Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meg lehet unni egy párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet unni egy párkapcsolatot?

Figyelt kérdés
Több, mint 1 éve együttvagyok a mostani barátnőmmel. Korábban főképp az alkalmi kapcsolatokat kerestem, ennyi ideig senkivel nem voltam még. Nagyon szeretem őt, most viszont úgy érzem, talán kezdem "megunni". Nem őt magát, inkább a hülyeségeit, amiket eddig toleráltam, de mostanra valahogy már nem megy, és nem is érzem hogy én ezt el akarnám viselni. Próbáltam beszélni róla vele, de mindig csak azt hozza ki belőle, hogy már megint őt állítom be hibásnak. Ugyanakkor ezek a dolgok a közös időből nagyon keveset tesznek ki, talán hetente ha előfordul, vagy még több is, mégis valahogy már nincs kedvem olyan gyakran találkozni. Olyan mintha minden ilyen után kevésbé szeretném. Az elején az ágy is nagyon jó volt vele, de mostanra az is olyan egyhangúvá vált annak ellenére, hogy mindig próbálkozunk új dolgokkal. Úgy érzem, mintha a vonzalom elkezdett volna gyengülni iránta. Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy otthagyjam, mert az életem szerves része lett, és nem tudom egyszerűen nélküle elképzelni magamat. Mit lehet ilyenkor tenni? Mivel érdemes próbálkozni?

2022. nov. 21. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
igen meglehet unni...de ez azt jelenti, hogy nem ő a megfelelő társ.
2022. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Önreflexió... Mivel korábban csak alkalmi kapcsolataid voltak, ezért te feltehetően nem a másik személyt nem tudod tolerálni, hanem magát azt, hogy valaki mellett elköteleződj, a hibái elfogadásával együtt, hosszabb távra. Tehát valamilyen kötődési probléma alakulhatott ki nálad, ez vethet árnyékot a gondolkodásmódodra. Nem tudom hány éves vagy, de ha korábban "ágról ágra szálltál", és csak a lehetőségeknek éltél, akkor ez már nem lesz egy egyszerű menet, egy komoly kapcsolatban. Sajnos ennek ez az ára.
2022. nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy ha nagyon gáznak érzed a helyzeted, de szereted a barátnődet és vele szeretnél maradni, akkor érdemes szexuálpszichológussal beszélni. Mert ez az a tendencia, hogy most ez nem működik, a következő sem fog, az után sem, aztán vakarod a fejed, hogy miért nem megy ez neked.
2022. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Persze, ezen nem nagyon tudsz változtatni, mert már próbálkoztal és nem változott semmi.

Elhiszem, hogy nem könnyű lenne csak úgy eldobni, de akkor unatkozni fogsz sokáig...

2022. nov. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Egyszeru. Hozzászokattad magad a valtozatossághoz. Innentol ezt mar cseszheted, mar sosem lesz beloled olyan pasi akinek kellenek erzelmek ehhez, aki orult ha egy ev probalkozas utan osszejott neki egy randi, akinek csak komoly kapcsolatai voltak mert csak szexre nem valasztottak. Na azok a pasik huek. De ha egyszer vk letombolja az erzelmi hatarait, erzelmek nelkul szexel ossze vissza, az mar sosem tud visszaterni a korabbi helyzethez. Mar tudod mit hagysz ki ..
2022. nov. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Egy kapcsolat mindig két emberen múlik, de... Ha eddig szinte csak alkalmiztál és eddig senkivel nem volt komolyabb (ahogy írtad), akkor ez annak lehet a lenyomata. Nem tanultad meg, hogy hogyan simulj egy másik emberhez mélyebben, ezért nem megy ez neked, ezért unod.

Nem megy ez varázsütésre, ha az alkalmi kapcsolatokra kondícionáltad az agyad, akkor irtó nehéz egy komoly kapcsolatban maradni, még ha szereted is a másikat, mert tudatalatt képtelen vagy rá. Sok munka fog kelleni, ha nem dolgozol rajta, akkor mindig is bukós kapcsolataid lesznek sajnos.

2022. nov. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Számomra is kötődési probléma szaga van a dolognak.

Kiégetted magad korábban a sok mindennel, miközben érzelmileg nem fejlődtél.

2022. nov. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha egy év után annyit kivesznek belőled a hülyeségei, hogy ez az egész kapcsolatra rányomja a bélyegét, felejtős. Aki azzal jön, hogy az alkalmizás örökre elront valamit egy emberben, vagy valami mélyebb problémának a gyökere, az csak untig ismételgetett közhelyekben tud gondolkozni. Amit a leírás végén írsz, hogy nem tudod elképzelni magad nélküle, teljesen normális, mert kötődsz hozzá, de 1 év nagyon kevés ahhoz, hogy meg kelljen erőszakolnod magad a találkozásokhoz. Érdemes átgondolni, hogy olyat keress, aki jobban illik hozzád.
2022. nov. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

"Korábban főképp az alkalmi kapcsolatokat kerestem, ennyi ideig senkivel nem voltam még."


Ez közrejátszhat, nem gondolod? Itt a nagy, várva várt szerelem, és mégsem megy egy év után. Mással sem nagyon fog, sajnos.

2022. nov. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8

Nem közhely, ez sajnos egy jelenség. Pszichológiai és fiziológiai alapjai vannak.

2022. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!