Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy vennének rá párotokat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vennének rá párotokat, hogy csináljátok valami tartalmasat?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, sokat dolgozik, nincs minőségi együtt töltött időnk. Én vagyok a nő, ő a férfi. Húszas éveinek elején járunk.

Az alapvető probléma bővebben: nem csinálunk kb semmit. Hazajön munkából, eszik, alszik stb, aztán néha elmegy haverjához. Ez mind rendben is van. De nem érti, hogy nekem szükségem lenne közös programra. Nem sokra és nem is drágára. Egy közös séta is elég lenne, csak csináljunk valamit. Nem látja, hogy ez nem minőségi együtt töltött idő. Sokat vagyunk együtt, valóban. Hiszen együtt élünk. De egyszerűen nem látja, hogy ez kevés. Nem lesznek újabb közös élményeink/emlékeink. Nem járunk el kettesben sehova, nem csinálunk spontán vagy éppen tervezett apróbb közös programokat.. csak vagyunk. És ő elvan így, de én szeretnék vele lenni.

Beszéljek vele? Igen, tudom. Ez lenne az első válasz. Hiába. Beszéltem vele, egyet is értett aztán ennyi. Úgy érzem falként áll köztünk az az apró probléma, hogy nem látja meg: az együtt élés nem jelent minőségi időt.

Valaki tapasztalt hasonlót? Hogy lehet tenni ellene? Én mit tudok tenni kettőnkért? Mit csináljak hogy észrevegye, kell néha közös program? :)



2022. nov. 2. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit szeret? Vidd el olyan helyre ahol az van amit ő szeret. Pl: én az asszonyt elvittem orchidea kiállítasra. Kürtőskalács fesztiválra stb... . Kezdetnek olyan helyre vidd amit szeret. Olyan filmet , vagy színdarabot nézzetek meg a moziban színhazban amit kedvel. Szeret sétálni?
2022. nov. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kénytelen leszel te feldobni programokat. Remélem, hogy ha már egyszer megy, akkor azért szívesen megy. És akkor megvan a közös idő amire vágysz, de azt, hogy elsöprő többségében te kezdeményezed, el kell fogadnod. Ha rákap az ízére, talán ő is elkezd felajánlani ezt-azt.

Nekem is otthonülő a férjem, az a "folyton fáradt" típus. Én is otthonülő vagyok egyébként, de ennyi otthonülés már nekem is sok. Beszéltünk mi is ezekről, sokat rágtam a dolgot, tudatosítottam magamban, hogy neki egyszerűen nehéz magát rávennie. Volt, hogy egy beszélgetés után csinált egy programot, aztán megint elült a dolog. Úgyhogy gyakrabban és konkrétan mondtam, hogy mit szeretnék, hová menjünk, mit csináljunk. Mikor már ott volt, akkor ő is élvezte a programot. És ami még plusz: tetszett neki, hogy mennyire örömet okoz nekem. Mert én szemmel láthatóan majd' kiugrottam a bőrömből, vigyorogtam, megköszöntem hogy eljött velem. Mostmár szoktunk csinálni ezt-azt olyan gyakorisággal, amivel elvagyok, és neki is jó, szereti.

2022. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
mondjuk egy tartalmas cukorborsó levest ? !
2022. nov. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Először is, ne várd hogy magától megoldódjon a probléma.

Ha te programokat szeretnél, szervezz programokat! Találj ki valami rendszeres elfoglaltságot. Pl. futás heti 2-3-szor esténként, bármilyen sport, hétvégén túrázás, stb.

Nézz ki pár éttermet, beszéljétek meg h mondjuk kéthetente elmentek étterembe. Ezt azért csak el tudod mondani neki :)

Aztán kérdés, van-e olyan zene, vagy bármi amit mindketten szerettek? Nézz ki pár koncertet, színházi előadást, és kérd meg h vigyen el oda. Vagy kérd a szülinapodra. Ebből is csinálhatsz rendszert, pl. havonta 1x színház/standup est/koncert stb.

Aztán ha otthon vagytok, mert hát jön az esős hideg téli otthonülős időszak... akkor is ki lehet találni programokat bőven.

Pl. társasjáték. Rendelj 2-3 társast a netről. Próbáljátok ki. Nekünk az egész egyszerűek jönnek be, amikkel gyors partikat lehet nyomni, mondjuk max 20 percesek. Az ilyen 3-4 órán át szenvedős stratégiákat nem szeretjük, de tudok olyanokról akinek meg az jön be.

Aztán otthoni program nálunk: filmnézés, sorozatnézés. Konkrétan minden este megnézünk valamit. Lehet hogy nem a legaktívabb időtöltés, de attól még jólesik összebújni a TV előtt amikor már mindketten hulla fáradtak vagyunk. Sajnos a munka az egy olyan lélekölő dolog ami mellett kevés lehetősége van az embernek tartalmas kikapcsolódásra. De azért vannak jó izgalmas sorozatok meg értelmes filmek. Érdemes a régebbi jó értékelésű filmek, sorozatok közt kutakodni, az újabb Netflixes meg Marvel marhaságokat hanyagolni. Bár sorozatokból még mostanában is cisnálnak jókat, filmből elég siralmas most a helyzet (mi kb az elmúlt 10 év összes filmjét láttuk ami felkerült vmi top50-es listára).

Aztán persze lehet más hobbit is keresni.. xbox, vagy számítógépes játékok.. közös főzőcske.. bármit kitalálhatsz.

2022. nov. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát figyelj én voltam hasonló helyzetben de nem tudtam vele mit kezdeni... Kb 3/4 évig próbálkoztam. Pedig mi még csak együtt sem éltünk, de a közös időtöltés az utolsó egy évben az volt, hogy én ha látni akarom őt, átmegyek hozzá, aztán ő kockul én meg elfoglalom magam ahogy akarom. Hetente beszéltem vele erről, ő nem akart változtatni, sőt inkább bűntudatot keltett bennem, hogy én el akarok vele menni valahova vagy legalább csak beszélgetni tartalmasan, hogy ő nem érdemel meg engem és ő egy nagy szar... Egy ideig ez bejött neki de utána inkább kidobtam.


Ne húzd sokáig, ő úgy érzi, nem kell már tepernie érted. Ha azt hiszi elveszíthet téged, akkor biztosan változtat, ki tudja, hogy rövid időre, vagy teljesen.

2022. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!