Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kéne tudnia a páromnak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kéne tudnia a páromnak az előző (10 éves) kapcsolatomról?

Figyelt kérdés
Párommal fél éve vagyunk együtt, és eddig még nem beszéltünk az exekről. Én volt, hogy adtam volna neki alkalmat, hogy rákérdezzen, pl megemlítettem, hogy pl. szakítás után ezt meg azt csináltam, de ő sosem kérdezett rá semmire, én meg így külön nem forszíroztam. Viszont nekem előtte egy 10 éves kapcsolatom, amiről így nem tud, és kicsit furcsának gondolom ezt. De random is furcsa lenne felhozni, hogy "figyi, nekem előtted egy 10 éves kapcsolatom volt, csak hogy tudd". Ezt hogy kéne felhozni? Egyáltalán baj-e, hogy nem tud róla, mert lehet csak én gondolom úgy, hogy ezt tudnia "kéne" rólam. Ő sem hozta fel egyszer sem az exeit, én sem tudom, hogy neki kik voltak, de ő ilyen alkalmat sem adott nekem, amire lecsaphattam volna és kérdezhettem volna 1-2 dolgot ezzel kapcsolatban. 29 évesek vagyunk mindketten.
2022. dec. 29. 15:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%

Fél éves kapcsolatban minek nosztalgiázni? Neked hiányzik az ex?

Ha a nőknek meséltem exről, addig nem nyugodott, míg interneten ki nem kereste. Aztán nézegette, ment a hasonlítgatás. Teljesen szétb@szták a kapcsolatot. Azóta semmit nem mondok.

2022. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
63%
#11 Igen mi nők ilyenek vagyunk. Ez ilyen sajnos. Nem lehet megállni...
2022. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, mi ez a hiszti mindig az ex téma körül. Én szeretem tudni, hogy a páromnak előttem volt-e kapcsolata, vagy csak összevissza kureszolt, illetve milyen jellegű kapcsolatai voltak, milyen problémák miatt szakítottak stb. Nagyon sokat meg lehet tudni egy emberről ezek alapján. És nem azt mondom, hogy részletesen el kell mesélni, hogy milyen volt az ex (mert azt inkább ne!), de nem is kell úgy kezelni ezt a témát, mintha nem létezett volna előtte mással életed. Főleg úgy, hogy 10 évet leéltél valakivel. Akit ez a téma frusztrál és elkezdi összehasonlítgatni magát az exekkel, annak saját magával vannak önbecsülési problémái…
2022. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
53%

Ez kettőtök dolga.

Bár én eleve úgy vagyok vele, hogy ha már valakivel járok. Ergo megbízunk egymásban, és jobb esetben titkolózni sem kell egymás előtt... (ha már kell, az rég rossz.) Akkor minden joga megvan hozzá, hogy ismerje a múltamat.

Ráadásul 29 évesen azért már feltételezhető, hogy a többségnek volt egy vagy több kapcsolata. Szóval ezen miért is kéne megdöbbenni?

2022. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
75%

#11 "Ha a nőknek meséltem exről, addig nem nyugodott, míg interneten ki nem kereste. Aztán nézegette, ment a hasonlítgatás. [...] Azóta semmit nem mondok."

Én meg azt mondom, hogy inkább igyekszem értelmes, érett nőkkel ismerkedni. Olyannal, aki legalább közepes mértékben rendben van pszichésen magával kapcsolatban, és akiben van legalább annyi bizalom, hogy ha összejövök vele, elhigyje, hogy az azért van, mert szeretem. És hogy ha vele vagyok, akkor nyilván van, ami megfogott benne. Ez a hasoníltgatás olyan gyerekes és éretlen...

Nekem konkrétan pont, hogy a barátnőm mondta, hogy nyugodtan sztorizgassak az exeimről is, szereti hallgatni, ha mesélek, és "értelmes felnőttek vagyunk, nem az számít, hogy a múltban mi történt, hanem hogy most mit érzünk".

Szóval igen, tudunk egymás exeiről.

