Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kéne tudnia a páromnak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kéne tudnia a páromnak az előző (10 éves) kapcsolatomról?

Figyelt kérdés
Párommal fél éve vagyunk együtt, és eddig még nem beszéltünk az exekről. Én volt, hogy adtam volna neki alkalmat, hogy rákérdezzen, pl megemlítettem, hogy pl. szakítás után ezt meg azt csináltam, de ő sosem kérdezett rá semmire, én meg így külön nem forszíroztam. Viszont nekem előtte egy 10 éves kapcsolatom, amiről így nem tud, és kicsit furcsának gondolom ezt. De random is furcsa lenne felhozni, hogy "figyi, nekem előtted egy 10 éves kapcsolatom volt, csak hogy tudd". Ezt hogy kéne felhozni? Egyáltalán baj-e, hogy nem tud róla, mert lehet csak én gondolom úgy, hogy ezt tudnia "kéne" rólam. Ő sem hozta fel egyszer sem az exeit, én sem tudom, hogy neki kik voltak, de ő ilyen alkalmat sem adott nekem, amire lecsaphattam volna és kérdezhettem volna 1-2 dolgot ezzel kapcsolatban. 29 évesek vagyunk mindketten.
2022. dec. 29. 15:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Én megijednék, hogy ilyennel jössz. Ha nem kérdez, nem akarja tudni. Nincs más téma?
2022. dec. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Én is olyan vagyok, hogy minél kevesebbet akarok tudni exekről. Nem kérdez rá, mert fél, hogy fájni fog neki a válasz. Engem is zavarna egy 10 éves kapcsolat, bár az jó jel, hogy te sem hozod fel, általában akiknek ilyen hosszú kapcsolatuk volt nem bírják ki, hogy ne sztorizzanak róla állandóan :D Ne hozd fel, amíg ő nem áll készen arra, hogy megtudja. Jelezni fog, ha akar róla beszélni.
2022. dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
94%
Mert fontos az ex? Ha kíváncsi megkerdezi egyebkent en nem hoznam fel
2022. dec. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem miért kellene titkolni? Mindenkinek van múltja.
2022. dec. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
30%
Figyelj én azt is tudni szeretném hogy mekkora volt az exeid farka. Légy szíves mondd el.
2022. dec. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem azokat az embereket, akik így kínban vannak attól, hogy beszéljenek a múltjukról a párjukkal. Könyörgöm, ennyire nem érzitek magatokat komfortosan a saját párkapcsolatotokban? Külön megfontolás és felkészülés kell ahhoz, hogy megossz vele egy fontos részletet a múltadról? Ha lényegesnek tartod, hogy tudja, akkor beszélgess vele erről és kész. Mi történhet?
2022. dec. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Előbb vagy utóbb biztosan szóba kerül valamilyen formában, hiszen nyilvánvaló, hogy nem ti vagytok az elsők egymás életében. A lényeg, hogy ha szóba kerül, ne tűnjön nosztalgiázásnak, mert az rohadtul irritáló. Utána pedig nem kell többet megemlíteni. Végül is ha 10 évig férjnél lettél volna, azt nyilván elmondod, ez is csak olyan. A múltad része.
2022. dec. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kezelem tabunak, de nem is beszélek róla. Ha akar kérdez, ha nem akkor nem. Ennyi. A férjemet nem érdekli az exek. Egyáltalán. Tudja, hogy volt egy 7 éves bántalmazó kapcsolatom, de sose kérdezett rá. Tudja, hogy nincs mit beszéltünk erről. Nem kíváncsi rá, hogy hogyan miként bántalmazott az illető. Szerintem valahol neki is fájna, ha tudná, hogy valaki engem mentálisan és fizikailag is bántalmazott. Ő nem akarja tudni, én pedig régen lezártam ezt magamban.


Viszont én az előző kapcsolatáról tudni akartam. Sajnos úgy kezdtünk el randizni, hogy az előzőt nem zárta le. 10 évet volt vele együtt. Aztán nem tudta eldönteni, hogy az exe vagy én. Én pedig kiadtam az útját. 4 hónappal később lezárta azt és újrakezdtük. Azóta összeházasodtunk, családot alapítottunk. Azonban én két éve beszélni akartam a nőről és a kapcsolatról. Tudni akartam, hogy szereti e még, le e zárta, mert ha nem, akkor nem baj, de így nem szülök gyereket. Hiszen akkor a kapcsolatunk instabil alapokon áll, ha még az előzőhöz vágyik vissza. Szerencsére ő azt évekkel ezelőtt lezárta, nem is érdekli az exnő, pedig mint utólag kiderült, kereste is a férjemet vagy 3 éve. Nekem ez a beszélgetés kellett ahhoz, hogy megerősítsen abban, hogy alapíthatok vele családot és nem rohan, ha a csaj füttyent egyet. Akkor beszéltünk róla, azóta nem hoztam fel és soha többé nem is fogom.


Kellenek a tisztázó beszélgetések, ha neked vagy neki igénye(d) van rá. Ha nincsen, akkor felejtsétek el a múltat és építsétek együtt a jövőt. Semmi értelme a múltba visszatekinteni, mert az a múlt. Változtatni nem fogsz tudni rajta. Akkor meg minek beletúrni?

2022. dec. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ami volt, elmúlt. Ami van, az a fontos. Ami lesz, most alapozzuk.
2022. dec. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges ezen pörögnöd. Ha kérdez valamit, majd válaszolsz, de ha külön nem kérdez, minek vele foglalkoznod.


Nem kell titkolni, mindenkinek volt élete a kapcsolat előtt is. 10 év sok idő, de szerintem nem kell ezt így külön kiemelni, hogy "10 éves kapcsolat". Ha megkérdezi meddig, hogy meddig tartott, elmondod. Ennyi.

2022. dec. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!