Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs benne empátia?

Figyelt kérdés
Egyre inkább azt veszem észre, hogy semmi empátia nincs a páromban, kb.fél éve vagyunk együtt, és a legtöbb vitánkat ez okozza. Olyan dolgokat mondd, amivel nagyon megbánt, de ő úgy van vele, hogy elmondta az igazat és ez van; nem mutatott semmi együttérzést, mikor elvesztettem egy szerettem; ha beteg vagyok, akkor első nap még ápolgat, aztán a fejemhez vágja, hogy miért sajnáltatom magam, más is volt már beteg stb. Szerintetek tényleg nincs benne empátia, vagy valami más lehet a háttérben? Illetve lehet-e javítani ezen valahogy? Én nagyon empatikus embernek tartom magam, és szükségem is van az együttérzésre, szóval nem fog menni így hosszú távon, viszont szeretem, és elengedni sem szeretném.
2022. nov. 23. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

te választottad, mi meg hiába vigasztalnánk és ápolnánk, normális helyett az antipatikus kell neked


minden nap 10 ilyen kérdést írtok ki, válasszatok magatoknak örökké rossz párt, így jó a világ

2022. nov. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Asperger szindróma okozhat ilyet, vagy semmi baja, és szimplán csak paraszt.


A kérdés inkább az, hogy miért vagy olyan emberrel, aki sérteget és nem is érdekli? Ha valaki szereti azt, aki bántja, az mentálisan instabil, szóval ezen is gondolkodj el, hogy miért jó neked az, hogy így bánik veled és ez miért nem elég indok neked arra, hogy otthagyd? Apád vert és azt hiszed nem érdemelsz jobbat, vagy mi bajod van?

2022. nov. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2

Meghalt még kiskoromban, a párkeresésben pedig rengeteg kudarc ért, ez az első párkapcsolatom, tehát igen, örülök, hogy valaki van végre mellettem, és nem vagyok benne biztos, hogy többet érdemlek.

2022. nov. 23. 21:44
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Hidd el, hogy többet erdemelsz nála.

Hiába szereted, ha ő így viselkedik...

2022. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pszichológussal feltétlenül beszélgess erről, mert nagyon-nagyon rossz irányba mész, és egyedül lenni sem olyan rossz, mint egy olyan emberrel, aki a maradék, nem létező önbizalmad is el fogja venni és tönkretesz lelkileg! Most még van erőd lépni, 1-2 év múlva már nem biztos, hogy lesz, mert addigra a földbe taposott!
2022. nov. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2022. nov. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nárcisztikus embert ne akarj tanítani vagy megérteni!

Nálad keményebb és stabilabb embereknek sem sikerült még soha az életben!

Futni kell, az ellenkező irányba és minél gyorsabban!

És ne agyalj azon, hogy "ez elég indok-e"!!!! A fele, negyede is elég indok!

Lesz másik!

2022. nov. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy benne biztos hogy többet érdemelsz ahhoz képest itt sírsz pont emiatt. Akkor szenvedjél ha neked ez megfelel. Majd csak megunod főleg ha valaki képbe jön.
2022. nov. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még tapasztalatlan
2022. nov. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"viszont szeretem, és elengedni sem szeretném."

Vagy szereted így ahogy van, vagy elengeded. Más választásod nem lesz. A személyisége adott, nem változik meg. A csodát ne várd, nem lesz.

És az önsajnálat idejét ideje rövidebbre korlátoznod neked is. Nem belemerülni kell teljesen, hanem tovább lépni kis idő múlva. A beletespedéssel, és a másik fél folyamatos sajnálgatásával nem lépsz előre semmit. Olyan vagy mint egy operált beteg, aki azt hiszi, hogy mert műtötték, akkor már soha nem kell felkelnie az ágyból. Csak tesped benne. Elhagyja magát végleg.

2022. nov. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!