Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezzel lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leírni, milyen is az én párom:

25 éves férfiról van szó, akivel 3,5 éve vagyok együtt és egy ideje élettársi kapcsolatban vagyunk. Egy nagyszerű kétkezi ember, bármit megcsinál, a saját projektjeit és azt is, amit kérek, legyen szó arról, hogy én most egy lombházat akarok, stb. Gondoskodó, törődő és maga elé helyez sokszor. Szó nélkül hoz visz, akármiben kell segítség, azonnal ott van. Hűséges, nincsenek vele "social média" problémák, nyíltan látom minden dolgát, bár nem foglalkozom vele, bízom benne. A hibái leginkább butaságból erednek, sosem tudatosan bánt meg, maximum nem gondol bele valamibe és akaratlanul követ el bakit (nem mondom, hogy némelyik nem fájó és nem jön fel egy év után is, de igyekszik mindig változni). A szememben ő egy férfias férfi, nekem elképzelhetetlen az, hogy egy férfi ne tudjon mindent is megcsinálni a ház körül, ne lehessen rá ilyen szinten bízni akármilyen problémát.

Egy problémám van vele. Nem érzem azt, hogy kiállna értem. Ő az a fajta ember, aki magát sem védi meg, ha szapulják, akkor sem mond semmit, mert nem foglalkozik más negatív véleményével. Ugyanígy áll hozzám, nincs benne az a heves védelmezés, ami például bennem megvan. Ha valaki ő rá rosszat mond, én a háta mögött és foggal körömmel kiállok érte. Ő viszont nem így teszi, ha megszólal, akkor is maximum szép beszéddel elmondja, hogy ez nem oké. Ilyen példa, hogy egyszer egy (jelentem, már csak volt) haverja/munkatársa azt mondta, hogy egy p0rnhubra való liba vagyok. Itt is csak úgy "osztotta ki", hogy "Ember,p0rnhub? Vegyél vissza kicsit....", majd ezek után letiltotta és nem beszélt vele azóta sem. Fordított esetben én kifordultam volna magamból és elküldöm a pics@b@.

Nekem tulajdonképpen ez rosszul esik, mert minden tette azt jelzi, hogy szeret törődik velem és tényleg velem tervezi az életet, viszont ez a kiállós dolog olyan, hogy emiatt kicsikét lerombolja bennem a képet. Lehetne ezzel valamit kezdeni, valahogy elmagyarázni, hogy így nem olyan jó? Mit gondoltok erről?


2023. jan. 26. 19:11
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Én kiosztottam a csávót, igen.

A papáját pedig lerendeztem egy kellemetlen mosollyal, mert nem akartam veszekedést. Ezt a párom egyébként nem hallotta, utólag mondtam neki.

2023. jan. 26. 20:06
 12/25 A kérdező kommentje:
És egyébként igen, nyilván bennem is van hiba, de nem olyan téren, amit ti mondtatok. Én például mindent meg akarok azonnal beszélni korrekten, mert én úgy látom jónak, pedig az emberek többsége először hagyja hűlni a dolgokat és nyugodtan ül le.
2023. jan. 26. 20:08
 13/25 anonim ***** válasza:
66%

Észrevehetnéd mondjuk te eszleny, hogy a drága párod ilyen proli közegben nőtt fel pl a nagypapa és a haver csak viccelt veled, ami tényleg nem olyan vicces egyetértek, de nem is kellett volna olyan komolyan venni ám.

Eljátszhattad volna, hogy jaj hol van, vagy mint akit nem érdekel és röhögtettek volna a pároddal ő rajta.

Szinte tuti a párod azért is ilyen (persze alapból is lehet) mert nem akar olyan lenni mint ők. És te? Te ugyanolyan vagy, ha leállsz minden fosért hisztizni, nem kell mindent mellre szívni, sőt a legjobb ignoralni. De te nem várhatod el tőle, hogy védelmezen ha nem akar/nem tud miközben neked jó nagy pofád van hozzá! Védd meg magadat te és kész. Addig még a párod bár nem alpári stílusban áll ki melletted, szeret téged, törődik veled nincs okod elvarni tőle, mert már melletted áll, érted?

