Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez kimeríti az érzelmi bántalm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez kimeríti az érzelmi bántalmazás fogalmát? Vagy gaslihting?

Figyelt kérdés

Kívülről ezek a dolgok természetesen nem látszódnak.

Szóval: a férfi elizolálja a nőt a családja és barátai egy részéről.(nem mindenkitől) Konkretan nem mond semmit róluk, nem tiltja meg, csak mindig úgy szervezi hogy ne tudjon találkozni senkivel. (Akkorra szervez valami más programot, vagy megkéri a nőt valamire.l

A nő folyamatosan ingerült ha mással beszél telefonon, és a férfi ott van. Nem mer önmaga lenni, őszintén reagálni, mert "mit szól" a párja.

A nőnek folyamatosan meg kell válogatni a szavait amit mond, ezért állandóan stresszes, mert a férfi rögtön beleköt, megszólja (ne ezt mond már, ne így mond, stb)

A férfi megszabja a nőnek milyen ruhákat hordjon. Ha olyat vesz fel ami nem tetszik akkor rossz szemmel nézi. Amiatt a nő feszült lesz, nem érzi magát jól máshogy.

Konfliktushelyzetben a nő bármit mond azt támadásnak veszi, miközben ő sokkal erőszakosabb.

Lealacsonyítja hogy nem eleg tanult, és ha így folytatja nem viszi sokra.

A nő bármiről véleményt alkot soha semmivel nem ért egyet a férfi. (Ő ehhez nem ért, honnan tudhatná)

A nő nem tud azt dolgozni, tanulni akit szeretne, mert a férfi elvárja tőle hogy ő hozzá alkalmazkodjon és rendelkezésre alljon ha bármit csinálni kell, az életét is ennek megfelelően alakítja ki, hogy a nőnek ne legyen mozgástere.

Ha a nő megkéri valamire hogy legközelebb ne így csinálja, a válaszok magyarázkodás, felháborodás, lealacsonyítás.

Veszekedés eseten a nő problémáinak invalidálása, hibaztatása.

Erőszak, féltékenység, nyilvános megalázás szóban, nincs!!! Esetenként kiabálás viták alkalmával.


Ez gaslighting? Manipuláció? Ézelmi bántalmazás, érzelmi erőszak?


2023. jan. 5. 21:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Ezt a mentális egészség kategóriaba szerettem volna egyébként. Át lehet valahogy rakni?
2023. jan. 5. 21:46
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem gaslighting. Az mást jelent.

Inkább teljes kontroll, elszigetelés. Ugyanúgy bántalmazási technikák.

2023. jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez bántalmazás.
2023. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt reszem calodi gadlightingban. Gyakorlatilag behazudik dolgokat es azt mondha bemcsak masoknak, de meg a szemedbe us hogy te azt mondtad meg ezt csinaltad, holott nem volt igaz, de mar annyira vadaskodo es mélyen vagy, hogy tenyleg megkerdojelezed magad hatha te emlekszel rosszul. Pl. bocsanatot kersz olyanokert amit el se kovettel, de meggyoz hogy igen. Nekem hangfelvetelem van rola ahogy exel vitatkozok, majd vadaskodik, mire en, hogy bem ezt mondtam, mire o, de azt mondtad, kihagy az agyad...stb. mire en bocsanatot kertem. Aztan vissszahallgatva kiderult hogy en mondtam jol, de gaslightingolt. A vadaskodas, lejaratas nagyon erosseguk. Rengeteget hazudott rolam, de olyanokat hogy legyen vm alapja, hiheto legyen. Pl. Nem is mondom, pszichopata.
2023. jan. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem igazán gaslighting, csak az önbizalom súlyos lerombolása, kontrollvesztés elérése.
2023. jan. 5. 21:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Egy bábot csinál a másikból.
2023. jan. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


A sorozatot nezd meg es tudni fogod,h erzelmi bantalmazas az egyik resze.

A talalkozast meg csinald munkaidoben.

2023. jan. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!