Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek szerintetek? ⬇️⬇️⬇️

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek szerintetek? ⬇️⬇️⬇️

Figyelt kérdés

Elég sok mindenen mentem keresztül az utóbbi időben; szakváltás, költözés, stb. Az elmúlt időszakban elég depressziós is lettem ezek miatt és a párommal is sokat veszekedtünk bizonyos dolgokon. Alapjában véve komolyan gondoljuk a kapcsolatot és együtt jól kijövünk, de a távkapcsolat (csak hétvégén találkozunk) egyre jobban megvisel és sajnos nem úgy néz ki, hogy ezt meg lehetne hamar oldani, hiába költöztem közelebb hozzá egy kicsit (ő dolgozik, én munka mellett tanulok is).

Sajnos voltak olyan dolgok, amiket megbeszéltünk, azonban én nem tudom túltenni magam rajta azóta sem, mivel az elveimmel ellentétes dolgok ezek és nem tudom, hogy mi legyen a megoldás…

Volt három eset, amiket nem tudok elfelejteni; ezek közül az egyik az az volt, amikor kiderült, hogy előttem egy gimnazista (tehát fiatalkorú) barátnője volt, úgy hogy a huszonéveink közepén járunk. Amikor elkezdtünk ismerkedni, ezzel a lánnyal még kint volt néhány fotója, amiket utána nekem kellett megkérni, hogy szedjen le és a házból is rámolja ki a holmijait, közös karkötőt, amit a kapcsolatunk kezdete után még hordott és hasonlók… A második az volt, amikor kiderült, hogy ők közös baráti társaságba tartoztak és a közös barátaik azóta is egyszerre hívogatják őket ide-oda és előttem mesélgetnek olyan sztorikat, hogy micsoda aranykor volt addig, ameddig az a kapcsolat tartott… Emiatt nagyon szomorú lettem, mivel megalázva éreztem magam. Ezen ő is nagyon kiakadt, többek között emiatt meg is szakította velük a kapcsolatot részlegesen. Viszont azóta veszekedéseknél rendre megkapom, hogy mindenkit eltűntetett már maga mellől miattam…

A harmadik az volt, amikor nyáron másokat nézegetett mellettem, ami teljesen lenullázta az önbizalmamat, holott nem vagyok csúnya lány…


Ezek apróságoknak tűnhetnek, illetve tudom, hogy nekem is sokat kell dolgoznom magamon, hogy ne legyek ennyire törékeny lelkileg… Viszont nem tudok szabadulni az érzéstől, hogy esetleg egy pótlék vagyok, nem vagyok elég jó és folyamatosan szorongok emiatt…

Ezeken a dolgokon kívül alapvetően jól kijövünk, ránézésre úgy is néz ki, hogy ő jobban is szeret engem, mint fordítva, de ezeket nem tudtam azóta sem feldolgozni.

Esetleg valaki volt ilyen cipőben és hogyan oldotta meg? Megoldható ez anélkül, hogy el kelljen hagynom?



2023. jan. 18. 12:36
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha zagyva lett, de napok óta ezen mardosom magam.


Most lehetőségem van kialakítani egy új életet, mint eddig és nem tudom, hogy ennek a kapcsolatnak benne van-e a helye, vagy sem…

2023. jan. 18. 12:40
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Vannak emberek, akik egyszerűen nem illenek össze. Más az életstílusotok, a felfogásotok, az értékrendetek. Ez tipikusan az a helyzet, amikor lehet, hogy a kapcsolat még "menthető", de nem biztos, hogy érdemes megmenteni. Ugyanis a jövőben ezek a problémák ugyanígy jelen lesznek. Aztán amikor majd házas, meg családos leszel, akkor már sokkal nehezebben fogsz tudni menekülni. Ne gondold, hogy utána nem fogod megkapni azt, hogy ha neki valami rossz, akkor az miattad rossz. Ez egy toxikus személy.


"úgy is néz ki, hogy ő jobban is szeret engem, mint fordítva"

Ha pedig ezt így gondolod, akkor egy pszichológust is sürgősen fel kéne keresned, mert már kezdesz elszakadni a valóságtól.

2023. jan. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Depresszió esetén szakember segítségét kell keresni először is!

Túl vagy gondolom terhelve a munka és suli miatt (magánügyi gondok, pénz) és még a párkapcsolat is haldoklik.

Ez ahhoz fog vezetni, hogy teljesen kikeszulsz.

A párod lehetséges (szinte biztos) a kapcsolatotok elején az exen nehezen jutott túl és a közös programok, barátok sztorijai biztosan rátettek pár lapáttal, és bár téged választott nem oké, hogy azzal vág vissza, mert maga döntött úgy ( valljuk be nem tudod pontosan, hogy tényleg megszüntette-e velük, vagy párral a barátságot, az ex mindennek a teteje lenne).

