Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azért nincs empátiám, mert...

Azért nincs empátiám, mert tinédzser vagyok?

Figyelt kérdés
Neten olvastam, hogy 25 éves korig még nem fejlődik ki rendesen az empátia. Ha most 17 vagyok, és hiányzik, akkor lehetséges, hogy később megjelenik?

2021. máj. 24. 14:39
A kérdező szavazást indított:
Valószínűleg empatikusabb leszel
Nem leszel empatikusabb
18 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet egyértelműen megmondani. Ez emberfüggő. Felnőttek között is van olyan, akinek az empátiája a béka fenekét súrolja alulról. :D
2021. máj. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Lehet az is az oka. Evolúciós ok egyébként. Valaha kamaszkorban történt a leválasztás, és ilyenkor a fiataloknak szüksége volt az agresszióra, ha nem akartak éhen pusztulni.
2021. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez mit jelent? Hogy nem hat meg ha szakított egy haverod és ki van bukva, vagy egyáltalán nem érdekel, ha mondjuk egy állatnak fáj valamije? Mert ez nagyon nem ugyanaz és utóbbi esetben nem ártana egy pszichiáter.
2021. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#3 Az utóbbit jelenti.

2021. máj. 24. 15:02
 5/10 anonim ***** válasza:
4: Értem. Akkor tényleg nem ártana beszélni valamilyen szakemberrel, mert jó esetben ez már kisgyerekeknél is megvan. (mondjuk kisiskolás kor környékén)
2021. máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor még empatikus voltam, volt egy kis macskám, és imádtam. Az utóbbi időben lettem ilyen. Ezért is gondoltam a kamasz korra.
2021. máj. 24. 15:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért remélem nincsenek olyan gondolataid, hogy szeretnél kínozni állatokat. Ha igen, mindenképp pszichiáterhez kell menned. Amúgy én sem érzem magamat mindig empatikusnak, pl nő létemre engem egy baba sírása idegesít, nem pedig arra gondolok, hogy “jaj szegényke biztos éhes”. Én most lettem 25, szóval szerintem ez már nem fog változni :D Igazából amíg nem ártasz másoknak, addig nincs baj, te sem tehetsz róla, hogy bizonyos helyzetekben nem érzel különösebb sajnálatot. Lehet vannak empátianövelő gyakorlatok vagy ilyesmi...
2021. máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

teljesen természetes ha egy idő után nem veszed magadra mások szenvedéseit

kinek van erre energiája? ez nem a 80-90-es évek

2021. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8: Az empátia az EQ része. Elég szomorú, ha ez egyeseknél a béka feneke alatt van. Nyilván nem tehet róla, de nem is teljesen normális dolog.
2021. máj. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, csak simán s.zar neveltetést kaptál, és/vagy valamilyen mentális betegséged van.
2021. máj. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!