Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A félig bántalmazó embereknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A félig bántalmazó embereknek lehet valamivel javítani a lelkivilágán? Tehát ha valaki időnként rendes, kedves, figyelmes, és amikor bekattan nála valami akkor elkezd verbálisan bántalmazni és néha kezdetlegesen fizikailag is (pl ráncigálás).

Figyelt kérdés
Mégis mit lehet velük kezdeni? Ők is érző emberi lények és szeretetre vágynak (amikor normálisak világosan látszik). Komplexusaikat kell feloldani? Vagy hogyan tudnak javulni?

2022. nov. 19. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

menekülni, mert ilyen nincs! az sima bántalmazó,csak még nincs kifejlődve rendesen. először mindegyik lightosan kezdi. majd rosszabb lesz, főleg ha függésbe kerülsz tőle valahogy.

egy normális emberben 0 ilyen hajlam van, aki nem bántalmazó, az soha nem bántalmaz.

2022. nov. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Ne akarj ilyen mellett maradni. Én próbáltam. Mindenféle kisebbségi komplexusa, önbizalmamhiánya dolgai voltak. Amiből jött a rögeszmés féltékenység. Rendszeresen krvázva voltam mindenért. Egyszer megtiltotta, hogy egy fiú osztálytársammal beszélgessek. Akkor voltam végzős gimnáziumban. Valahogy megtudta, hogy szoktam dumálni vele. A sráccal semmi közünk nem volt egymáshoz. Még 5 évvel később is ezt hallgattam tőle. Beteg volt az agya, de nem kapcsoltam még így se. Volt ráncigálás is meg minden. Annyira leépítette az önbizalmamat, hogy elhitette velem azt, hogy rajta kívül senkim sem lehetne. Hát tűrtem. Egy pofon, majd kettő. De tűrtem. A harmadiknál hagytam el végül. Senki sem tudta, csak mi ketten, hogy erőszakoskodik velem. Mindenki azt hitte, hogy harmonikus tökéletes a kapcsolatunk, mert mindenki ezt látta. Aztán apám tudomására jutott, hogy többször megütött. Mondta, hogy csak még egyszer találkozzon vele és úgy elveri, mint szódás a lovát.


7 évet voltam ebben benne. Voltak jobb pillanatok, jobb időszakok, de pár évente előjöttek ezek belőle. Nyilván az apja verte őt is meg az anyját is, ezt a mintát hordozza magában. Utólag belegondolva jó nagy hülye voltam, hogy ezt tűrtem. Senkinek nincs joga sem verbálisan, sem non verbálisan bántalmazni a másikat.


Hidd el, jobb lesz, ha keresel egy normális pasit. Őt meg hagyd el. Sok fájdalomtól megkíméled magadat.

2022. nov. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Jól szájba kell őket baszni, aztán megtudják, hogy ki a főnök. Az ilyen gonosz törpék addig emberkednek, amíg nem találkoznak náluk erősebbel.
2022. nov. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
2-es, sehol nem írja, hogy férfiről van szó. nem vagy te egy kicsit előítéletes?
2022. nov. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Verbálisan akiket ismerek embereket, 50 % bántalmazza a párját néha. Beszól, gonoszkodik. Akik nem ilyenek azok meg sokan poligámok, vagy impotensek. És akkor vannak a keményvonalas bántalmazók, szélsőségesek, uralkodási és kontroll mániájuk van. De aki csak ilyen frusztráció hatására, nekiáll lightosan ilyen viselkedésnek, azokért akkora kár lenne. Mert a másik 3 nagy hiba nincs meg bennük. Esetleg ha jobb lenne az életük nem alakulna ki a bántalmazó viselkedésük? Csak mert vannak olyan értékeik amik miatt nagy kár lenne ha ők is ténylegesen bántalmazóvá válnának.


Inkább azok közül vannak akik bántalmaznak ténylegesen akiknek nagy a baráti köre?

Szerintem az ilyenek veszélyesebbek, mert jobban megszokták a hatalmat.

Akit én ismerek neki alig vannak barátai.

