Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolatban tapasztaltabb,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban tapasztaltabb, idősebb emberek véleménye?

Figyelt kérdés

Én 23, párom 24 éves. Ez csak azért lehet jelentős, mert fiatalok vagyunk és sok mindent egymás mellett tanulunk meg, hiszen mégis ez az első olyan kapcsolatunk, ahol együtt is élünk már pár éve.

Én magam miatt is igyekszem fejlődni és egyre "jobb" énemmé válni, alakítani a reakcióimat nehéz helyzetekre. Párom ilyen téren még hátrébb van, engem azért több inger ért életem során és nekem volt már egy hosszú kapcsolatom előtte. Ennek ellenére látom, hogy őszintén szeret és igyekszik, hogy jó legyen. Sokáig nehéz volt, de már bízom benne, hiszek benne és kialakult az évek során az a "család" érzés közöttünk. Egyetlen problémánk van : ha veszekedés akad, akkor ő lezárja magát és passzív, indulatos lesz, én pedig szinte mániákus (gyerekkoromból hozom a viselkedést, szülők hiánya) és teljesen össze török, napokra, hetekre traumatizál egy ilyen veszekedés. Biztos vagyok benne, hogy egyikünk viselkedése sem a megfelelő. Bár én mindig úgy indítok, hogy nyugodt hangon, korrekten, értelmes hangnemben próbálom megbeszelni, de amint látom, hogy nem ért meg, akkor már átmegy könyörgésbe, ő még jobban lezárja magát.

Szeretnénk kitartani egymás mellett, nagy terveink vannak, ám ezen dolgozni kéne, de bevallom, nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás. Gondoltam már arra is, hogy nem kéne mindent megpróbálnom megbeszelni, ha eddig sem ez vált be.

Van számunkra valamilyen tanácsotok, hogy veszekedés során a kommunikáció/hamarabbi lezárás fejlődjön?

Köszönöm szépen


2022. nov. 23. 09:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Kellene *
2022. nov. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
8as : "hogy megtanultunk benne mindketten bocsánatot kérni és közös megoldáskeresést kezdeményezni." - igen, megtanultatok! Tehát nem azonnal jött. Pont ezt írtam, hogy akarjuk, hogy jobb legyen, csak a megfelelő módszer nincs meg.
2022. nov. 23. 09:59
 13/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves 10es, de ez megint egy olyan vélemény, amivel nem tudok mit kezdeni. Én nem szoktam családról lemondani, és túl sok okom van szeretni ahhoz, hogy munka helyett eldobjam.
2022. nov. 23. 10:00
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Jezusom

Egy kapcsolat nem ez. Hidd már el.

2022. nov. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
94%

"Az elsőnek : azzal kezdtem, hogy érettebb emberek véleményét szeretném, szerintem alapból egy ilyen ember nem fogja a toxic szót használni."


30 éves vagyok, 10 éve a párommal, 8 éve házasok. Mindkettőnk szülei többszörösen elváltak, nem kell nekünk 50 évesnek lennünk ahhoz, hogy tudjuk, milyen embert kell messzire elkerülni és milyen viselkedés teszi gallyra a kapcsolatot. Anyám és apám kapcsolati dinamikája konkrétan ugyanilyen volt. Nem követtük el az ő hibáikat újra.


Tagadod, hogy nem működőképes a kapcsolatotok a jelenlegi formájában, mert szereted, de ez nem változtat a tényeken. Ha ő nem veszi észre a defektes konfliktuskezelését, te hiába hajtasz neki fejet, azzal csak megerősíted abban, hogy működőképes, amit csinál.

2022. nov. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem én vagyok az első válaszoló, de ismerem a "toxic" szót. A szaknyelv is használja a mérgező kapcsolatokra már. Meg amúgy ia tudok angolul.
2022. nov. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

"8as : "hogy megtanultunk benne mindketten bocsánatot kérni és közös megoldáskeresést kezdeményezni." - igen, megtanultatok! Tehát nem azonnal jött. Pont ezt írtam, hogy akarjuk, hogy jobb legyen, csak a megfelelő módszer nincs meg"


Ez k.urvaszép és jó, de ha a párod nem mutat hajlandóságot, te tanulhatsz bármit. Ha hamarabb hűl ki a kapcsolat, minthogy megtanuljátok a leckét, cseszhetitek. Nem lehet a végtelenségig packázni egymás érzelmeivel, mert olyan sebeket ejtetek egymáson, amikkel már csak undorral lehet tekinteni a másikra.

2022. nov. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
És nincs rá módszer. Az a módszer, hogy eléggé szeressétek egymást, hogy a legnagyobb vita közepette megfogjátok egymás kezét, akármilyen kényelmetlen.
2022. nov. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Te próbálhatod akárhogy menteni a kapcsolatot, ha a párod nem akarja. Ez két emberen múlik. De te tipikusan olyan nőnek tűnsz, aki a szar kapcsolathoz is foggal-körömmel ragaszkodik, csak ne kelljen elengedni. Hát, akkor szenvedj benne, ha neked ez jó.
2022. nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Heló, többen írtátok, de én sehol, hogy ő nem hajlandó változtatni :D Kiforgatni azt tudtok ti is, nagyon. Azzal kezdtem, hogy változtatni akar UNK. Mert annyira szeretjük egymást és az életet, amit egymásnak adunk, hogy rendbe akarjuk tenni az egyetlen hibás pontot is. Ennél érthetőbben nem tudom mondani, hogy neki is ez a szándéka.
2022. nov. 23. 10:18
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!