2022. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
#15 én is pontosan ugyanígy vagyok a párommal, még név szerint is tudom az exeit, de annyira nem érdekelnek, hogy soha rá se kerestem egyikre sem facen. Szerintem aki ilyet csinál, az ahogy írtad, pszichésen nincs rendben és nincs önbecsülése. Szerintem semmi gond nincs azzal, ha valaki az exeiről mesél - kivéve, ha olyanokat mond, hogy az exe ebben vagy abban jobb volt, tehát szándékosan nyomást akar tenni rám, hogy én is jobb legyek ebben vagy abban. Akkor megmondanám neki, hogy nyugodtan menjen vissza hozzá.
2022. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
70%

#12 szerintem érett személyiség. De ilyenek a nők.

#15 Sztorizgatni az ex-nőkről? Tudod mikor szerelmes beléd?!

2022. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek a két előttem szólóval. Engem egyáltalán nem zavar, ha a pasim valami kapcsán megemlíti az exét. Most komolyan, úgy kéne csinálni, mintha nem létezne a múlt? Ne meséljen el érdekes sztorikat, mert szerepel bennük az exe? Az előző partnerek az ember életének fontos részeit képezték valamikor. Egyszerűen nem látom okát, hogy elbábozzuk, hogy nem is léteztek, hanem én vagyok az első.


És persze nyilván más az, amikor rosszindulatú beszólogatás keretei közt merül fel az exbarátnő neve.

2022. dec. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
81%

Én is valami olyat írnék amit az előzők.

Nem konkrétan az exről, de ti nem beszélgettetek még a múltatokról? Csak laza sztorizgatás keretén belül? Erről-arról eszünkbe jut azért ilyen-olyan régi sztori, amit elmesélünk. Tíz év meg nem kevés. Lényegében bármi eszedbe jut, buli, párkapcsolati dolog...abban szinte mindben ott van az exed ha 19 éves korod óta vele voltál.


A másik meg. 30 körüliek vagytok. Gondolom komolyat terveztek. Akkor csak érdekel a másik. És fél év alatt még nem beszéltetek arról, hogy kinek mennyire komoly kapcsolatai voltak? Mivel ez nem is feltétlen az exről szól. Sokkal inkább magáról a személyről.

2022. dec. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#17 "Sztorizgatni az ex-nőkről? Tudod mikor szerelmes beléd?!"

Szerintem ezt én jobban tudom, mint te. ;-)

Bár lehet, hogy a "sztorizgatást" itt egyesek félreértették. Nem arról van szó, hogy áradoztam volna róluk, meg pláne nem hasonlítgattam senkihez. Elmeséltem azt, amikor 24 évesen összejöttem egy 16 éves lánnyal, 4 hónap online ismerkedés után. Majd másnap szakított, mert neki a 24 év még túl gyerek. Vagy elmeséltem, amikor egyetemistaként az akkori barátnőmmel, aki nem vetette meg az alkoholt (és bizony engem is belevitt a rosszba) megpróbáltunk a koleszba visszatalálni. Tekintve, hogy nekem a tájékozódási képességeim városban, ismeretlen terepen azért nem túl acélosak, ő pedig a városnak olyan részén levő kocsmába rángatott el, amerre akkor jártam először. És nem sikerült hazatalálni. Én mondtam, hogy lehet, hogy rossz irányba megyünk, de ő lehurrogott, hogy ő ismeri a környéket, nem én. A végén a szomszéd településen kötöttünk ki. Erre elkezd engem szidni, hogy rossz irányba vezettem őt. :D

De nem fogok itt mindent kiteregetni. Csak felhoztam pár példát, hogy mire kell gondolni.

Meg persze a tényadatokat soha nem titkoltam előle. Ne legyünk már éretlenek! Miért ne tudhatná, hogy hány barátnőm volt, melyikkel meddig tartott a kapcsolatom, milyen volt a viszonyunk, hogy jöttünk össze, és mi miatt lett vége?

2022. dec. 30. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!