Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fizetnem kellene gyerektartást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fizetnem kellene gyerektartást?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk (még) elválva, két gyerekünk van. Nekem két lakásom van, saját tulajdonúak, feleségem a nagyobbik lakásban lakik a gyerekekkel, ott van gyerekszoba , én átköltöztem a kisebbik lakásba, itt a galéria a gyerekszoba, kB ugyanannyit vannak itt is a gyerekek, a nagyobbik meg inkább nálam szeret lenni. Fizetem a számláikat (kB 50-60e Ft) illetve a kisebbik lakásra még hitelt, de még ezen felül kérne pénzt a feleségem...

2022. ápr. 20. 06:54
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Már mint lakcim szerint a gyerekek a nagyobbik lakásban laknak, én is oda vagyok bejelentve, a kisebbik egy garzon galériával, itt kevesebb cuccuk van, de kB ugyanannyit vannak itt csak nem itt laknak papíron.
2022. ápr. 20. 06:57
 2/35 anonim ***** válasza:
93%

Bíróság eldönti.

Ha kekeckedik, mond, hogy akkor menjen albéretbe, nem fizeted a számlákat, és akkor kaphat "még" gyerektartást is.

Eszem megáll, baszdmeg....

Vesédet nem kéri el?? Csak úgy tartalékba.

2022. ápr. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
30%

Mindegy ki hova van bejelentve, az levelezési cím a szerveknek, ennyi.


Na szóval.

Ha váltok. A nagy lakást kiadod, feleséged keres albérletet.

Te úgy segítesz nekik ahogy akarsz, de nem lakik a lakásodban.

A baj ha ott lakik, a bíróság is meg tudja ítélni mellé a gyerektartást, jelneleg a lakásod bérleti értéke 150e ft tuti, plusz 60at adsz rezsire, akkor jelenelg 210 ezer forint gyerektartást fizetsz..

Ez szerintem korrekt, ne engedd ezt a bíróságon fokozni. Te növelheted, de ne hagyd hogy KÖTELEZZENEK rá.


Nálunk is ez volt, csak én elrontottam, egy 60nm-es lakást vettem nekik, a III. kerületben (budapesten) és jött a hisztéria idővel hogy nem a római parton van a lakás ott ahol a mittudomén melyik celeb lakik.


A lakás mellett is fizettem de csak 50 ezret, tehát tulajdonképpen ugyanazt csináltam amit te csak én a lakást adtam nem a pénzt hiszen ott még több a bérleti díj mint a tippelt 150, és rengeteget mentem bíróságra gyt. emelés miatt..


Ahhoz hogy béke legyen, papíron leszegényedtem, szüleim jól keresnek a vállalkozásomban :), és meg van ítélve 25e ft.


Így jelenleg most havi 65öt utalok nekik (idén emeltem) és kaptak egy tehermentes öröklakást, ami jelenleg 200ezerért kiadható, így 265 az, amit én biztosítok nekik, de az, hogy csak ennyi az azért van, mert papíron csóró vagyok. (mondjuk már nem próbálkozik, de volt harc rendesen, mert nagy kecó, sok pénz kombó volt az elvárás)



Remélem segíthettem irányt mutatni.

2022. ápr. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%
Bíróságra menjetek mindenképpen, én is azt mondom, úgy a tiszta. Legyen minden papíron is úgy, mint a gyakorlatban. Ebben az esetben közös felügyelet, akkor nem kell gyt-t fizetni. Ha meg nagyon követelőzik, fizessen lakbért.
2022. ápr. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%

A leírtak alapján nem tartozol semmi többel, ez így r

több, mint korrektnek tűnik.


Az ördög persze mindig a részletekben van, ha az volt a felállás, hogy eddig ő mondjuk háztartásbeli volt, hirtelen költöztél el két hete, és még nem talált munkát, akkor átmenetileg akár fel is kophat az álla. Az meg nyilván nem cél, hogy a gyerekeid anyja ellehetetlenüljön anyagilag, akár időszakosan is, mert az kihat a gyerekekre, azon keresztül pedig rád is.


De a legtutibb egy válás és a bírósági papír, utána már nem kell gondolkodni, hogy kinek mi jár, te pedig még mindig lehetsz majd gáláns majd azon felül, ha jól esik.

2022. ápr. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
22%

3as vagyok még valami.


Te annyit fizetsz neki, amennyit jónak látsz munjuk havi 60at.

A többit, ismerősöd fizeti be, a nő banksazámlájára, bankban kp-ban.


Ha bíróságra megy, 60e ftot kapott tőled.. Ennyi.. A többit máshonnan kapja.

Ha a szüleidet is bele tudod vonni az jó, mert akkor ők fizetik a többletet és ha kell, ők írásba adják hogy te mondjuk 60+20at fizettél, a többit ők tették hozzá. így soha nem képez alapot arra hogy többet fizess.


Ha pénzért akar zsarolni, akár a gyerekkel (nálunk volt), a 3. fél által fizetett rész nem érkezik meg, nagyon gyorsan tanulnak, hogy vagy viselkedik, vagy nincs pénz..

2022. ápr. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Hát reális kB 170 körül van egy ilyen lakás bérleti díja, a kisebbiket meg apu nevére vettük, mert albiztam egy ideig, így meg még egy "sajátot" fizetek , így a kis lakás papíron nem az enyém, csak én fizetem, majd válás után írjuk át a nevemre. Feleségem nem tudna másik albit fizetni, ez a lakás vásárlás egy ilyen kényszer helyzet volt mert különben elköltözne a gyerekekkel vidékre a szüleihez és akkor többet nem láthatnám őket.
2022. ápr. 20. 07:24
 8/35 anonim ***** válasza:
88%

Nem védem, jogilag nyilvánvalóan nonszensz amit kér annak fényében, hogy mit kap, csak jó lenne látni a teljes képet.

Van jövedelme az asszonynak? Mekkorák a gyerekek? Azért kér pénzt, mert nem tud enni, vagy azért, mert a megszokott színvonalat akarja továbbvinni? Mennyire mérges a viszonyotok?

2022. ápr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
14%

na akkor megvan a 230 nálad is amit fizetsz.. Ez teljesen korrekt.

Kényszer elköltözés:

A gyerek láthatását biztosítanod kell, de akkor is gondold át hogy pl bérelsz neki egy lakást. Te fizeted, az a gyerektartás, és még mindig kezedben a gyeplő. És ha a gyerekek felnőnek nincs joga semmire, mehet isten hírével. SŐt ha a gyerekek nálad akarnak lakni akkor is.


Bár ha apud nevén van akkor írjatok vele egy szerződést, maradhatnak ott, de te papíron fiezess érte, vagyis inkább te fizess a feleséged nevében.


Persze azt csinálsz amit akarsz, de a végén rájön a nő hogy megítélnek neki 100-130ezer gyerektartást mert jól keresel, leutazik anyjához és meló nélkül csak úgy jön neki 130 ezer és lakás is van. ezt ne hagyd.

2022. ápr. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
42%

8: szerinted, ha a párját akié a lakás elköltöztette egy kis lakásba, ő elfoglalta a nagyot, pénzt is kap és még kér és közben zsarolja hogy anyjához költözik és NEM hagyja hogy az apja lássa a gyerekeket. (mert ugye vidéken is láthatná, az nem kizáró ok)


Akkor ott milyen a viszony ? :)

2022. ápr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!