Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mikortól veszik komolyan az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól veszik komolyan az emberek mások párkapcsolatát?

Figyelt kérdés

Szeretik ugyanis mondani, hogy jaj hát úgyis szakítotok, oh hát hány szerelmed lesz még, még friss majd elromlik...


Mennyi idő után fogják úgy gondolni, hogy az adott kapcsolat komoly és nem fognak szakítani? (Előre nem lehet tudni persze semmit) vagy csak ha majd házasok lesznek?


2023. jan. 16. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Mert minden buta tini azt hiszi az ove orokke fog tartani.
2023. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Némelyik még házasság után sem fogja azt gondolni irigység miatt, vagy sokszor csalódtak.

Persze az is lehet, hogy tapasztalatból úgy értve, mert látják, hogy nem illik össze az adott pár.

2023. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Régen a házasság volt az egyetlen társadalom által legitimált kapcsolati forma, ma már ez sokat lazult. Van aki szerint összeköltözés után, van aki szerint miután bemutatja az illető a párját a családjának, sokféle feltétel elképzelhető.
2023. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#1 itt inkább 20+ éves emberek kapcsolatára gondoltam, azokra is ilyeneket mondanak sokan
2023. jan. 16. 15:54
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem nem attól komoly egy kapcsolat, hogy úgy gondolom, nem fognak szakítani. Pl. nekem ha valaki nem mer valamit a párjának elmondani, az nem komoly kapcsolat, akkor sem, ha 20 éve együtt vannak és van 5 gyerekük.
2023. jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Ő miért az érdekel , hogy mások mit gondolnak?

Őt akarod? Vagy csak menő ha van egy párod?

2023. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Én 20+ inkább azt tapasztaltam, hogy azzal csesztetnek, hogy mikor lesz házasság. Nem kell ezekkel foglalkozni, senkinek semmi köze hozzá.
2023. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Az emberek nem egy homogén halmaz egyrészt, másrészt meg mindenki mást ért komolyan vétel alatt / helyzettől függ. Van ember, akinek egy kapcsolat csak a házasság után igazi kapcsolat, másnál csak együttélés után, harmadiknál csak gyerek után, a negyedik meg ahogy kimondod, hogy én Gipsz Jakabbal / Minta Máriával együtt vagyok, már tiszteletben tartja azt a tényt, hogy együtt vagytok.

Én pl. az utolsó kategória vagyok, de van olyan eset is, amikor én "viselkednék" úgy, hogy azt hinné vki, hogy nem veszem komolyan a kapcsolatát... mert vkinek elég az, ha tiszteletben tartom azt a tényt, másnak meg pl. ez azzal is jár, hogy én pl. hívjam meg a párját az esküvőmre vagy családi karácsonyra, vagy higgyem el 100%-ig azt, ahogy ő magyarázza, hogy majd x év múlva összeköltöznek, összeházasodnak, vesznek kutyát, lesz 2 gyerek... és még lehetne ezer példát mondani, mert mindenkinél más ez a határ, amit elvárnak "komoly kapcsolatban vagyunk" jelige alatt.


Én speciel, mivel kis létszámú, meghitt esküvőt fogok szervezni, nem fogok rá senki olyat meghívni, akivel még nem találkoztam, és fél évnél frissebb párkapcsolatot sem. Ettől még komolyan veszem a kapcsolatukat mint kapcsolat, nem fogom azt mondani, hogy majd biztos válnak, de azért az mé túl rövid kapcsolat ahhoz, hogy egy ilyen szűk körű és számomra ennyire fajsúlyos ceremóniára meghívjam. Ugyanígy nem fogok ilyen 1-2 hónapos kapcsolatokat meghívni ünnepi ebédekre (kiv. ha az adott ember párjának szervezzük), nem fogok neki külön karácsonyi ajándékot venni / küldeni (max. sütit)... és nem tudom somolygás nélkül megállni, ha pl. egy 22 éves emberke 2 hónapos ismeretség után arról próbál meggyőzni, hogy annyira megtalálta az igazit, hogy egy éven belül megházasodnak, vesznek házat a budapesti agglomerációban, lesz 3 gyerekük, Déneske, Andika meg Ferike...

2023. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 Nekem ez pl elég is lenne.


Érdekes, engem valahogy senki nem akart megbántani, vagy nem tudom, de amikor az első kapcsolatomban voltam (16-18 évesen), akkor nem kaptam egy olyan kommentet sem senkitől, hogy biztos nem leszünk örökre együtt. Lehet azért, mert szakítottam már életem során, emiatt gondolják néha azt, hogy fogok még? :D


Pl 21 évesen, amikor már azért nem olyan gyerek az ember és sokan akörül találják meg azt, akivel együtt is maradnak, a nagynéném esküvőjén voltunk, ahova ő nem volt meghívva. Nem kérdeztem rá, még egy éve sem voltunk együtt. Valamit mondtam hogy a szerelmem blablabla. Nagybátyám megszólalt: hány szerelmed lesz még... És összenézett apámmal és nevettek. Már 27 éves vagyok és másfél éve vagyok párkapcsolatban, vele költöztem össze először, tehát eddig egy kapcsolatomban sem jött ez elő, vagy tanultunk még, vagy nem volt hosszú életű. Vett nekem egy ajándékot csak úgy és amikor anyumnak meséltem ezt, akkor kicsit "ömlengtem" is egyet hogy én mennyire szeretem és ő lesz a férjem meg a gyermekeim apja. Hiszen ezek közös tervek és tényleg úgy érzem. Anyum meg csodálkozva kérdezte, hogy miért, ilyen jó vele? De én ezt nem tudtam hova tenni, hát nem azzal költözik össze az ember, akivel ilyen terveik is vannak? (Már külön éltem, amikor megismerkedtünk és ő is, úgyhogy nem anyagi okokból történt). Ugyanaz a nagynéném, akinek az esküvőjén voltam, rendezett a gyerekének egy szülinapozást, külön nem mondta, hogy jöhet e a párom de nem is ért rá, ott kérdeztem meg, hogy legközelebb jöhet e. Erre ilyet szól, hogy lehet a következő eseményen már más palim lesz. Viccelt, nem bántott meg vele, meg én nem is vagyok az a pasiról pasira járós típus, amit nyilván tud is, csak nem értettem, hogy jut ilyen eszébe, hiszen nem egy hónapja randizgatunk, hanem egy éve együtt is élünk. De a legjobban a munkatársaim húznak le, amikor szóba kerül és én kivételesen nem szidom az "urat" vagy magát a párkapcsolatokat, mint a legtöbben, akkor nagyon nyomatják, hogy elborult rózsaszín ködben vagyok és úgyis megromlik a kapcsolatunk és úgysem leszünk együtt örökre.


Tényleg nem értem, közel 30-hoz úgy gondolom a legtöbb ember elég érett és csak olyannal él együtt, akivel akar is és jó a kapcsolatuk. Úgyhogy ezért nem is értem, miért ilyenek. Kíváncsi vagyok, ha házasok leszünk meg gyerekeink lesznek is jósolgatnak e szakítást vagy csodálkoznak majd azon, hogy szeretem a barátomat...

2023. jan. 22. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!