Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet megszabadulni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet megszabadulni ebben az esetben egy alkoholistától?

Figyelt kérdés
Párommal 5 éve vagyunk együtt, tavasszal vásároltunk egy házat, előtte eddig nem éltünk együtt. Viszont az elmúlt fél évben rendkívüli módon megváltozott a viselkedése. A kapcsolatunk elején is volt néha, hogy az alkoholhoz nyúlt, ezt akkoriban betudtam egy kikapcsolódási formának nála. Azonban mióta megvan a ház minden egyes hétvégénk abból áll, hogy elég brutális módon bekarmol és szinte magán kívüli állapotba kerül (nem lesz agresszív szerencsére, de nem igazán tud magáról). A legrosszabb az egészben az, hogy mindezt zugivó szinten teszi. Hiába ajánlottam fel neki, hogy vegyük meg együtt az italt, amit szeretne, ossza be stb. Mintha a falnak beszélnék, mert emellett rendszeresen vásárolja magának dugiban is a piákat. Mostanra már teljesen felőröl engem ez az egész szituáció és nem tudom mi tévő lehetnék. Tudom, hogy az lenne a leghelyesebb döntés, hogy ha elhagynám, de nem tudom hogyan tudnánk kiszállni ebből a ház témából jól. Többségi tulajdonos vagyok a házban, mivel édesapám az örökségét rám hagyta, így tudtuk megvenni ezt a házat, természetesen hitel segítségével. És igazából ez miatt ég a képem leginkább, hogy ha eladjuk ezt a házat, akkor a hitel visszafizetésével elvesztegetném azt a pénzt, amit apukám nekem adott és ennek a gondolata még inkább felemészt, hogy édesapám pénzét így elherdálnám. Nem tudom ki tévő lehetnék. Volt esetleg valaki hasonló helyzetben már?

2022. nov. 21. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Munkanelkuli gondolom

Add el vegyel magadnak masikat.

2022. nov. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem munkanélküli hál istennek, ráadásul egy munkahelyen is dolgozunk, szóval valamilyen szinten ez is megnehezíti a helyzetet...
2022. nov. 21. 15:33
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Kő követ tör, tűz tüzet győz...


Az alkoholista legjobb ellenszere a tiszta alkohol.

2022. nov. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmus betegség (márpedig, amit leírtál annak alapján a férjed az), amelynek egyetlen gyógymódja a teljes absztinencia. Keress rá az interneten rengeteg irodalom van róla.


És keress rá olyan csoportokra is, ahol az alkoholisták hozzátartozóival foglalkoznak.


Ha tétlenül ülsz, akkor tönkre fogja tenni a saját, és a te életedet is (gyerek remélem nincs).

2022. nov. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 köszi a válaszodat. Egyértelműen alkoholista. Szerencsére nem a férjem és gyerek sincs. Igazából már most érzem, hogy tönkre mentem ebben az egészben, egyedül ez a ház téma bosszant, hogy hogyan lehetne a legkevesebb veszteséggel kiszállni belőle.
2022. nov. 22. 12:21
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont keress egy jó ügyvédet, és minél hamarabb szállj ki ebből az egészből, és legközelebb nagyon nézd meg, kivel bútorozol össze.


Nem véletlenül írtam, hogy az alkoholisták hozzátartozóinak is van terápia, ugyanis nem véletlen, hogy egy ilyen típusú (még ha az elején nem is volt annyira jellemző) emberhez vonzódtál anno.

2022. nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt elég intő jel, hogy inni jár?

Volt élettársam. Nálam laktunk. Egyszer beivott, brutálisan alázott, oktalanul. Mire reggel fölébredt, a ruhái , minden holmija bőröndökben az előszobában. El is takarodott.

Saját lakásomban nincs bejelentkezés, a lakásomra senkivel nem táblázok be hitelt. Az enyém volt és az is marad.


Van neki benne tulajdonrésze? Ha van, az nagy baj.

Ha nincs, akkor kirúgom, fizetem a hitelt.

Ügyvéd! Sürgősen!

2022. nov. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Közös a ház. A beleadott rész csak az én nevemen van. A hitel felesben kettőnk nevén.
2022. nov. 24. 15:05
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha tudod fizetni a hitelt egyedül, ajánld fel, hogy kifizeted a részét (+ kivásárolod) és 2 hétig kap haladékot kiköltözésre. Közjegyzővel papirozzátok le a megállapodást! Hogyha nem megy, akkor jöhet egy ügyvéd.
2022. nov. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyenkor ki kell vásárolni a másikat, csak gondolom az nem éppen a jelenlegi körülmények között fog történni... Szerintem menj el tanácsadóhoz, ügyvédhez, ennyi pénzt talán megér
2022. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!