Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs pénzem pszichologusra...

Nincs pénzem pszichologusra meg nem is nagyon értem meg a munkájukat de akkor mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy rengeteg rossz dolog történt velem, a családommal, ami miatt folyamatosan szorongok, őrlődök, keresem a megoldásokat.


Eljutottam arra a pontra, hogy azt érzem összerogyok a terhek alatt.


Talán ha elmondhatnám egy idegennek mindent ami bánt (egy évig tudnám mesélni sajnos) akkor lehet segítene.


Vannak barátaim, közeliek, legjobb barátok és van párom is. Szoktam nekik mesélni de már őket sem szeretném ezzekkel nyomasztani. Pszichológusra nincs pénzem, és bár minden munkát elismerek a világon és sokaknak segít én mégis azt gondolom hogy csak azért fizetnék valakinek hogy meghallgasson.. a párom, barátaim is meghallgatnak ha úgy van, megoldásokban is segítenek ha szükséges de talán most azt érzem csak úgy kibeszélnék magambol mindent egy idegennek aki 100ig rámfigyel de nem pszichológusnak és nem is a pénzről van szó igazán. Valós megoldást ő sem tudna nyújtani a problémákra mert ezek tőlem kívülálló dolgok, de mégis részese vagyok. Max találgatni tudna hogy ez vagy az lehet ezt vagy azt kene akkor csinalni, ha ez a problema esetleg akkor igy dolgozd fel..



2021. febr. 7. 01:07
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

A pszichológus (ha jó szakember) segítene feldolgozni a megváltoztathatatlan dolgokkal kapcsolatban fnnálló negatív érzelmeidet. 2 coping mechanizmus típus van. Az aktív és a passzív. Az aktív az amikor a szituációt próbálod megváltoztatni. Amikor ezt nem lehet (mint ahogy írod), akkor a szituációval kapcsolatos érzelmeket kell megváltoztatni, azt ahogy reagálsz a dolgokra.



U.i. Pszichológus vagyok és nem, nem csak annyiból áll a munkánk, mint ahogy azt elképzeled ;).

2021. febr. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy rengeteget tanultok, mint mondtam elismerem és sokaknak segítetek. Csak esetemben valahogy nem gondolom hogy a körülmények, sztorik miatt tudnának segíteni, az érzelmeim, hozzáállásom megváltoztatásával, a dolgok megértésével sem
2021. febr. 7. 02:14
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

1. "Pszichológusra nincs pénzem"

Fizeted a TB-t, azaz TB alapon jár neked az ingyenes terápia (az más kérdés, hogy a lakhelyed közelében mennyire van leterhelve az ellátás).


2. "csak ...... hogy meghallgasson"


"Valós megoldást ő sem tudna nyújtani a problémákra mert ezek tőlem kívülálló dolgok, de mégis részese vagyok. Max találgatni tudna hogy ez vagy az lehet ezt vagy azt kene akkor csinalni, ha ez a problema esetleg akkor igy dolgozd fel.."


A terapeuta nem oldja meg a gondjaidat, hanem abban segít, hogy magad meg tudd oldani azokat (sokszor egészen váratlan módon, ahogy eszedbe sem jutott volna, úgy állhat össze egy-egy megoldás). Megjegyzem, neked lenne a legrosszabb, ha más oldaná meg a problémáidat, bár, meglehet, hogy lokálisan segítségnek tűnne, de globálisan, hosszabb távon csak neked ártana vele.


Továbbá messze nem az - úgymond - beszélgetős terápia az egyetlen módszer, illetve több esetben egyszerűen nem az a hatékony terápia. Ha olyan "helyen" gyökeredzik a probléma, amihez nem "férsz" hozzá, akkor az intellektuális belátás terápiás értéke pontosan zero-pont-zero.


Ilyen helyzetben hiába is beszélnéd ki valakinek / valakivel a gondot, legfeljebb átmenetileg könnyítene a terheden, mert - és itt most ismétlem magam - egyszerűen nem férsz hozzá az intellektusoddal - lett légyen az bármily szofisztikált - a problémát, mint tünetet előidéző forráshoz.


Egy jó szakemberrel viszont, aki képes veled hatékonyan együtt dolgozva végigvezetni téged mondjuk egy katatím imaginatív terápián, néhány év alatt egészen szép eredményeket lehet elérni (sőt, a terápia zárása után is folytatódik a változás). Ez, egy szimpla, ismerőssel / baráttal / családtaggal folytatott beszélgetéssel nem valósítható meg, még a legjobb szándék által motiváltan sem (meg hát, a jó szándékkal kikövezett utakról amúgy is tudjuk, hogy sok esetben hová vezetnek).


