Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább??

Figyelt kérdés
Van egy középsúlyos értelmi fogyatékos gyermekem,én gondozom,én látom el szinte teljesen.Az apukája dolgozik,vállalkozó.Nagyon rossz a kapcsolatunk az apjával,napi szinten mennek a veszekedések,és már nem bírom tovább.Nincs hová mennem a gyermekkemmel, és ezzel vissza él.Azt mondja menjek el én dolgozni és keressem meg azt a pénzt amit ő,de az az összeget nekem lehetetlen megkeresnem.Ő nem tudná, ellátni,gondozni a gyermekünket.Elhord mindennek a gyerek előtt.Teljesen kilátástalannak érzem a helyzetet.Lelkileg amúgy sem tudom feldolgozni,hogy sérült a gyerekem.És nagyon nehéz vele.Segîtségem az nincs.Nem bírom tovább ezt csinálni.😭
2022. nov. 11. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy szakembert, akinek ha ugyanezt elmondod, érdemben segít is.
2022. nov. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szociális otthonok, ahol ellátják őt, akár rövid távon. Addig keresel másik megoldást.
2022. nov. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom hogy mennyire segít ez neked de leírom, hogy az egyik ismerősöm mit csinált, hasonló helyzetben. Ez már egy közel 30-40 éves történet, de hátha segít.

Nekik is értelmi fogyatékos gyerekük született, de ők kerestek egy bentlakásos otthont a gyereknek ahol szakemberek ellátták őt. Minden hétvégén látogatták a gyereket és ünnepekkor, nyári szünetben ki is hozták az otthonból. Így a nő is el tudott menni dolgozni, és tudták fizetni a gyereknek az otthont. Egész felnőtt koráig ott élt a gyerek, de időközben már felnőtt lett és a betegségeiből kifolyólag elhunyt.

Tudom hogy vannak olyan emberek akik nem akarják otthonba adni a gyereküket, ezt megértem. De ha sikerül egy jól felszerelt, jó szakemberekkel rendelkező otthont találni, akkor talán nem megy tönkre mindenki élete. Az ismerősöm is a gyerekét élete végéig minden hétvégén látogatta, törődött vele, de közben nem ment rá az élete, nem ment tönkre pszichésen.

2022. nov. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Valj el es te kapod a fele penzt. Amit oszinten meg is erdemelsz, hiszen az o serult gyereke is, es te vegzed helyette is a gondozast. Ha elvaltok, akkor meg apuka vagy apukaval felesbe fizessetek egy otthont a gyereketeknek. Te kezdj el dolgozni, eld az eleted, esetleg menj el , dolgozd fel ezt, latogasd sokat a gyerekedet, majd ha ugy erzed, hogy vagysz ra, akkor keress egy uj tarsat.
2022. nov. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először tudatosítsd a drága férjedben, hogy a gyerek ugyanúgy az övé is, és ugyanúgy kutyaköteles ellátni. Tehát válhattok, de te ragaszkodsz az osztott felügyelethez, ugyanis neked is meg kell élned valamiből. Két hétig nálad, két hétig nála. Ha rákerdez, szemrebbenés nélkül vágd rá, hogy Ausztriában fogsz két hetes váltásban dolgozni, idősgondozóként. Gyakorlat adott.

Ő meg majd megoldja, hogy ennyit meg annyit keressen, miközben vagy ellátja a gyerekét, vagy keres neki gondozót a hónap felére.

Sok sikert!


Annyira vicces, mikor az ilyen díszfaszok arra verik magukat, hogy amíg a feleségük minden terhet levesz a vállukról, ők el tudnak menni dolgozni. Hát akkor csinálja meg ugyanezt úgy, hogy ő is kiveszi a részét a gyereke neveléséből, meg minden másból.

2022. nov. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!