Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van itt olyan párkapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan párkapcsolatban élő, akinek idővel fejlődött a kapcsolata?

Figyelt kérdés
Azoknak a tapasztalataira lennék kíváncsi, akik az első pár évet nehezebben élték meg, hibákat követtek el (semmiképpen sem hűtlenség!), akaratlanul bántották egymást, majd az évek során fejlődtek, tanultak és jobb társakká váltak.
2022. dec. 22. 00:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Igen van, de az egyik fél hibájából időszakosan elromlott.
2022. dec. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Persze! Mint megdöglött a k*rva, szarkeverő anyjaA
2022. dec. 22. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy működő kapcsolat mindig a változásról és a fejlődésről szól
2022. dec. 22. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mellettem mindenki épul fejlodik normalis lesz, aztán lelépnek.

Vmi ugrodrszka lehetek:(

2022. dec. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Csúnya dolog.
2022. dec. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Hans Pötterman ***** válasza:
Nálunk így volt,kb a 4. Hónapban meg is indult egy hanyatlás, (elkapkodott összeköltözés, és egyéb okok) úgyhogy lényegében az első másfél évben el is értünk egy elég mély pontot. Utána valahogy elkezdett épülni minden, kialakult egy rendszer ami működik így a hétköznapokban, azóta jobb. Mindjárt 4 évesek leszünk
2022. dec. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Hans Pötterman ***** válasza:
100%

#4

Az előző nekem is ilyen volt... :/ Tényleg csúnya dolog. Kikupáltam, erőltettem bele némi önbecsülést, csomó dolgot megtanítottam az életről,ösztönöztem a tanulásra,(akkor persze én voltam a szemét)aztán lelépett, hogy mással élje meg azokat a dolgokat amiknek az irányára én tereltem rá...

2022. dec. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mi ugyan nem bántottuk egymást az elején sem, de nem volt az igazi az kommunikáció. Igazából csak úgy voltunk. Párom erőltette az összeköltözést, és nálunk az lett a pozitív fordulópont. Meg a covid. Sokkal többet voltunk együtt, többet kezdtünk beszélgetni, és sokkal jobb lett a kapcsolatunk is. Januárban leszünk 7 éve együtt, és már házasok vagyunk.

De egy kifejezetten rossz, bántalmazó kapcsolat szerintem nem tud így átalakulni. Mi csak nem találtuk elsőre igazán a közös hullámhosszt, hiába láttunk a másikban valamit.

2022. dec. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ahh en is csomoszor igy jartam igy. Vagy kettonek is en kerestem munkat/tanfolyamot/magantanart, volt, akit lehoztam a kaborol, aztan leleptek. Mondjuk en voltam a hulye, hogy osszejottem a kabos munkanelkulivel.
2022. dec. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Leginkább a 6ossal tudok azonosulni, a költözés miatt is. Egy év után össze költöztünk.

Bántás alatt én olyan dolgokat értek, melyek inkább csalódást okoznak, esetleg bizalmi gondot. Mondok egy random példát, de tényleg csak választok egyet, nem lényeges kiemelni. Volt egy barátja régen, aki nagyon durván, nem is fejtem ki hogyan beszélt velem. Ennek ellenére a párom még beszélgetett vele egy ideig, talán egy évig. Majd amikor szóltam neki, hogy ez nem normális, nem esik le, hogy ilyet nem teszünk, mert hátba szúrás, akkor utána kimerült abban, hogy lerázta mindig a srácot. Sajnos nekem más kicsit az értékrendem, ha valaki a páromat bántja, én az ellen az ember ellen megyek.

Nyilván én is követtem el hibát, én például nem ráztam le valakit, aki egyértelműen fel akart szedni, mert annyira szórakoztatott a téma, amiről beszéltünk. Mármint, szóvá tettem neki, hogy párom van és nem érdekel olyan formában, csak beszélgetni akarok, de persze megtehettem volna, hogy azt mondom, hogy "mivel neked tetszem, ne is beszéljünk semmiről".

Ettől függetlenül a hűség mindig megvolt nálunk, és a kitartás is. Ha széjjel mentünk, szinte azonnal össze találtunk, mert ragaszkodunk ahhoz, hogy együtt fejlődjünk. Eljegyzést, majd házat akarunk. Egyébként a 3,5 éves kapcsolat utolsó fél évében többet fejlődtünk, mint 3 év alatt.

2022. dec. 22. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!