Egyébként, még, ha külső gondokkal is áll valaki szemben, akkor sem mindegy, milyen személyiséget kapnak oldalba azok a gondok, így mindenképp jobban jársz, ha szakemberhez fordulsz. Nyilván én nem vagyok az, viszont azt tudom, hogy ha egy motivált és kitartó ember egy valóban hozzáértő terapeutához kerül, akkor abból csodás dolgok sülhetnek ki.


Láttam ilyet. Az illetőt több fronton is (egzisztenciális, családi, egészségügyi területeken) olyan válságok tépázták, melyek bármelyike a többségünket kikészítette volna, s akadt köztük külső és belső forrású egyaránt. Mégis, óriási elszántsággal és egy kiváló szakemberrel (TB keretek között), úgy három év alatt egyenesbe jött (ő úgy mondja, hogy a mínusz végtelenből feljött a nulla nívóra, így már terhek nélkül élhetett), majd a terápia zárása után még tovább javult az élete.


Hidd el, óriási szószban volt! Nyilván nem mondtam neki anno, de nem fogadtam volna rá. Mégis, mára olyan élete van, amit sokan irigyelnek. Ezzel csak azt próbálom megvilágítani, hogy tűnjön bármilyen rossznak is a helyzet, lehet kiút belőle, akkor is, ha most még nem látod azt.

2021. febr. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál!! Esetleg elérhetőséget kérhetnék vagy van infód a pszichológusról? Kommented olvasva, változott a véleményem.
2021. febr. 7. 02:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudom, ki volt a terapeuta, s, ha jól tudom, a mai napig is ott praktizál, de nem biztos, hogy ez az "ott", a Te lakhelyed közelében van. Mindenesetre, privátban elküldöm a nevét és az intézet koordinátáit, ahol dolgozik.
2021. febr. 7. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk, ezt a nagy lemínuszolást nem értem. Indoklás persze nincs, hogy tudnám, mi a kifogásolnivaló abban, amit írtam (konkrét tényeket és egy valós sztorit), de hát, ez van, ez egy ilyen közeg.
2021. febr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Óh, mialatt dolgoztam, beugrott, hogy esetleg valakinek rontom itt az üzletét azzal, hogy a hsz-emet olvasó rászorulókat nem hagyom meg abban a tévhitükben, mely szerint kizárólag magánpraxisban működő, azaz "fizetős" pszichoterápia létezik. Ha így van, akkor szégyellje magát az a "szakember", aki ezért lepontoz!


S itt most egyáltalán nem az én kis érzékeny lelkemről van szó, hanem arról, hogy visszataszító dolognak tartom azt, ha valaki tudatlanságban igyekszik tartani rászoruló embereket, csak, hogy érvényesítse önző érdekeit.


Szélsőséges, de lehetséges példával élve, mi van, ha valaki, akin segíthetne a kezelés, azért lesz öngyilkos, mert nincs pénze és mivel úgy tudja, hogy kizárólag magánúton juthatna terápiához, nem veszi igénybe azt? S, mi van, ha egyébként meggyógyult volna, ha megkapja valakitől a felvilágosítást, jelesül, hogy TB alapján ingyenes ellátásra jogosult?


Amennyiben a lepontozással kapcsolatban igaz feltételezésem, csak azt tudom írni, hogy mélyen, de nagyon mélyen szégyellje el magát az a "szakember", aki ilyet tesz / tett.


Megjegyzés: már az első - magát pszichológusnak valló - válaszolónál is hiányoltam a kiigazítást, mellyel a saját hsz-em 1. pontját kezdtem, hiszen az egyik fő ok, ami a Kérdezőt gátolta a szakszerű segítség igénybevételében az nyilvánvalóan épp a pénz hiánya volt!


Hajrá, lehet lepontozni megint! Nekem nem - illetve nem nekem - árt vele. Lelke rajta...

2021. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Pszichológus válaszol - Online pszichológus

onlinepszichologus.net › pszichologus-valaszol › page

Mire jó akkor az írásos online pszichológiai tanácsadás? ... De gyerekként szerintem nem nagyon vették figyelembe a véleményemet, nem nagyon ... arról aki valójában vagyok.. baratnomet meg azèrt nem èrtem mert meg annyit se tudd mondani h ... Jelenleg nincs pénzem pszichológushoz menni, ezért is fordultam önhöz.


Pszichológus válaszol – Online pszichológiai tanácsadás

onlinetanacsadas.com › comment-page-4

A hozzászólás elküldéséhez az email cím és más adatok megadása nem szükséges. ... A pszichológus válaszol rovatban a válaszadás ingyenes és általában 60 ... akkor mindig tudnak mondani valami időpontot, hogy találkozzunk, de nem érzem ... nem szeretjük,úgy érzem nagyon labilis érzelmileg,ha nincs pénze egész .

2021. febr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves nyolcas ennek fuss neki újra, legfeljebb nagyjából van csak értelme.
2021. febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

@8

"Őőőőő....könnyen elkaptuk."

Brian élete

2021. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!