Pluszban idegen nőket nézeget- nem, nem írtam félre, alomvilagban élsz, még most is ezt teszi. Sőt opció, hogy like-ol ide-oda (beszélget, találkozik, megcsal velük).

Ja, magamból indulok ki, de abban biztos vagyok, hogy nem csak a három dolog zavar téged, hanem, hogy ha taliztok is sok a vita és én úgy gondolom, hogy bár tavkapcsolatrol van szó attól még nem kéne törvényszerűnek lennie, hogy egyre rosszabb a hangulat köztetek.

Nem egy tavkapcsolatban lévő pár van és ragaszkodnak, törődnek egymással, inkább mint bizalmatlansággal, vagy veszekedesekkel mergezzek.

Úgy gondolom, hogy az lesz a legjobb, hogyha leultok őszintén beszélgetni ki mit érez, mit hiányol, mit szeretne és ha azok utan sem tesz(tek) meg semmit, hogy jobb legyen a kapcsolat, akkor egyértelműen szakítani kell.

De már most menj el pszichológushoz (ha megteheted, ha nincs rá zsozso, akkor anyud, tesó, vagy nagyon jó barátnő, könyvek, meditáció, jóga lehet segítségedre), mert az első te vagy!

Jobbulast kívánok. :)

2023. jan. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

"Most lehetőségem van kialakítani egy új életet, mint eddig és nem tudom, hogy ennek a kapcsolatnak benne van-e a helye, vagy sem…"

Kétségeid vannak, már nem tudsz teljes szívvel ott lenni, eddig sem tudtál, mert elveiddel ellentétes dolgok is vannak, távkapcsolat, nyári rossz érzések pl.

Szerintem alakítsd ki azt az új életet.

2023. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha megengeditek (ha nem) 50+ os pasiként, apukaként, jó sok kapcsolattal a hátam mögött leírom mit gondolok.


1. A távkapcsolat hosszú távon sosem működőképes. Szerintem nem kell leírnom az okokat, miért. Ha nem történik valami előrelépés, akkor annak válás lesz a vége. Ez amúgy igaz kb. minden más kapcsolatra is.


2. Nézegeti a lányokat. Hát, Istenkém, mi pasik ilyenek vagyunk, mindenki ezt teszi, és amíg CSAK ezt teszi, lehetőleg diszkréten, addig nincs baj.


3. A gimnazista lányos történet (aki jogilag már nem kiskorú) nekem kicsit zavaros. Szerintem túl hamar léptél a képbe, még nem vált le róla teljesen, de ha ez már a múlt, akkor túl kellene lépned rajta.


4. Ha ezek miatt folyamatosan szorongsz, akkor tényleg érdemes lenni szakembert felkeresned, és/vagy elgondolkozni a kapcsolat folytatásán. Fiatal vagy még, hidd el, ez élet ennél még csak nagyobb megpróbáltatások elé fog állítani, és azt is meg kell majd oldanod.

2023. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Nekem úgy tűnik, hogy a fejedben ez a kapcsolat csak rólad szól. Végig a sérelmeidről beszélsz és csak a saját érzelmeidről. A kérdésed is az, hogy hogyan tudnál megbicsájtani, és hogyan lehetnél kevésbé törékeny. Fel sem merül benned az, hogy esetleg elfogadható ez a 3 vétke. Hibázott, de ennek ellenére el kéne fogadnod.
2023. jan. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

#6:


Hibázott ja és még hányszor fog vagy milyen mértékben?

Akinek hagyod magad az ki is használja. A kérdező nincs rendben erre a párja más nőket les (meg még biztosan mást is tesz, ebben nyugodt lehetsz), de az nem gond?

Dehogynem, jobban jár, ha szakít.

2023. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Megoldható ez anélkül, hogy el kelljen hagynom?"


"A harmadik az volt, amikor nyáron másokat nézegetett mellettem..."


Nekem úgy tűnik, hogy te hiába nem akarod elhagyni, a drága párod már szanaszét csal és ha akad olyan csaj, akibe belebolondul úgy fogsz repülni, hogy a lábad nem éri a földet!

De hát nyugodtan húzd az időt, ha neked megfelel, hogy nem szerelmes beléd, nem tisztel és nem is törődik veled egy kicsit se.

Aztán gyere ide rinyálni, hogy miért tette, miért dobott.

Egyébként azért, amit írtam. És miert is tenné? Te sem szereted, becsülöd önmagad, miért várod el akkor tőle?

Hülye liba vagy, ennyi.

2023. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy kapcsolatban, ha egyáltalán felmerül ilyen kérdés hogy "vele vagy nélküle?", akkor az recseg-ropog. 2-3 év után ez komoly gond.

Ha nem tudjátok megbeszélni, szét fog esni.

2023. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha van kedved, beszéljünk privátban. Hasonló cipőben járok.
2023. jan. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!