2023. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja,már kiismertek téged és bár lehet másnak tuti beszolnak szintén veled még jobban megteszik, mert látják, hogy felveszed, hogy azonnal ugrasz, ignorálni kell és ha nem hagyják abba azok után sem és a párod egy szót sem szól (nyugisan, mert ilyen) akkor nyavalyogj, hogy nem tisztel téged! Addig míg ilyesmi nem következik be, addig fogd magad vissza, a párod egyszerűen nem a piaci kofa fajta ember és örülhetnél neki, figyelembe véve azt a tényt, hogy olyan emberekkel van körbevéve.

Te lobbanekony vagy, ő békés típus. Ez mióta baj HA megegyeztek? Amúgy ha nem bírod befogni a csőröd elege lesz belőled ebben biztos lehetsz,

vagy ha nem tudsz hideg fejjel, higgadtan beszélgetni vita helyett neked sipirc lesz...

2023. jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, hogy nem alpári stílusban áll ki, ne értsd félre. Hanem az, hogy szó nélkül hagyja. A srácot is azért tiltotta le, mert szóltam, hogy álljon ki mellettem. A társaságban is azért szólalt meg, mert kértem. Olyan, mintha őt nem zavarná, hogyha undorító stílusban beszélnek velem.
2023. jan. 26. 20:20
 16/25 A kérdező kommentje:

A párommal nincsen "nagy szám", felesleges azzal jönni, hogy majd elhagy, ennyi erővel ez fordítva is igaz.

Amúgy meg, nem ismerhettek ki, ugyanis a srác például nem beszélt velem soha, csak ismerősöm volt, mert a párom kollégája és mindig vele volt.

2023. jan. 26. 20:22
 17/25 anonim ***** válasza:
66%

"Nem érzem azt, hogy kiállna értem. Ő az a fajta ember, aki magát sem védi meg, ha szapulják, akkor sem mond semmit, mert nem foglalkozik más negatív véleményével. Ugyanígy áll hozzám, nincs benne az a heves védelmezés..."


Nem érted, hogy magasról tojik rá ki mit gondol, mert megszokta/vagy olyan féle típus? Te azt hiszed, hogy a veszekedéssel meg lehet oldani mindent? Akkor inkább tegyél rá.

De ha nem tetszik amilyen van egy megoldás: Szakíts!

Aztán ha összejössz valaki olyannal, aki bár képes leütni valakit, mert rád nézett de otthon állandóan a balhé megy, igazi mérgező kapcsolatban leszel, akkor sírd vissza, emlékezz rá vissza, hogy milyen jó volt a neutrális, nyugis csávó. :D

2023. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Én értem azt, amit te mondasz. De ha a te párod a szemed előtt szidják, semmit sem szólsz vissza? Még annyit sem, hogy "hallod, állj már le, hogy beszélsz?"
2023. jan. 26. 20:30
 19/25 anonim ***** válasza:
66%

Figyelj, számomra neutrális ember véleménye nem hat meg és őt sem, nevetünk rajta maximum.

Ha olyan szól be (nem mindegy mit) akkor persze, hogy leallitjuk.

De ha egyszer ilyen káromkodós emberekről van szó, akikről lepereg hiába szól semmibe veszik úgyis.

Ne találkozzatok velük oly sűrűn.

Érdekes mondjuk, hogy 3,5 után akadtal ki ezen. Mert ha a természete ilyen "semmilyen" több dologban is akár akkor minek vagy még vele és ha nemrég történnek ilyen esetek, nem tetszik akkor szintén mit keressel még mellette? Nem értem.

2023. jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el őt olyannak amilyen (mellesleg egész normálisnak tűnik…).

Ne akard másmilyenné formálni, szeresd őt feltètelek nèlkül különben nem lesz veled boldog.

2023. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!