Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha nem tetszik egy ajándék,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem tetszik egy ajándék, mert úgy érzem, hogy nem is ismer, aki adja, én vagyok a bunkó?

Figyelt kérdés

Igazából ez egy 10+ éves sztori, nincs jelentősége, csak valamiért eszembe jutott és érdekelne, mások mit gondolnak róla.

Az akkori barátom elment Törökországba látogatóba, én nem mentem.

De talán említette, hogy hoz majd nekem ezt-azt.

Mutattam neki egy táskát, ami tetszett. Márkás volt, nem a legolcsóbb, de nem is luxusdolog. Gondoltam hátha ott olcsóbban meg tudja venni az eredetit.

Na most ő vett nekem egy olyan táskát, ami kinézetre kicsit sem hasonlított arra, amit mutattam. Ráadásul állatmintás volt, amit akkoriban utáltam.

Szóval amikor odaadta, elég csalódott voltam és megmondtam neki, hogy ez nekem nem tetszik. Pedig ő büszke volt magára, hogy milyen szuper ajándékot hozott és látszott rajta, hogy hálátlannak tart.

Igazából még örültem is volna egy másmilyen táskának, ha legalább tetszik, de akkoriban egyenesen utáltam bármi állatmintás dolgot és igazából ez esett a legrosszabbul, hogy még ennyire sem ismer és nem is érdekli, hogy mi tetszik és mi nem.

Ti mit gondoltok erről, kinek volt "igaza"?


2022. okt. 25. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Igen, bunkóság volt!

Bármennyire is nem tetszett az ajándék, szívből adta és azért, mert kedveskedni akart neked.

2022. okt. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Hát, ha táska helyett egy villáskulcs készletet hozott volna neked, akkor azt mondanám, hogy (valamennyire) jogosan sérelmezheted. Vett neked egy hasonló táskát, mint amit mutattál neki, hogy tetszett, és pont kifogott egy olyan mintát, amit nem szeretsz. Ő semmi rosszat nem tett ebben a helyzetben.


Szerintem egy ajándékra amúgy is bunkóság megmondani, hogy nem tetszik (mondjuk kivéve ha párodról vagy nagyon közeli családtagról van szó), ezt úgy illik lerendezni, hogy szépen mosolyogva megköszönöd, hogy gondolt rád, aztán vagy eladod vagy továbbajándékozod a dolgot.

2022. okt. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, az "akkori barátom"-at barátnak nem párnak értelmeztem, de még így is állok amellett, amit írtam
2022. okt. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyikőtöknek sem. Ő nem figyelt rád eléggé, de a te érzelmeid sem voltak annyira erősek az irányában hogy ne reagáld túl. Talán nem véletlen hogy a fickó már csak "akkori" barátod (azaz exed).
2022. okt. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Fogas kérdés, mert már ott elakadtam, honnan kellett volna tudnia, hogy utáltad az állatmintát, ha csak nem mondtad el neki naponta négyszer. Mert az, hogy nem hordtál olyan ruhát, táskát stb., az önmagában nem jelent semmit. Pláne egy férfinak. Azt hogy mit szeretsz kifejezetten, azt még meg lehet fejteni, de hogy mit utálsz?

A másik része, hogy szerinted nem hasonlított arra, amit mutattál. Nos, bocs, de itt is fel kell mentem a pasit. Egy átlag férfi elé letehetsz 10 tök különböző táskát, neki pont egyforma lesz.

Amúgy nem, nem gondolnálak bunkónak, ha nem tetszik, nem tetszik, de azért nem is akkora dráma, hogy ki kelljen borulni rajta.

2022. okt. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, elmondtad-e neki valaha, hogy utálod az állatmintát, nagyon elütött-e az ízlésedtől. Meg az is kérdés, hogy mondtad ezt el neki. Ilyenkor nem árt olyannal kezdeni a kritikát, hogy "nem szeretnélek megbántani, de..."
2022. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!