Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Alkohol ? Meddig lehet bírni ?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkohol ? Meddig lehet bírni ?

Figyelt kérdés
Azt hiszem tudom hogy amúgy semeddig ….jajj nem tudom de kezdem már nem tolerálni hogy napi 6-8 sört iszik meg… nem jár el, nem csinál “rosszat “ csak itthon munka után ezt megissza ( sajnos )
2022. nov. 8. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Balázska nővére vagy?
2022. nov. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Mi az, hogy nem csinál rosszat? De. Képezd magad, hogy soha ne kelljen mástól függened. Különben miért viselnél el egy alkoholistát?
2022. nov. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Semeddig, alkoholista egy percig sem kell...
2022. nov. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

te választottad


Még egyszer kérem a nőket, normális férfi mellett döntsenek, és ne ide jöjjenek panaszkodni!

2022. nov. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmeddig.
2022. nov. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig.
2022. nov. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Fősukin 22 évesen még belefért. De mikor összejöttem az exemmel sokkal visszább vettem, mert szerintem ez már egy párkapcsolatba nem fér bele.

Sőt a szakitás után se tartottam megoldásnak. Az elmúlt 4 hónapban 2x b.sztam be és sok is volt.

Szeretem és pártolom az alkoholt, de ésszel.

2022. nov. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Zéró toleranciám van. 1 sörnél felnézek, a másodiknál csomagolok.
2022. nov. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
72%

Milyen formában hat ki az életetekre? Fontos lenne letisztázni egymás között hogy ez anyagilag belefér-e, felelősségteljesnek gondolja-e magát ilyen életmód mellett, nem aggasztja-e hogy történik vele valami és ott maradsz esetleg nélküle? Esetleg maga az állapot zavar (ha még nem szokott volna hozza a szervezete), vagy Ő egyáltalán tudatába van hogy mennyire nem oké ez így, és miért érzi szükségét ennek? Lelki okok, függőség akármi nem állnak a háttérben?


Első körben megpróbálnám legalább mérsékelni az alkohol fogyasztást, mert az a 6-8 sör naponta egyáltalán nem kevés. Legjobb ha nem is tartotok úgy otthon hogy legyen mit meginni, hátha már ez is elég neki hogy változásra motiválja, vagy próbáljátok ezt a rutint valamivel helyettesíteni. Akár egészségesebb étel/ital amit szeret a párod, akár egy közös program, séta társas játék akármi jó alternatíva lehet.


Én valószínűleg készítenék egy kis össze állítást hogy mennyibe került csak ez az elmúlt hetekre levetítve, elmondanám hogy miért nem jó, miért zavar, jobb esetben egyből megdöbbenti és megérti, főleg talán ha megnézitek hogy mire lehetett volna azt a pénzt költeni, vagy mivel lehetett volna tölteni azt az időt. Ha hajlandó közre működni esetleg írhatjátok naptárba hogy milyen “dózisnál” jár a leszokás, hátha elkezdi motiválni ha látja a fejlődést! :)


Ha semmi nem működik, tisztázd le magadban hogy neked ez meddig van rendben, de ha úgy érzed hogy zavar és változásra való hajlamnak szikraja sincs, ne félj lépni!


Kitartást!

2022. nov. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Nekem csak az jutott eszembe hogy nem lehet olyan szar élet az ahol szemrebbenés nélkül el lehet inni napi kb 3500 Ft-ot ergo havi kb 70 ezret.

Egyébként meg hiába van lepontozva aki aki írta te választottad, nyilván ez volt a legjobb az összes közül.

Szóval mégsem olyan szar helyzet ez.

2022. nov. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!