesz 10ezres bort.


Jelezd neki, hogy hozzon ő is kosarat a bevásárlásnál. Illetve ülj le vele beszélni, és mindd el neki mindezeket.

2022. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
14%

Nem annyit keresel...ha valoban 1Met keresel, akkor ez semmi se lenne...

P.S. Gondolom az azért jó, hogy feszespicsáju nőt dughatsz!

De sebaj, ha te nem akarod megadni, majd megadja neki ezer másik..

2022. okt. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem bántásból, de néhány embernek itt annyira fogalma sincs az életről. Vagy burokban élnek.
2022. okt. 21. 17:42
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

#7

Milyen szempontból "élünk burokban"?

Ha lennél oly kedves ezt kifejteni, kicsit bővebben! :)

2022. okt. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az a baj, hogy így oszlanak el a költségek, hanem hogy alapvetőnek veszi, hogy ez neki jár.

Igenis ha az ő körülményei szerényebbek, akkor ossza be magának a saját költségeit, nyújtózkodjon addig, ameddig a takarója ér.

Én is éltem ennyiből, meg kevesebből is (lassan az albérlet is luxus). És volt nekem is nagyon gazdag barátom, de sose gondoltam alapvetőnek azt, hogy ő fizet mindent, igyekeztem arányosan én is visszahívni.

Persze ha ennyivel többet keresel, akkor illik meghívni őt egy kapcsolatban, de ez sosem alapvető, hanem egy szép gesztus. Házasságban van közös vagyon. Amíg csak egy friss kapcsolat, addig pedig kedves tőled, hogy amikor együtt vagytok, neki is megadod azt a színvonalat, amit magadnak megteremtettél a saját keresetedből. De nem kötelességed neki hazaadni abból.

Legalább annyira kellemetlen, amikor az ember sokkal szegényebb egy kapcsolatban és folyton lekötelezve érzi magát egy fagyimeghívásért is ("hogy akkor most ő lehúzza a másikat "), mint az is, amikor jóval tehetősebb vagy és azt érzed, elvárják tőled, hogy mindent te fizess, mondván hogy neked telik rá, és önző smucig vagy, ha nem adsz belőle. Szóval megértelek.


Érzelmileg hogy érzed, milyen mélységű a kapcsolat? Beszéltetek anyagiakról őszintén? Ő hogy érzi magát ebben a felállásban?

2022. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Hány éves vagy? Miért nem korodbeliekkel kezdesz? Nyilván egy csóró egyetemista ilyen. Mondjuk nettó bunkóság az apja ajándékát veled kifizettetni, de mindegy. Gondolom azt hiszi, hogy neked a milliós fizudhoz ez nem tétel.
2022. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!