Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mentettétek már meg a kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mentettétek már meg a kapcsolatotokat a szakítás széléről? Hogyan, és mi volt a probléma?

Figyelt kérdés

Nem érzem jól magam a kapcsolatomban, bár szeretem a páromat. Neki minden jó így, tehát ő nem akarna szakítani, azt mondja, hogy szerinte nincsenek gondjaink. Nekem két fő problémám van: úgy érzem, elhanyagol - sok munka, folyamatosan fáradt, rám alig van ideje, illetve nagyon kevés a szex is (heti 1).

Valószínűleg ez rendhagyó helyzet, hiszen én vagyok a nő, általában pedig a férfiak elégedetlenkednek a mennyiséggel. Nem utasít el, de ennyi az igénye. Szeretem őt, maradnék, de azt már látom, hogy nekem így nem jó. Voltatok hasonló helyzetben, szakítás szélén? Sikerült megoldani? Mi volt a gond és hogyan?


Köszönöm ha válaszolsz.


2023. jan. 27. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Mert szerinted ha kisbaba lenne neked jól esne hetente többször szexelni? Ha el van fáradva váltson munkahelyet mondjuk.

De ha számodra oly kevés heti alkalommal lepedőt gyűrni akkor tessék szakítani. Mert ha neki ennyi az igénye, nincs energia vagy nem is kíván már téged úgy mint régen, akkor végezni kell a kapcsolattal és kész.

2023. jan. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem csak a szex a gond, abban még nincs is olyan jelentős eltérés közöttünk. Én sem akarom minden nap, számomra kb. a heti 2 lenne az ideális.

Értem, hogy el van fáradva, próbálok is rá figyelni, de haza jön, és csak elterül a kanapén telefont nyomkodva. Rám is kéne időt szakítani. Én is dolgozom, mégsem hanyagolom el.

2023. jan. 27. 08:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem és igazad van, de ő már belekényelmesedett a kapcsolatba, azt hiszi már nem kell érte(d) harcolni és nem is akar. Le allhatsz vele erről beszélni, de nem fog valószínűleg megváltozni.
2023. jan. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pontosan, belekényelmesedett sajnos. Nagyon szeretném, ha ez menthető lenne, ezért voltam kíváncsi történetekre, de a végtelenségig nyilván én sem fogok kínlódni, megteszem, amit lehet, és ha nincs eredménye inkább tovább állok. Sajnos én is azt érzem, amit mondtál, ideig-óráig talán hatna a beszélgetés, de nem tudom ez mennyire lehet tartós :(
2023. jan. 27. 08:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tartós, én nem is pazarolnék rá több időt őszintén szólva, kár a gőzért, ő neki tudnia kellene, hogy a kapcsolatotért tenni kell, ha ő ezt nem tudja, vagy figyelembe se veszi, akkor neked kár egyedül harcolni a nagy semmiért...
2023. jan. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha világosan elmondod neki ezeket, de ő nem változtat, akkor nem menthető a dolog. Még úgy se biztos, ha próbálkozik ideig óráig, mert ha nem közösek az igények legbelül, akkor egyszerűen nem illetek össze. El lehet játszani, hogy figyelmes vagy, de ha valójában nem vagy az, abban a pillanatban hagyod abba a tettetést, amikor azt látod, hogy nyugi van megint.
2023. jan. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Igen, sikerült már visszajönni ilyenből.


"Valószínűleg ez rendhagyó helyzet, hiszen én vagyok a nő"


Egyáltalán nem rendhagyó, gyakoribb, mint gondolnád.


Egyébként tipikus a forgatókönyv: a nő hanyagolva érzi magát, próbálja jelezni, de nem éri el a csávó ingerküszöbét. A fickó azt hiszi, minden oké, közben meg a nő belül szenved, a kapcsolat meg észrevétlenül rohad el.


Innen van két klasszikus kimenetel: megjelenik a nő életében valaki, akivel "befejezik egymás mondatait" (magyarul, aki megadja azt a törődést, ami a nőnek hiányzik). A másik, hogy a nő egyszerűen csak megundorodik a fickótól, és lelép. A közös mindkettőben, hogy amikor a nő előáll, a férfi úgy áll ott, mint aki életében először hall az egészről.


Amikor a nő elmondja, hogy mi volt a baja, a fickó fel van háborodva, mert ezeken mind lehet változtatni, a nő fel van háborodva, mert ő szólt. De már mindegy, mert a nő már döntött. Egy válási tanácsadótól hallottam, hogy a válások 75%-a így néz ki. Az azért nem semmi.


Még egyszer mondom: a fickók baromi nagy százaléka hajldanó változtatni, ha felfogja, mi a baj. Csak egyrészt lassú a felfogásunk időnként, a nők meg nem tudják megfogalmazni, vagy egyenesen úgy érzik, nincs joguk "megváltoztatni" valakit, és inkább csak célozgatnak.

2023. jan. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Meg lehet menteni, de ehhez két ember kell. Ha neki ez az állapot a természetes, úgy gondolja mindent megad, de mégsem így van, le kell ülni, megbeszélni, majd várni egy bizonyos időt, hogy változik e valami. Ha nem, akkor feleleges próbálkozni többször.

Fájó, de menni kell, még időben.

2023. jan. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!