2022. nov. 19. 10:54
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi 2-es. Mikor írtam az előzőt, még csak az 1-es hozzászólást olvastam, a többit csak most.
2022. nov. 19. 10:55
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Figyelj, te nem terapeuta vagy pszichiáter vagy. Ezt te nem tudod nála ki kezeli. Ha ő maga nem megy el szakemberhez mert úgy érzi, nincs miért, akkor pedig teljesen felesleges benne maradni, mert jobb nem lesz, csak rosszabb. Sosem értettem, hogy felnőtt emberek hogy nem látják át, hogy mit miért tesznek és bizonyos helyzetekeben miért viselkednek úgy, ahogy. Amikor kicsi voltam, azt hittem, a felnőttek érettek, jobban ralatnak a lelkük dolgaira, de most, hogy én is felnőttem, baromira nem ezt látom, hanem hogy senkinek meg csak halvány fogalma sincs alapvető pszichológiai dolgokról, józan paraszti észről nem is beszélve…elkeserítő.
2022. nov. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A pszichiáter pszichológus néha a játszma része. Pl, apja szorulna pszichológusra, mert az apja egy domináns bántalmazó, és azzal piszkálja a gyerekét hogy nem normális (megjegyzem egyéb családtagok is ezt teszik). Ha ilyenkor a gyereke elmegy pszichológushoz, akkor az ő életenergiája (mint egy játékban) azonnal drasztikusan veszített mondjuk 30 egységet, mert az apja hatalmas győzelmet aratott felette. A pszichológus ha ügyes, javított rajta 10 egységet. Még mindig bukón van. Ezért kellene valahogy az egészet átlátni.

Tény hogy javíthat a pszichológus, de láttam már olyat ahol emiatt rontott, mert a szülők onnantól kezdve még jobban rászálltak a gyerekre.

Ilyenkor valami olyan kell ami ezt kicselezi, csak nem tudom mi, mert a pszichológust emiatt teljesen elutasítja, mert látja jól hogy nagy hátrányba kerül.

Emiatt lenne jó olyan technika amire nem lehet ráhúzni hogy "bolond" ahogy az egyszerű emberek szokták. Hanem amivel státuszban is nyer valamit. Mert pont abban van hiánya. Nagyon jó ember amúgy. De ha nincs megoldás nem ragaszkodom hozzá.

2022. nov. 19. 11:37
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Attól, hogy a szülei gyereke, a párod már nem gyerek, tudnia kene, hogy mi miért van.
2022. nov. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

2-es vagyok. Csak sejtem, hogy férfi a bántalmazó fél, de ha nem akkor elnézést kérek. Engem nőként férfi abúzált éveken keresztül nagyon durván.


Kérdező, nagyon ragaszkodsz az illetőhöz. Nincs értelme, hidd el. Nem tudod megjavítani. Én ezt is próbáltam. Az utolsó félévben pszichológushoz küldtem. Nem tudtam elmenni vele, állandóan dolgoztam. Eüs vagyok, rengeteget melóztam állandó éjszakában. Bízni akartam benne. Ő azt mondta, hogy volt pszichológusnál, többször is, de bizonyítani semmivel sem tudta. Csak a becsületszava volt. Sose derült ki, de én szerintem ő sose járt pszichológushoz. Csak mondta nekem, hogy ne pampogjak és elégedett legyek. Ugyanolyan agresszív volt velem, semmi változás nem történt. Az ő élete nem a te életed. Amíg ő maga nem jön rá arra, hogy baj van, segítség kell, addig nem lesz semmilyen változás sem. Próbálhatod te kezelgetni, nem fog menni. Leírás alapján az exemnek - szerintem - impulzus kontroll zavara van/volt. Ehhez kevés voltam. Szakember segítsége kellett volna. Szerintem a te párodnak is hasonló problémája lehet. Nem "bolond", csak mentálisan beteg. Lehet akármilyen jó ember, ha eldurran az agya és agybafőve ver téged. Én nekem ez a rémkép jött elő a harmadik pofonnál, és akkor úgy voltam vele, hogy inkább egyedül halok meg, de ez nem jó így. 5 év telt el azóta, de a gyomrom öszeszorul. Magadban is lelki kárt teszel, ha ennek kiteszed magadat, ráadásul tudatosan.


Egyébként attól, mert valahol azt olvastad, hogy az emberek 50% bántalmazza a párját valahogyan az nem jelenti azt, hogy ez normális és tűrni kell! Nem, nem kell tűrni semmit sem, ami neked rossz, ami neked fáj! Amíg a férjemmel nem találkoztam, azt hittem én is, hogy az a normális, ha bántanak. Ezt érdemlem. De ez nem igaz. A férjem olyan ember, akivel alig veszekszünk, nincs oktalan féltékenység, nem kiabál velem, még a hangjátbsem emelte fel szinte soha. Nem abúzál szóban sem. Soha sem voltam lelkileg annyira kiegyensúlyozott, mint most amilyen vagyok mellette. Ha tudom, hogy lehet ilyen is egy kapcsolat az első pofonnál elhagyom az exemet.

2022. nov. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!