Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volt már ilyen jellegű mélypon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már ilyen jellegű mélyponton a kapcsolatotok? Megoldódott? Mitől volt?

Figyelt kérdés
Ahol az egyik fél úgy érezte, hogy nem szereti már a másikat. Mitől lehetett? Ha megoldódtak azok a gondok, amik ezt kiváltották, az érzések is tisztázódtak (pozitív irányba)?

2022. szept. 26. 11:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hullámvölgyek minden kapcsolatban vannak. De ha szeretem a másikat, akkor ez az érzés nem szűnik meg. Volt olyan kapcsolatom, ahol 4 év után ezt éreztem. Nem akartam elfogadni, szenvedtem benne még 3 évig. Aztán utána jöttem rá, hogy ez már régen nem működött, bár akkor vetettem volna véget amikor először éreztem ezt. A férjemmel 4 éve vagyunk együtt, és jobban szeretem, mint valaha. Biztos van olyan, hogy megjavulnak a dolgok, de én az ellenkezőjét tapasztaltam. Ha nincs meg az érzés a másik felé, akkor az sajna veszett fejsze nyele.
2022. szept. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Azt hiszem én is kb hasonlóban vagyok.

Fogalmam sincs merre kéne menni tovább.

Csak vegetálok... :|

F

2022. szept. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
Ahol hagyjuk, hogy a kapcsolat odáig jusson, hogy az egyik félből kivesszenek az érzelmek, az az én tapasztalataim alapján nem menthető. Velem volt ilyen, később vallottam be magamnak én is, inkább kapálóztam, de az érzések nem jöttek vissza, csak raboltam a másik és a saját időmet is.
2022. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A gondok maguktól soha nem oldódnak meg. Egy kapcsolathoz két ember kell. Ha mindketten tesznek érte hogy változzon valami pozitív irányban, akkor lesz megoldva a probléma.

De ha csak az egyik fél próbál valamit tenni, a másikat pedig nem érdekli hogy dolgozzanak a kapcsolaton, akkor nem érdemes erőltetni.

Egyezségre kell jutni, amihez jó és őszinte kommunikációra van szükség mindkét fél részéről. Ha nincs asszertív kommunikáció csak a folyamatos vádaskodás, akkor nem lesz megoldása a gondoknak. A sült galambot hiába várjuk, magától nem jön el...

2022. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az én hibáim miatt érzi ezt jelenleg a párom, így leginkább nekem kell változtatnom, amin rajta vagyok.


Ebben a cikkben ( [link] ) azt írják, hogy ha több pozitív élmény keletkezik a másik személlyel, és mellette minél kevesebb negatív, akkor lehetséges. Én is ezt mondtam neki, még mielőtt megtaláltam volna ezt a cikket, ez így logikus. Most azért, mert vannak problémák (ami nem megcsalás, meg hasonlók), még nem kéne, hogy elmúljanak az érzések. :( Mindenkivel lesznek problémák, minden kapcsolatban. Akkor most senkivel se fogja megjavítani őket, hanem mindig szakít és max 2 éves kapcsolatai lesznek egész életében?

2022. szept. 26. 11:59
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Az én hibáim miatt érzi ezt jelenleg a párom, így leginkább nekem kell változtatnom, amin rajta vagyok."


Miért ő teljesen hibátlan? Csak neked kell változni?

A jó együttműködés érdekében mindkét félnek kell valamennyit változtatni. Van egyszer az adó fél, és a vevő fél. Adni is, és venni is tudni kell az érzéseket.

Ha meg nem illik össze két ember személyisége akkor azt is tudni kell elismerni és nem erőltetni az együttműködést. Az alapszemélyiségen nem lehet változtatni, hanem csak kisebb dolgokban lehet a másikhoz igazodni. Ha az egyik úgy érzi hogy ez nem elég, akkor nem kell erőltetni a kapcsolatot.

2022. szept. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Alapvetően nagyon is összeillünk, ezért is szeretném, ha megjavítanánk. Mert kompatibilisek vagyunk, jól működünk együtt, csak jelenleg vannak gondok. De egyébként még ha nem is hibátlan, kevesebb hibája van, mint nekem, és ami van is, nem azok miatt tartunk jelenleg ott, ahol. Nem én érzem úgy, hogy már nem szeretem őt. Szóval most igenis nekem kell változtatnom.
2022. szept. 26. 12:17
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha megvolt az érzés annó akkor megfelelő hozzáállással lehet javítani igen, nekem sikerült, pedig, volt mélyponton a kapcsolatom. De ehhez akarni kell, és mindent beleadni. Az emberek nem töltenek elég időt mert ebben a világban csak a külsőségek számítanak. Hullámvölgyek meg mindig lesznek bármilyen kapcsolatban. Meg ugye az sem mindegy ki mennyi ideje van együtt, de azt neked kell tudnod kérdező, hogy rendbe tennéd a dolgokat vagy nem. Bár akkor fog ez beigazolódni ha nincs már ott, és kiderül, hogy mégsem tudsz mondjuk élni nélküle, csak akkor meg ugye lehet a másik nem akarja már, szóval ez nem egyszerü.
2022. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én 100%-osan úgy gondolom, hogy rendbe szeretném hozni a dolgokat, de ő nem. :( Mindent bevetek, ami magamtól eszembe jut, meg egy csomó cikket olvasok erről, de tudnátok ti is ötleteket adni kérlek? Hogy hogyan lehet megjavítani egy mélyponton lévő kapcsolatot? A saját dolgaim rendebhozásán kívül mi az, amit közösen tudunk tenni az ügy érdekében?
2022. szept. 26. 12:25
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát ez így egy kissé ellentmondásos.

Azt írtad, hogy kompatibilisek vagytok és jól működtök együtt, de közben meg ő nem szeret téged.

Akkor ez így olyan mint egy jó munkatársi viszony vagy barátság ahol jól tudtok csapatban dolgozni, jó az együttműködés, csak nem szeret a másik (legalábbis nem szerelemmel).

Vagy ha jól viselkedsz, úgy ahogy neki jó, akkor újra beléd szeret?

Mert amit írtál abból ez jön le.

2022. szept. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!