Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mozaik családban hogy vannak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mozaik családban hogy vannak a pénzügyek? Babát tervezünk a párommal, de neki van egy gyereke, és fizeti a gyerektartást, tesz is félre neki, és viszi sok programra, ilyenkor a penzügyeket hogy kell kezelni?

Figyelt kérdés
Volt ebből valakinél konfliktus? Mi külön kasszán vagyunk és fele fele arányban fizetünk mindent, de fèlek a babára nem fog jutni annyi pénz mint amennyi szükséges lenne majd neki

2022. okt. 28. 11:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%
Ezt mindenképp tisztázzátok le. Párod gyereke hány éves? Minél idősebb annál több pénz megy oda, pl. Továbbtanulás. Neki mindig az első gyerek lesz az első helyen.
2022. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nálatok nem a párod gyereke a gond, hanem a kommunikáció teljes hiánya.

Nem tiszted beleszólni? Egy család akartok lenni, hogyne kérdezhetnél. De te még azt se kérdezed, hogy Tibi, ugye a közös gyerekünkre is annyi pénzt szánsz, mint a meglevőre, ha már gyereket szeretnél tőlem is?

2022. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Majd úgy jársz, mint a húgom. Közös élet, közös gyerek, külön kassza. Minden nap megy az ordítás, ha kell valami a gyereknek. A pasija attól fél, hogy lehúzza, minden nyamvadt zokninál megy a patália, hogy minek kellett megvenni. A húgom meg ordítozik, hogy nem erről volt szó, nem ezt beszélték meg. Hó végén patikába menni? Jön a csinbumcirkusz, hogy huginak van kétezre, tízezer a gyógyszer, és vagy a felét ki se váltják, vagy tőlem kér háromezret, hogy a pasijának a felét ki tudja fizetni.

Mondani se kell, hogy a házimunkát már nem felezik ilyen precízen, ahogy a gyereknevelést se, és a pasi gazdag családból jött és jól keres.

Meg azt se, hogy tervben a válás, amint vissza tud menni dolgozni.


Kedves Kérdező, ne érdekeljen, hogy mit mond a pasi. Annyira senki se csóró, ígérni ne tudna. Azt nézd meg, hogy mit tesz. Mi van, ha extra kiadásod van? Mennyire száll most bele a költségekbe? Egyáltalán van annyi jövedelme, hogy két gyereket fel tudjon nevelni? Te meg tudsz élni a gyerekkel egyedülálló anyaként?

2022. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Megtudok élni, és egyedül 1 gyereket tudok eltartani, 300 ezer felett keresek, és ezért lesz egy gyerek, de a volt feleségével mennyit költenek a gyerekre abba nem tudok beleszólni, hogy ki vesz neki cipőt ha kinövi, ki fizeti az edzéseket, ilyesmi, ezt ők beszélik meg, és igen beszélni fogok vele ezekről, mert ha nélkülözni fog a gyerekem akkor elhagyom, így nem is vállalok.
2022. okt. 28. 19:59
 15/19 anonim ***** válasza:
33%

De van tiszted beleszólni..

Te vagy a párja.

Tudom hogy sokan lepontoznak most emiatt, de a múlt az múlt.

Te pedig a jelen vagy a kicsi pedig a jövő.

Nálunk az volt hogy eleinte a 18 éves lánya lehúzgálta, de sok pénzzel tényleg, mindig csak egy huszasért ugrott be hozzánk.

Most hogy a közös lányunk 5 éves és vannak kérései, ő az első az apjának.ő a kicsi és kész. A másik meg lediplomázott, férjem fizette, kocsija lett, férjem fizette, végre dolgozik és teljesen eltűnt az életünkből.

Hála.... Azóta haladunk. Építkezünk. De kérlek!!! Nehogy már te ne maradj végig gyesen mert van egy másik gyerek.. Ez a te gyereked, töltsd vele azt az időt ami soha nem jön vissza.

És el fog varázsolódni a kicsitől is ugyanúgy a férjed, ne aggódj. Dolgozzon ő többet, vagy vállalkozzon. Ő felelőssége is, nemcsak a tiéd.

2022. nov. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%
Én többek között ezért vagyok külön, vagyis inkább vegyes kasszán a párommal-gyermekeim apjával. Eltérő nagyságrendű kereset, eltérő költekezési szokások. Neki ráadásul van egy lànya előző házasságból. Közös kiadások (ház, rezsi, bevásárlás, közös gyerekek) fele-fele. Nem közös kiadások (hobbi, személyes dolgok, nem közös gyerek) külön. Működik.
2022. nov. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mielőtt megszületett a közös babánk, külön kasszán voltunk. Amikor megszületett egybe raktunk mindent. Nekem van két Fiam, Neki egy van az előző kapcsolatából, aki velünk él...aztán jött a közös. Sokkal egyszerűbb így!
2022. dec. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
46%
11-es, te jó nagy baromságot írtál most,hogy mindig az első gyerek lesz az első. Nem tudom ezeket honnan veszik az emberek? Ez sem nálunk nincs így a párommal neki is van előző kapcsolatból gyermeke és van már közös is, sem pedig anno édesapámnál nem volt így amikor összejött édesanyámmal és megszülettem én is 3. gyermekként a második házasságába. Mindegyik gyerek ugyanannyira ugyanúgy fontos volt apámnak is és első. Normáliséknál nincsen sorrend sem anyagilag sem érzelmileg... Nem tudom miért rémisztgetik a nőket itt gyakori kérdéseken az ilyen okosfantomok.. Semmivel sem ér többet egy második, harmadik húszadik gyerek mint az első. Sőőt.. Általában akivel együtt élnek az még az elsőnél is fontosabb lehet. Bár nyilván nem kéne, de van erre példa.
2023. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
46%

18-as válaszomra javítás: Bocs azt akartam írni ,hogy semmivel sem ér KEVESEBBET egy második, harmadik húszadik gyerek mint az első.


Csak nem tudom javítani :))

2023. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!