Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ennyire nehéz szakítani,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire nehéz szakítani, ha család van?

Figyelt kérdés

Igazából beszélgetni szeretnék, és érdekelne, hogy komolyan bennem van a gond, vagy sem?

A közös gyerekünk születése után jöttem rá, hogy hazudott a párom, nőzött a neten és néha engem "ócsárolt" ezeknek a lányoknak (főleg a testem). Miután ezzel szembesítettem pedig még bántott is. Nem volt egy könnyű várandósság, hamarabb is született a baba mint kellett volna és emiatt alapból is nagy volt a feszültség, de már jóval korábban is művelte a hátam mögött lévő kis dolgait. Ezután nem változott semmi. Nem segitett semmiben, mindennel egyedül birkóztam meg. 2 év után mostanra szedtem magam össze mind anyagilag és lelkileg, hogy lépnék. Lett saját házam, bevételem. Szerinte és még pár ember szerint minden rendben van és nem most kellene feladnom, de mai napig megkapom a "rossz anya vagy szöveget". Jelzem minden nap meleg étellel várom, szexet bármikor kap (Őt idézve:"Sose volt olyan jó mint velem.") rend van amennyire egy 7 és egy 3 évestől lehet, mindezek mellett hetente 3-4 alkalommal kell el járnunk "kezelésekre", fejlesztésekre. A nagy gyerek nem tőle van, de a szavaival élve elfogadta, azonban őt is bántotta eleget, ezért is próbáltam össze szedni magam, hogy lépjek innen. Mostanra próbálnak azzal győzködni, hogy mégis maradjak mellette, ne adjam fel. Ő van, hogy el zavar és aztán nem akar elengedni. Megvádolt azzal is, hogy van valakim, mert biztos azért "hülyültem" meg... Tényleg csak ez az egy indok lehet elég a szakításhoz? El kellene engedni a múltat ilyen egyszerűen? Nem is ezek végett mennék főleg, mert a múltba ragadtam, hanem azért mert továbbra sem tisztel, egyoldalúnak érzem az odaadásom. Köszönöm ha végig olvassa valaki és ha én vagyok a hibás is megmondja, hogy el gondolkozhassak. A környezetem nem szól bele, max azt mondják ne adjam fel. Előre is köszönöm a választ.


2023. jan. 4. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem értem, hogy minek kell minden kanitól vakon szülni....főleg úgy, hogy a nevelt gyerekhez való hozzáállása elég szar volt az újabb gyerek előtt is.
2023. jan. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a környezeted él a pasassal, könnyen pofáznak.
2023. jan. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene, hogy nehéz legyen, hiszen nem ma történt, ami miatt tovább akarsz lépni, tulajdonképpen 3 éve készülsz erre, lelkileg, és tevőleg is. Nem értem, hogy miért magadban keresed a hibát, és tulajdonképpen mivel bizonytalanítanak el! Az okaid megvannak, és 2 gyerekkel nem egyszerű új életet kezdeni, de ha jól értem az anyagiak sem akadályoznak, úgyhogy csak nagy levegőt kellene venned, és megtenni, ha biztos vagy a dolgodban, az, hogy ki mit gondol, az nem számít.
2023. jan. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves első, nem, nem bánt vele úgy, már a lebukások után vált vele szemben ilyenné... Előtte minden "Túl szép volt, hogy igaz legyen" nem véletlenül vállaltam plusz egy gyereket.

A többieknek pedig köszönöm a "megerősítést" Jól esik. Ha nem is 100% szedtem magam össze, de úgy érzem lassan lépnem kell innen, mert már senkinek sem jó hosszútávon.

2023. jan. 4. 08:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Néha nagyon nehéz, vagy szinte lehetetlen kilépni egy házasságból.

Én csak az én példámat tudom elmondani. 15 éve vagyunk együtt, vagy egy gyerek, akinek sajnos tartós betegsége van. Én nem dolgozom, mivel én vagyok otthon vele. Persze jár suliba, de nem tudnék dolgozni teljes munkaidőben, illetve részmunkaidőben is ha valami van a gyerekkel én mennék táppénzre vele, mert segítségem nincs. Így nem vesznek fel sehová.

Hiába rossz a kapcsolatunk, nem tudok lépni.


Ha te tudsz lépni, lépj, ne maradj benne, ne hallgass másokra. Te tudod hogy jó neked.

2023. jan. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

#4

☝️De ne szülj megint, ha valaki újra képbe kerül. Akkor majd 3 gyerekkel maradsz egyedül, ha megint sikerül egy "főnyeremény" kanit beválasztanod.Ne higgy a mesékben, hogy a következő majd tökéletes lesz. Nem lesz, csak szeretnéd.Kevés a tényleg normális, monogám férfi. Rád sem fog jó fényt vetni, ha mindenkitől vállalsz utódot, akivel sikerül lefeküdni a kapcsolatban.

2023. jan. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen egyértelmű, hogy csak kényelmet jelentesz neki, és nem ezt érdemled. Nőzött/nőzik, bánt, megszégyenít, nem segít. Te megállsz a lábadon és rendben tartod a családod. Nem értem, mit lát a környezeted, csak azért, hogy legyen otthon egy here, aki semmit nem tesz hozzá a közös élethez, ellenben csak elvesz, és még lelkileg is kicsinál, miért hiányozna? Miért és mi mellett kellene kitartanod mégis? Kitartottál addig, amíg összeszedted magad anyagilag, ez a here nem nyújt neked semmit, ami miatt egy másodperccel is több időt kellene a társaságában töltened.

Nem kell neki se magyarázkodnod, hogy "miért hülyültél meg", nem a társad, nem funkcionál akként. Lett saját házad, bevételed. Ő nem ért a szóból Amikor nincs otthon, össze kell csomagolni a holmiját, és kitenni a ház elé, a zárakat meg lecserélni, a lakásból kijelenteni (ha be van oda jelentkezve), aztán menjen, ahova akar.

2023. jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

5-ös sajnálom az én picim is tartos beteg SNI-s. Nálam is hasonló a helyzet.

6 nem szeretnék több gyereket, és nem is fogok szülni senkinek. Nem is mondtam, hogy akarok új kapcsolatot.

7 egyenlőre még mi lakunk nála, ezlrt mi fogunk el menni a 2 gyerekkel.


Köszönöm szépen mindenkinek a véleményét. :)

2023. jan. 4. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!